Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 јуни 2021
Мислења
145
Поени од реакции
300
129X / 2021 помина во финално - руската група Телеграма


Sent from my iPhone using Tapatalk
129X / 2021 помина во финално - руската група Телеграма


Ima li nekoe soznanie za premin od finalna na drug status?
Автоматски споено мислење:

Ima li nekoe soznanie za premin od finalna na drug status? Izgubivme tek, posle 9300/2020 nema informacija.
 
Член од
18 февруари 2022
Мислења
24
Поени од реакции
53
129X / 2021 помина во финално - руската група Телеграма to


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za sega e odlicno. Rece bugarskiot minister za pravda deka od juli ke ja rabotat 2021
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Ima li nekoe soznanie za premin od finalna na drug status? Izgubivme tek, posle 9300/2020 nema informacija.
Treba da e zavrsena,prateni tie sto treba na dopolnitelni, se sto e ostanato treba da bide polozitelni
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
47
Za sega e odlicno. Rece bugarskiot minister za pravda deka od juli ke ja rabotat 2021
Автоматски споено мислење:


Treba da e zavrsena,prateni tie sto treba na dopolnitelni, se sto e ostanato treba da bide polozitelni
backo ne veruvam deka kegi zavrsat za toa so nekoj cekat po 5 godini i uste nemat zemeno pasos. jasum preku dvujca rodteli me vratija eden status nazat a soe problemot neznam i se ga ke treba dadam 120 evra za da potvrdam deka mojte roditeli imat poteklo i deka se bugari .
 
Член од
14 февруари 2023
Мислења
15
Поени од реакции
6
Здраво јас сум 21***/2022 и (Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. ) овој статус ми е веќе 5 месеци немам никаква промена, дали е во ред ??
Ви благодарам
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
47
Dase nadevame deka site ke zemime pasosi ali moj sovet site sose na 356098146_1618063648683183_6741998185781491506_n.jpg ovija status dali se preku roditeli ili preku pra dedo dasi odneseta uste eden dokument oti na ovija status kako so mojot treba da pise dase odenese dopo nitelen dokument no za zal kajmene ne pise da odneseam ali moj sovet site sose na ovoj status predlog davam dasi odnese pak dokument. zada moze dagi razbudime bugarite a ne da spijat :D
Автоматски споено мислење:

Moj sovet site sose u grupata ako nesi pomognime site mecu smeno ne prajme nisto oti site cekame pasosis oti nekoj znae povise ali ne saka da kazuva nekoj facat friski veruvam ali pak ke kazam denesniot narod si gleda zanego a ne gleda za tuciot ali jas sekoja ifromacija a spodeluvam za da mozam na nekoj damu pomognam.
 
Член од
18 февруари 2022
Мислења
24
Поени од реакции
53
Dase nadevame deka site ke zemime pasosi ali moj sovet site sose na Прегледај го приврзокот 383526 ovija status dali se preku roditeli ili preku pra dedo dasi odneseta uste eden dokument oti na ovija status kako so mojot treba da pise dase odenese dopo nitelen dokument no za zal kajmene ne pise da odneseam ali moj sovet site sose na ovoj status predlog davam dasi odnese pak dokument. zada moze dagi razbudime bugarite a ne da spijat :D
Автоматски споено мислење:

Moj sovet site sose u grupata ako nesi pomognime site mecu smeno ne prajme nisto oti site cekame pasosis oti nekoj znae povise ali ne saka da kazuva nekoj facat friski veruvam ali pak ke kazam denesniot narod si gleda zanego a ne gleda za tuciot ali jas sekoja ifromacija a spodeluvam za da mozam na nekoj damu pomognam.
Bezpotreba krevash panika i sirish dezinformacii. Ti si 5.../2021.
Znaci ke dojdesh na red za 2 meseci da pominesh na polozitelno posto rekoa po 2500-3000 prepiski mesecno ke proveruvaat....doagja odmor taka da moze ke fati i 3-4.
POsle odmor treba da formiraat uste edna komisija za da odi pobrzo.
Najlesno e da se kuka bez bilo kakva osnova....
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Џабе ви се и врски и се, не добивате пасоши. Одете видете Грци пишете се, побрзо можи ќе ви дадат.
 
Член од
6 јули 2023
Мислења
1
Поени од реакции
2
Zdravo na site,jas sakam da pokrenam postapka za bugarski pasos ,imam kopija od orginalnoto krstenice gi znam site tocno podatoci ,no go nemam orginalnoto bidejki drug vadi od familijata bugarski pasos i e vo proces i radi toa go nemam orginalnoto ,dali nekoj znae na koj nacin mozam da go poracam od bugarskata arhiva .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom