ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

 • Креатор на темата Флеш
 • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 39 18,9%
 • Не

  Гласови: 139 67,5%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 28 13,6%

 • Вкупно гласачи
  206
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
Африм Гаши е претседател на Собранието на Република Македонија и ќе работи во интерес на републиката и нејзините граѓани.
Е сега ме стави во мисла, тој вели бил на Северџганистан, а ти на Република Македонија, кој ја збори вистината?
О кога толку тераш инает, дали знаеш некоја земја која не е федерација а има повеќе службени јазици? (па во собрание се користи јазик со кој се претседава????????)
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Е сега ме стави во мисла, тој вели бил на Северџганистан, а ти на Република Македонија, кој ја збори вистината?
О кога толку тераш инает, дали знаеш некоја земја која не е федерација а има повеќе службени јазици? (па во собрание се користи јазик со кој се претседава????????)
Што не е јасно од мојот пост?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.219
Поени од реакции
20.995
За што служи Министерство за односи меѓу заедниците? Кога беше сељакон беше колку да се вработуваат учки и да лапаат пари без да одат на работа но сега навистина не знам што ќе прави ДПМНЕ со министерство полно со планинари и не баш јасни задачи.

Патем, се уште не ми се верува дека направија Министерство за спорт.
Наводно со тоа министерство ќе раководел некој од партијата на Србите (ДПСМ), кои се во коалиција со ВМРО. Ќе биде весело таму. :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.301
Поени од реакции
16.367
Африм Гаши е претседател на Собранието на Република Македонија и ќе работи во интерес на републиката и нејзините граѓани.
Океј, ова беше смешно :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.474
Поени од реакции
40.363
Левичариве се опасни со пропагандава. Само никој не паѓа на неа. Го слушам Апасиев на едно интервју, вика социјализмот бил вирус кој се ширел и народот полудувал по тоа. Се прашувам дали знае која година сме? Не сме 1917та во времето на октомвриската револуција.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.189
Поени од реакции
21.886
Левичариве се опасни со пропагандава. Само никој не паѓа на неа. Го слушам Апасиев на едно интервју, вика социјализмот бил вирус кој се ширел и народот полудувал по тоа. Се прашувам дали знае која година сме? Не сме 1917та во времето на октомвриската револуција.
Likot prolupan e skroz, ko site negovi sledbenici generalno. Eden normalen nema megju niv.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
Океј, ова беше смешно :pos:
Што не е јасно, кажи да ти кажам :pos:

Левичариве се опасни со пропагандава. Само никој не паѓа на неа. Го слушам Апасиев на едно интервју, вика социјализмот бил вирус кој се ширел и народот полудувал по тоа. Се прашувам дали знае која година сме? Не сме 1917та во времето на октомвриската револуција.
Добар си ама можеш уште подобро, на пдф за ДПсНЕ ти ја уфрлуваш Лефица ;)

Може ли да се знае од каде потекнува антикомунизмот (исклучи ја Лефица самите велат дека не биле комунисти...) кај тебе, на што се должи, имаш лошо лично искуство или едноставно не си доволно/погрешно информиран за тоа што е што ? ?
Се повикуваш на 1917, што се има сменето денес во однос на 1917 а кога станува збор за политички-економски-социјални права на човекот?

За да не ја шириме, а и да се замараш може ли одговор само на следново:
-може ли човек да има/оствари политички права ако претходно нема остварено економски права(слобода)?
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.474
Поени од реакции
40.363
Што не е јасно, кажи да ти кажам :pos:


Добар си ама можеш уште подобро, на пдф за ДПсНЕ ти ја уфрлуваш Лефица ;)

Може ли да се знае од каде потекнува антикомунизмот (исклучи ја Лефица самите велат дека не биле комунисти...) кај тебе, на што се должи, имаш лошо лично искуство или едноставно не си доволно/погрешно информиран за тоа што е што ? ?
Се повикуваш на 1917, што се има сменето денес во однос на 1917 а кога станува збор за политички-економски-социјални права на човекот?

За да не ја шириме, а и да се замараш може ли одговор само на следново:
-може ли човек да има/оствари политички права ако претходно нема остварено економски права?
јас не сакам комунисти, ни ги краделе кравите, ни краделе ниви. Како некој од село, можам да ти кажам дека нас лефицата не ни била мајка него маќеа.

Иначе од 1917та све се има сменето, сите комунистички империи пропаднаа, освен Кина која се транформира во хибрид и затоа е толку успешна. Иначе тоа е земја каде што човечкиот труд се експлоатира ненормално со работа од 9 до 9 шест дена у неделата. И тешко е да ја гледаш ко пример ко твојов идол што ја гледа.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
јас не сакам комунисти, ни ги краделе кравите, ни краделе ниви. Како некој од село, можам да ти кажам дека нас лефицата не ни била мајка него маќеа.
Добро не мораш, доброволно е изнесување на свои размисли.
А за селото повторно извини не знаев дека си од Зајас! (ова немаше ама бидејќи ампутираш-идоли морав да одговорам...)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.474
Поени од реакции
40.363
Добро не мораш, доброволно е изнесување на свои размисли.
А за селото повторно извини не знаев дека си од Зајас! (ова немаше ама бидејќи ампутираш-идоли морав да одговорам...)
ајде, земи скриј се. Ќе му објаснувате на паталец и сеете пропаганда за комуњарски утопии.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.189
Поени од реакции
21.886
ајде, земи скриј се. Ќе му објаснувате на паталец и сеете пропаганда за комуњарски утопии.
Abe niv sistemot gi eba inace da ne bese sistemot, znajs so pari ke praeja. Ne si svesen kolku se sposobni.
Gazdata vo Germanija najpoke niv gi saka, ko ke umri firmata ke mu ja prepisi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom