ВО НОВАТА 2010 ГОДИНА САКАМ...

Д

ДаркхарТ

Гостин
Сакам се што не добив во 2009...
Пред се љубов среќа почит радост...Ако продолжи како што ми тргнало се надевам ќе го добијам и ова:јејеје::back:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Повеќе среќа и убав крај на оваа приказна што ми се случува во моментот....што значи да не се заљубам во наредните 6 месеци ( а се мислам дека сум на добар пат кон тоа ), зошто несакам плачки на крај и се ова што ми се случува сега да биде само убав дел и големо искуство во мојот живот.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Здравје,среќа мир, и љубов:)
И сакам да немам кецови (озбилен сум), ми пре**рчи мајка ми да ме буди со зборовите ајде стани да учиш, и кога ме пречекува дома после школо: ''Oдговараше ли на Блажо''? :pos:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Конечно да дипломирам. Тоа е се!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Во Новата година сакам ... сакам ... сакам ...
Искрено, не верувам во Дедо Мраз, а ни во тоа дека ако нешто посакам истото ќе ми се исполни, па затоа ќе зазвучам како што не сакам - себично накај лошо.:) Ќе кажам дека во Новата година сакам да појдам повторно, овој пат на повеќе дена во Салзбург, на враќање од Париз. Или на одење де ... сеедно. На ништо друго не можам да влијаам, па што биде, нека биде, ама за ова ќе гледам повеќе да се потрудам да го реализирам.
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
Во новата година сакам да се заљубам до уши и нормално она да биде заљубена во мене по можност до уши :smir::pos2::pos2::pos2:
 
M

marsovka

Гостин
Боже...
Исус...
Свети петар ...
Сатано ...
The force...
Аце наш...
Бране наш ...
Роко Зигфреди ...
Светото дилдо и порки...
Ти шо и да си и каде и да си дали у црква, небо, под земја или во дното на мојот чмар не е важно .
Знам дека постоиш, никој не може да те негира, секој те осеќа и те ословува некако и кажува дека постоиш некаде дали тоа е у некој чмар или у џипот на попот не знам али знам дека си тука , знам дека си ми го вадел дупето од ситуации кои сама сум се ставила, али исто така си ми го тоежнал животот во области каде останатите им било просечно :)
Али ипак чуј ја оваа wish list...

-Сакам дечко згоден, убав, пун со пари, да биде ко вибраторче fuck on/fuck off и да ќути да не ми мрчи за мојата детинетост
-сакам да најдам нешто кеифски што ќе го правам (добро знам која професија ама ...) и пари да наклепам доволно за да си иам свое место и конечно независна да бидам
-сакам да бидам здрава ко клен и градиве више да не ме мачат
-да ослабам едно 20 кила
- да иам орда на следбеници и обожаватели
- да има групно самоубиство на крелињања од вмро и сдсм, све по списку и да иам специјална можност да го набијам грујо и бране на колец (еден ист онака да се гледаат очи во очи коа умираат)
- конечно да бидам среќна

И така знам дека сум нескромна и себична ама шо ги вртам другите после мене потоп :))))
Важно јас да си побарам па сеа

П.С. дај ми само сила па и ти па за да се борам за тоа што сакам конечно :))) и визија :)))
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Повеќе ум
Помалку друм
Здравје во пакет со среќа
Авторска музика
Едно книжуле со стихои
Вртоглаво добро летно патување
Љубов во секоја пора на овој грд отуѓен мизерен град
Еден поглед нагоре за државава наша
Да не ми се деси глупост, сериозно
Да си земам конечно мачка
Може и заеднички живот
Да престанам да бидам заебан идеалист и да си брцнам со стапалото во гомната кои реално ме опкружуваат
Повеќе самосвест на локално ниво, помалку лицемери на глобално
Не сакам точки во 2010
Тоа
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
ахххх... абе сакам ја многу работи... ама една желба мора да ми се исполни, налет останатите. Ако ми се исполни, ќе бидам најсреќен на свет :)
 
I

Intex

Гостин
Сакам здравје, среќа и малку повеќе пари.
А да, и мојата неисполнета желба, да идам барем на една утакмица на Ливерпул.:smir:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Се додека сакав, ништо не ми се исполнуваше... затоа, освен здравјето кое посакувам и понатаму да ме служи добро, во Новата 2010 година ќе оставам само да ми дојде она што ми е наречено.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Да има помалку лоши луѓе и позитивните вредности да се издигнат над се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom