Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
20 март 2023
Мислења
7
Поени од реакции
17
А всушност има ли некои шо останале на финална? Може само тие шо моментот ги работат останале на финална, другите сме вратени, нз дали знаете пред 2020 беше задолжителна скоро 2 год, финална по месец, два и положително некои месец, може пак ќе е така
До сабајле бев вратен на образувана преписка, попладнево пак финална.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Јуни 2020 во Битола. Со крштеница од предок.
Ова објаснува се, тогаш не се секирајте, исто ви фаќа дали ќе сте на задолжителна или финална во системот, кога ќе дојдете на ред, статусот ќе ви се смени пак во финална, а за кратко ако е се ок и во положително, така да, преписките се тиа, концептот си е ист, работата е таа, само да продолжат со работа со брзо темпо и тоа е ☺
 
Член од
21 јули 2021
Мислења
37
Поени од реакции
31
Ова објаснува се, тогаш не се секирајте, исто ви фаќа дали ќе сте на задолжителна или финална во системот, кога ќе дојдете на ред, статусот ќе ви се смени пак во финална, а за кратко ако е се ок и во положително, така да, преписките се тиа, концептот си е ист, работата е таа, само да продолжат со работа со брзо темпо и тоа е ☺
Ајде да ти веруваме! ;)
 
Член од
20 декември 2021
Мислења
5
Поени од реакции
14
Здраво да прашам прво бев на финална до 02месец ме ставиа на нередовна , дополнителн документ копија од пасош , однесов во софија , сега ми се смени пак во финална . Колку време отприлика се чека за положително ?
 
Член од
4 март 2021
Мислења
27
Поени од реакции
60
Здраво да прашам прво бев на финална до 02месец ме ставиа на нередовна , дополнителн документ копија од пасош , однесов во софија , сега ми се смени пак во финална . Колку време отприлика се чека за положително ?
Okolu eden mesec
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
56
Поени од реакции
87
Здраво да прашам прво бев на финална до 02месец ме ставиа на нередовна , дополнителн документ копија од пасош , однесов во софија , сега ми се смени пак во финална . Колку време отприлика се чека за положително ?
Sega pak li si na finalna posto na mnogu luge od finalna gi vratija vo zadolzitelna procedura
 
Член од
14 февруари 2023
Мислења
15
Поени од реакции
6
Здраво сакам да прашам што значи ова ( Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. ) денеска ми се смени
 
Член од
27 април 2020
Мислења
89
Поени од реакции
111
Postovani saborci,
Dali je neko od vas stavljen na dopunu zbog neplacenog zdravstvenog osiguranja(postojano prebivanie)a da je nakon placenog osiguranja vracen na finalno ili na polozitelno?
Pozdrav
 
Член од
8 ноември 2021
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo, dali nekoj ima kontakt od nekoj mitko od strumica sto posreduval za dokument od arhiv, ili pak da mi predlozite nekoj posrednik
 

Kajgana Shop

На врв Bottom