ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202
Член од
2 мај 2018
Мислења
44
Поени од реакции
80
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592

ЈАНЧЕВ: Пред изборите на мобилен ми се јави Орце Камчев. Ми рече дека е во Зелениково со Александар Пандов, сега прв човек на Патриотскиот Институт на ВМРО ДПМНЕ, и со рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко.

Камчев побара од мене да пренесам две пораки. Едната до Вице Заев, а втората до Сашо Мијалков. Му реков: Ги имаш нивните броеви и можеш сам да им се јавиш.

Еве кое криминално дувло стои зад овие што бараат вондреден конгрес. Како што пишав и претходно, ако е за да се вратат Камчев, Самсоненко и останатите Груеви апаши како Нино и Коневски(а кои се уценети со кривични пријави од од Зоти) подобро нека си остане ова раководство. Илјада пати подобро е отколку овие хоштаплери.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Некогашниот голен ВМРО патриот...
...уште поголем предавник.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Некогашниот голен ВМРО патриот...
...уште поголем предавник.
кариерарата ја почна со говори за Ацо големиот или во превод како антички македонец а ја заврши како бугарин.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Отсекогаш си беше Љубчо за "мајка Б'лгарија" што се чудите... Ова дека зборел некогаш за Александар и антиката јас не се сеќавам. Може било на почетокот на кариерата. После кога беше премиер неговото ДПМНЕ не го фаворизираше многу тој историски период.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Отсекогаш си беше Љубчо за "мајка Б'лгарија" што се чудите... Ова дека зборел некогаш за Александар и антиката јас не се сеќавам. Може било на почетокот на кариерата. После кога беше премиер неговото ДПМНЕ не го фаворизираше многу тој историски период.
За да добие бугарско државјанство дури и името го промени...
За антиката и јас не се сеќавам, ама знам дека вториот конгрес требаше да се одржи во Солун.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
44
Поени од реакции
80
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Нека стои и линков тука... не мора да ја читате бљувотината напишана од Тодоров, доволно е само насловот да го прочитате. Сакам да кажам ради вакви кадри ДПМНЕ си е таму каде што си е сега. Митко Јанчев, Тодоров, Мијалков, и оние што дремат пред Мериот и држат пресови... е сите овие имаа важни функции во партијата.

 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Нека стои и линков тука... не мора да ја читате бљувотината напишана од Тодоров, доволно е само насловот да го прочитате. Сакам да кажам ради вакви кадри ДПМНЕ си е таму каде што си е сега. Митко Јанчев, Тодоров, Мијалков, и оние што дремат пред Мериот и држат пресови... е сите овие имаа важни функции во партијата.

Со кое лице еден од најголемите поттрчковци на Груки повикува дека доста е историја? Кај беше овој кога се градеа спомениците и барокот?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Отсекогаш си беше Љубчо за "мајка Б'лгарија" што се чудите... Ова дека зборел некогаш за Александар и антиката јас не се сеќавам. Може било на почетокот на кариерата. После кога беше премиер неговото ДПМНЕ не го фаворизираше многу тој историски период.
Ne znam kolku na pocetok bese poznat po Bulgarofilstvo, go pamtam povekje kako antisrboman/jugosloven sto e i ok. Tenka e linijata pomegju toa da imas dobri i bliski odnosi so Bugarija i Bugarofilstvo. Problemot lezi vo toa sto Bugarite se takvi kakvi sto se: fasisti i falsifikatori na istorija. Da priznaeja Makedonska nacija, drzava i jazik i toa, deka nekoi licnosti od minato ne bile Bugari vo nacionalna smisla ke bese podrugo. E sega Bugari se a ne Svedjani ili Germanci. A za Ljupco toj e oportunist si go gleda gazot i koristot pa izgleda ima licna korist od Bulgarofilstvoto sto go siri ili pa komenzira kompleksi sto sepak ne uspea vo poleto na literaturata.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Со кое лице еден од најголемите поттрчковци на Груки повикува дека доста е историја? Кај беше овој кога се градеа спомениците и барокот?
Удобна му беше фотељата :kafence:
 
M

Macedon1um

Гостин
Еве кое криминално дувло стои зад овие што бараат вондреден конгрес. Како што пишав и претходно, ако е за да се вратат Камчев, Самсоненко и останатите Груеви апаши како Нино и Коневски(а кои се уценети со кривични пријави од од Зоти) подобро нека си остане ова раководство. Илјада пати подобро е отколку овие хоштаплери.
Па сегашново раководство на Мицковски се чини дека е подржано од Камчев, Ѓорѓе Иванов, Самсоненко и Пандов таа екипа.
Од друга страна ги имаш Митко Јанчев, Никола Тодоров, Мијалков, Ивица Коневски, Попоски итн

Значи која и страна и да “победи“ ќе останат такви ликови во раководство, ми се чини и Грујо е за првите во моментов..
Единствено решение е Мицковски да замине после сите тие порази и да најдат заедничко решение за нов лидер, инаку поделено Дпмне нема баш светла иднина
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Па сегашново раководство на Мицковски се чини дека е подржано од Камчев, Ѓорѓе Иванов, Самсоненко и Пандов таа екипа.
Од друга страна ги имаш Митко Јанчев, Никола Тодоров, Мијалков, Ивица Коневски, Попоски итн

Значи која и страна и да “победи“ ќе останат такви ликови во раководство, ми се чини и Грујо е за првите во моментов..
Единствено решение е Мицковски да замине после сите тие порази и да најдат заедничко решение за нов лидер, инаку поделено Дпмне нема баш светла иднина
Ако ДПМНЕ е сведено да се бира меѓу едните и другите , кои и да дојдат од нив нема иднина.
 
M

Macedon1um

Гостин
Ако ДПМНЕ е сведено да се бира меѓу едните и другите , кои и да дојдат од нив нема иднина.
Се согласувам со тебе, работава е змија да те апне или магаре да ти го бапне :D
Ми се чини во моментов нема некој лик со доволно влијание а храбар да ја исчисти партијата од овие фракции и тргне напред без багаж
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.872
1603819314957.png

Истите , да. Врзани со Портата, понизни кон башибозукот, контролирани од Белград и кротки кон Софија. Вистински Христо Узуновци !

а од друга страна го имаш ова . Oнлајн протест ќе правел опинокот. Ете и тоа постоело.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom