Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
Decki da ne ima nekoi promeni kaj nas sto bevme na intervju 2016 a sme na dopolnitelna? Inaku jas sum od strumica i zaev cesto sedi ovde vo kaficite pa mojot posrednik go prasal: dobro premiere sto se slucuva zosto poveke bg pasosi ne izleguvaat?? Rekol: imame mali nedorazbirenja so borosov. Znaci za zalenje sme mi se place veke.
Е да Заев па баш на твојот посредник у кафич ке му го каже тоа , не дупи...
Глупости само да излажат нешто и некоја пара да измкнат од нас ваквите слепи за да добиеме пасош.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Знаеш дека те заебале ако си со документи од прв братучед? Ако Советот те ставил на дополнителна и си преку прв братучед донекаде можеш да си ги зголемиш шансите со тоа што ќе приложиш потврда од клуб. Ако советот случајно те пушти со положително тогаш Јотова никогаш нема да ти потпише, тоа е реалноста. Колку повеќе советот "пушта" противзаконски толку повеќе преписки висат кај Јотова. А госпожата на тие кои се преку прв братучед, вујко, стрико итн. НЕ ИМ ПОТПИШУВА УКАЗ.
Lepi daj da pocekame za nekoj mesec ke ima odgovor ovde se e politika neli gledas
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Е да Заев па баш на твојот посредник у кафич ке му го каже тоа , не дупи...
Глупости само да излажат нешто и некоја пара да измкнат од нас ваквите слепи за да добиеме пасош.
Decko ne jadi g pred da znaes so kako e ok? Jas sakav da vadam potvrdi od zdruzenija za mene sestra mi i decko mi NO toj samiot rece ne si davaj parite ne pustaat vo momentov nikako. A cisto informativno mozebi zaev e isto tolkavo gjubre kako Gruevski no strumicani imaat pristap do nego i so i da prasas ke ti odgovori.
 
Член од
15 јануари 2018
Мислења
13
Поени од реакции
17
Zdravo sakam da prasam dali nekoj znae dali moes da napravis dvojna registracija vo maticno (mk ili bg) oti sakame so decko mi da se registrirame vo bg ??
 
D

Drexel

Гостин
Zdravo sakam da prasam dali nekoj znae dali moes da napravis dvojna registracija vo maticno (mk ili bg) oti sakame so decko mi da se registrirame vo bg ??
Ако дечко ти или ти е бугсрски државјанин можеш тука да се омажиш па потоа да го регистрираш бракот во бугарија, процедурално незнам како оди ама знам дека е можно.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Decko ne jadi g pred da znaes so kako e ok? Jas sakav da vadam potvrdi od zdruzenija za mene sestra mi i decko mi NO toj samiot rece ne si davaj parite ne pustaat vo momentov nikako. A cisto informativno mozebi zaev e isto tolkavo gjubre kako Gruevski no strumicani imaat pristap do nego i so i da prasas ke ti odgovori.

:oftopik:

Сега вие струмичаните сте кралската раса со царот заеБ.
А бе доста е да го гледате на тв само и да се фалите дека е од муртино пардон струмица.
Каков таков он е премиер сега и сигурно нема пристап до него некој потрчко за пасоши, па уште да го праша до кај била работата :lolzz::popce::pos:.
Посредникот може да е некој 3 братучед, од на зајко 3 братучет по мушка тетка познаник:pusigo:.
 
Член од
1 јули 2013
Мислења
17
Поени од реакции
1
Може подетално?
Закажувам термин, после?
Зема државјансто, а потоа што следи, нешто како наојѓање адреса во Бг не сум баш запознаен, ако можи некој поопширно...
Инаку септември 2016 почната постапка преку бт конзулат...
 
Член од
4 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
11
vo momentov ne davat drzavjanstvo so potvrdi od zdruzenija bratucedi tetki vujkovci a natamu ke vidime a posrednicite da ne ve lazat deka davat tie se da vi zimat samo paricki da ve cicat koga ke ve prekratat ke ve ubeduvat da podnesete zalba preku advokat 30 e ai taj e nivni covek
Coek mnogu si negativen bee alooo
Odi ispucajse nekade
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Може подетално?
Закажувам термин, после?
Зема државјансто, а потоа што следи, нешто како наојѓање адреса во Бг не сум баш запознаен, ако можи некој поопширно...
Инаку септември 2016 почната постапка преку бт конзулат...
Доби указ? Кога и колку време чекаше за него? Инаку не знам да ти одговорам на твоето прашање
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Интервју во Софија, 28 Април 2017
мислам дека ти пишав претѕходно тебе мислам дека беше ти,ти беше април/мај јас сум јуни ДОБРЕ Е ДОБРЕ Е кај и да е ке дојдат и до мене за месец барем така беше претходно,честито со ГОСПОД напред ке биде..:):cool:(y)
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Nekoj da pise.od forumot skoro sto dobil ukaz kolku vreme cekaa posto nekoj ke kaze 1 mesec drug 2 a povekjeto 3 meseci deka cekale za ukaz od viceto pa dali skoro ima nekoja promena mi imaat kazano deka od.juni mesec ukazite ke bile davani za 28 dena dali e toa tocno pozdrav i blagodaram !
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
27
Поени од реакции
15
Abe puschi ja devojkata da mu se izradvet.... so se prajte popametni od mp-bg.... tie ako ne saket da davet ne ja pushcale so polozitelno.... Sega ne gi pustet ama i ne gi prekratvet.... imet nesto.... naarno nesto da zagatavte....
Ne e mubetoto da se raduva druze, i brat mi bese so polozitelno, cekase potpis isto kako nea, posle 3 meseci cekanje, na kraj go odbija, toa se sluci na 3ti maj. Nekade na kraj na januari go dobi toj status pa posle pocetok na maj go odbija, pisuvav ovde isto na forumot. Taka da za zal deckoto pogore e vo pravo, so dokumenti preku prv bratuced mnogu tesko. I jas sum so istite dokumenti, veke godina sum na doplnitelna, ama kako i da e i mene ke me odbijat... toa si e realnosta
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom