ВО ШТО верувате?

Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Не верувам во Господ и надприродни нешта ама затоа верувам во природата односно еволуцијата и природната селекција. Неможам да верувам во господ и нешто надприродно затоа што не сум така воспитан, никогаш не ми се случиле некои работи што не може да си ги објаснам.
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
@вардарче
Бате, а „божествената пропорција”(golden ratio, divine proportion)? Фи једнако 1.618. Гуглај малце. Интересна работа :)
п.с.
Верувам во убавите нешта. Уствари само нив ги обожавам. И им се клањам :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Veruvam vo sebe i na ushte 5 luge...a se obiduvam da veruvam na mnogu raboti ama retko mi uspeva toa...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Acko напиша:
Верувам во себе нормално али веруем дека постои и некоја сила која се ова го створила е сеа наречете ја таа сила како сакате само не таа од библијата
Ко ќе споредиш двете здебелени во постов излегува верувем у никој и ништа :pos: :pos: :pos:
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Верувам само во себе и во сопствената сила. И им верувам на моите родители.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Macedalien напиша:
Јас не. Што ако ми кажат да се џитнам у Сена? :wink:
Ма не заебавај.:icon_lol: Не знам за тебе, ама моите родители никогаш нема да ми кажат да се џитнам у Вардар. Напротив, мислам дека они би направиле се, ама буквално се за мене, па дури и би се џитнале у Вардар ако треба. :icon_lol:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас не верувам на ништо, не им врерувам ни на моите очи ,
Бидејќи еднаш си правев пудинг и нормално си ставив „шеќер„ при приготвувањето и нејќете да знаете како дознав дека очите ме излажале.
Затоа довербата е добра ама контролата е подобра , не ради друго туку да не се најдете во ситуација како мене да пробате каков е вкусот на пудинг подготвен со сол наместо шеќер.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Seeing is NOT beliving!

Верувам во мојата интуиција верувам во моќта на (над/не завиши што представува за вас природно или не) природното и во вишата сила која како што ме учат моиве се вика Господ.

Верувам во моќта на човековиот дух, во моќта на човековата динамика, ум, сила и слобода на неговата кретивност.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
5
верувам во Господ,му верувам на брат ми и на мојата интуиција
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тhe Persians, were the only people of that period to claim a single heir of God. The Sun God, Mithras, who according to legend, was:


Born on December 25th.
Of a virgin.
His birth was witnessed by the Magi.
He formed his influence around twelve disciples.
Was called the Savior of the World, the Lord of Light.
He returned to heaven at the Spring Equinox.
Before he returned he held a last supper with his 12 companions.
This meal consisted of Midz (a special bread marked with a cross).

Во овој верувате или во некој друг кој крадел идеи, туѓи.

Инаку, Митраизмот е мошне стара, постара од рисјанството, онака, процедурално.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Верувам во себе, во својот дух и волја, во мојот внатрешен глас, верувам во моите блиски за кои сум сигурна дека никогаш не би ме изневериле. Тешко е да се добие мојата доверба, ама кога се деси тоа, таа останува засекогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom