Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Кај и да е до 2022 и тие со интервју од август 2019 ќе влезат на финална. :rolleyes:
Автоматски споено мислење:

07.02.2019 intervju sofija ushte zadolzitelna
@palekrstic стави го azdr на листата
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Кај и да е до 2022 и тие со интервју од август 2019 ќе влезат на финална. :rolleyes:
Автоматски споено мислење:


@palekrstic стави го azdr на листата
Пале од утре е на одмор......хахаххха.
Не ми замерувајте но знаете како е пред одмор,ги довршуваш еден куп обврски на работа и така......
Ќе се потрудам до вечер да направам апдејт.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Пале од утре е на одмор......хахаххха.
Не ми замерувајте но знаете како е пред одмор,ги довршуваш еден куп обврски на работа и така......
Ќе се потрудам до вечер да направам апдејт.
Ако сакаш додека си на одмор можам јас да ги апдејтирам листите (ако воопшто има промени неделава)? Едноставно копирам последната листа и ќе пишам кај тие што има промена. Така не мора да му се мислиш на форумов додека си на одмор и нема да има застој во апдејтите, или пак да ти се натрупаат полно промени па пола да ги пропуштиш итн. После кога ќе се вратиш ќе продолжиш ти да ги водиш списоците. Ова нормално е само понуда да ти помогнам, не ми е поентава да се наметнувам тука или да ти се мешам во штипки, чисто додека си на одмор неделава (или не знам колку време ќе бидеш отсутна) да продолжи некој да ги внесува апдејтите. :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
@Pale.krstic prasanje
1.Ukazot na soprugata po nasa molba e isprateno vo Ambasada vo Skopje, vo petokot go podigna i popolni mesto adresa. Kako e procedurta ponataka?
2. Ima li nekoj informacija za nas so status na dopolnitelna od 04.2019 sum so toj status ne mrda☹( intervju 08.01.2018 -Sofija, vo 04.2019 odma se isprateni dopolnitelni dokimenti)
1.Ukazot na soprugata po nasa molba e isprateno vo Ambasada vo Skopje, vo petokot go podigna i popolni mesto adresa. Kako e procedurta ponataka?Ќе си чека во општина да стигне писмото дека го подигнала указот од амбасада,нека се јавува 1м откако сте го земале државјанството.Откако ќе стигне ,треба да поднесе за ЕГН ,и ќе и дадат уверение за адреса и матичен.Може да поднесе преку посредник и тука да и стигне,или да чека да оди во БГ кога ќе отворат граници.Ако чека овде,со писмото и преведен извод и венчаница оди во амбасада да се слика,и плака 71 евро плус ако нема легализација на изводот и венчаницата по 15 евра од документ.И ќе чека,1,5 месец мин да и стигне.
2. Ima li nekoj informacija za nas so status na dopolnitelna od 04.2019 sum so toj status ne mrda☹( intervju 08.01.2018 -Sofija, vo 04.2019 odma se isprateni dopolnitelni dokimenti).Нема инфо сеуште за жал.
 
Член од
19 април 2019
Мислења
42
Поени од реакции
54
Пале од утре е на одмор......хахаххха.
Не ми замерувајте но знаете како е пред одмор,ги довршуваш еден куп обврски на работа и така......
Ќе се потрудам до вечер да направам апдејт.
Zdravo Pale imam edno prasanje dali statusot treba da se smeni ako ukazot e ispraten vo makedonija ili ke si ostane ist status golem pozdrav
 
Член од
23 октомври 2019
Мислења
18
Поени од реакции
52
Imam vrski jas na forumot ne me gledaj mene makedonska rabota jbg ne provociraj bratce zboruvav za NACIONALNA KAUZA NA BUGARITE ...... eve eden primer nacionalna kauza na albancite e obedinuvanje na albanskite teritoriii Zapadna Makedonija , Kosovo i Metohija , Chmarlija deneska Grcija i del od crna gora ..... I makedonija ima kauza vprocem nevozmozna pirin i egej da ne razlagame politika na forumot
Мораш да олабавиш, прв почна да мешаш баби и жаби. Кој си ти да кажуваш мрш? Форумов на татко ти? На мајка ти е? Контрадикторни сте, ако не е регистриран, да се регистрира, сега е регистриран го маршираш, зошто мислиш дека ако си активен член подолго време од него имаш повеке права?
@palekrstic ако не да ги избришеме сите акаунтите дека дечково нѐ маршира а ако разбрав погрешно поправете ме. Врати се на темата.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Пале од утре е на одмор......хахаххха.
Не ми замерувајте но знаете како е пред одмор,ги довршуваш еден куп обврски на работа и така......
Ќе се потрудам до вечер да направам апдејт.
@palekrstic ubavo da si pomines odmori se ubavo napolni baterii
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Ova e za Shengen zonata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom