Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
E океј де, знаеме, и?
После дополнителна ако ти лупни?
Немаш дополнителна ако однесеш родствени врски поврзано со изводи како што треба.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Член од
6 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
здраво,сакам сам да аплицирам за државјанство за татко ми кој има 57год.(има брат со бугарски пасош).кои документи се потребни и дали би можел сам да завршам работа тука во амбасада зашо со посредници несакам да имам работа со брат ми сме одбиени јас 2пати тој еднаш и тоа преку посредници одевме па да пробаме вака позз
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
166
Поени од реакции
133
Нели родствени валидираат како доказ само ако го доставиш како дополнителен документ на веќе почната процедура па да куртулиш без док од егзархија?

Доколку одиш само со тој, без документ од егзархија или војска или пак некое др сведителство, може и да те примат ама чисто сумњам дека нема да јадеш дополнителна или директива отказ потоа, што никако не е добро.

Последно кога пратев не ни примаа без док од егзархија на интервју, али тоа беше пред година и нешто, сега можеби примаат не можам да тврдам.
Ne znam kakvi iskustva imaat drugite clenovi na forumot ama covekot sto mi go drzese intervjute bese premnogu drzok, za srekja pominav nekako ama.. ne e dobro nesto
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.479
Поени од реакции
9.292
Ne znam kakvi iskustva imaat drugite clenovi na forumot ama covekot sto mi go drzese intervjute bese premnogu drzok, za srekja pominav nekako ama.. ne e dobro nesto
Не знам брат ниту сум бил на интервју, ниту пасош имам ама не очекувај од тие ѓубриња да те сакаат и почитуваат. ЕДНОСТАВНО си имаш интерес, одиш на интервју, помина и понатаму со среќа да ми ти е. Заборави ги, со среќа процедурата, пази си на измени на статусите (не оставај на посредници) и биди активен вака по форуми и фб групи за да имаш инфо ако има измени па да реагираш на време, па и пред време што е многу битно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom