Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 октомври 2020
Мислења
81
Поени од реакции
448
Финална во нередовна @Altair75

13805/2019 -
  • Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Следва да представите удостоверение за родствени вр'зки, издадено от с'ответната обштина в Р Б'лгарија, в којато е регистриран Вашијат родител-б'лгарски гражданин Хедва Бахар. При непредставјане на този документ в срок до 21.12.2021 г., преписката Ви ште б'де разгледана на заседание на С'вета по гражданството с мнение молбата да не б'де уважена. С'обштението е публикувано на 21.09.2021 г. .
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Има Указ 145
145 е од сабајле пуштен... стар е веќе :) чекаме од 146 нагоре за да го исчистат февруари, па после и март....и да дојдат до чичо у април:D
Автоматски споено мислење:

Еве од денес што има промени у указ 144 и 145 и од финална во положително.
Има кај некои преписки промена од нередовна во финална.
Ако излезе до после уште нешто, ќе ги апдејтираме листите.
Честитки уште еднаш на сите што добија указ и ајдееееееееееееееееее нека го чистат февруари и се по ред :ojeaa: :smirce: :jeeee:

+ ovaa 13805/2019 - Преписката е нередовна ....Danke @Peroronchino :)

Еве и листата апдејтирана, кој шо му треба нека си гледа:
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
6 септември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
22
Здраво бил ли некој во БГ да се слика во поскоро време? Ни испадна матичниот број ама не сме вакцинирани. Гледам услов е вакцина и ПЦР.
Дали може транзит да се влезе преку др земја?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.510
Поени од реакции
9.430
Здраво бил ли некој во БГ да се слика во поскоро време? Ни испадна матичниот број ама не сме вакцинирани. Гледам услов е вакцина и ПЦР.
Дали може транзит да се влезе преку др земја?
Можеш преку Србија ама немаш доволно време за часовите што си транзит да земиш егн, да се сликаш и да излезеш - далеку е Софија.
Едино, ако не одиш по копнен пат, да леташ (ама без вакцини тешко, сепак орашај кај авиопррвозници што слетуваат Софија и биди спремен да почастиш во Општина).

п.с. @МаријаОдМакедонија јадено, платено, пиено!!! На пат сум и ретко користам нет но темата ја следам, сега ја видов твојата објава.

Баш ми е мило што заврши голготата за тебе и се надевам од време на време и понатаму ќе се логираш чисто ради помош и поддршка за членовите.
Ти си пример дека човек и кога мисли дека нема излез и се' е така црно сепак на крај успева.
Ноќта е најтемна во зорите, потоа следи изгрејсонце! - Со таа мисла, пасошот во рака, иднината пред тебе и во животот гурај храбро напред. Ќе успееш!
Нема предавање, никогаш. Чувај се и среќно!

@lolita19 и @Altair75 вежите се, полечемо!
Не сум наспан мака ми е список да вртам ама и @Bibo ваљда е тука некаде со датумите.
Форумот ќе го падниме од офтопик, само нека светне потпис и кај вас. :love: :love: :love:
 
Последно уредено:

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Можеш преку Србија ама немаш доволно време за часовите што си транзит да земиш егн, да се сликаш и да излезеш - далеку е Софија.
Едино, ако не одиш по копнен пат, да леташ (ама без вакцини тешко, сепак орашај кај авиопррвозници што слетуваат Софија и биди спремен да почастиш во Општина).

п.с. @МаријаОдМакедонија јадено, платено, пиено!!! На пат сум и ретко користам нет но темата ја следам, сега ја видов твојата објава.

Баш ми е мило што заврши голготата за тебе и се надевам од време на време и понатаму ќе се логираш чисто ради помош и поддршка за членовите.
Ти си пример дека човек и кога мисли дека нема излез и се' е така црно сепак на крај успева.
Ноќта е најтемна во зорите, потоа следи изгрејсонце! - Со таа мисла, пасошот во рака, иднината пред тебе и во животот гурај храбро напред. Ќе успееш!
Нема предавање, никогаш. Чувај се и среќно!

@lolita19 и @Altair75 вежите се, полечемо!
Не сум наспан мака ми е список да вртам ама и @Bibo ваљда е тука некаде со датумите.
Форумот ќе го падниме од офтопик, само нека светне потпис и кај вас. :love: :love: :love:
Марето ја суредија прва :D @lolita19 е сега у гулемо исчекување, дек и да е ќе ја суредат и неа, нели женските имат предност.:smirce:
Јас ќе почекам уште малку, од април сум положително, ќе ви досадувам уште овде...не се давам лесно, а Бибо мислам дека е заглавен на финална, ама и таму почнаа да мрдат, денес пуно промени има.
Мора да стават и на положително, оти ќе нема шо да потпишува вицепрезидентката... останаа „само“ пола февруари, март и април (и нешто ситно) на положително.
Тоа да се преку сила 5000 преписки што треба да се потпишат во указ.
А офтопиченца одамна не сме распукале :jeeee: Вамоооссс:ojeaa:
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2020
Мислења
20
Поени од реакции
92
  • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Idemooo.
Sad samo da preživi i narednih 7 meseci.
 
Член од
7 март 2018
Мислења
19
Поени од реакции
45
  • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Idemooo.
Sad samo da preživi i narednih 7 meseci.
Kad je bio intervju?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom