Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Zvonev da prasam za pismoto..
Mi rekoa kon krajot na mesecot ne e loso dokolku nekoj zv da pise da si spodeluvame inf..
Podignato od 26/11 Frankfurt Germania
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
jas sum od 3 juli na polozitelno intervju 28.11.2018 i veke mislam maler sum ke me fatat izbori a se nadevav do kraj mesecov ke izleze
Sto tropas gluposti izborite se na 4 April ..... Do april ima juli da go izedat so zabi 2 meseci celi se toa
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Parlamentarni izbori koji su u aprilu mogu da uticu na zastoj u statusima zadolzitelno i finalno, a predsednicki izbori u oktobru, novembru mogu da uticu na zastoj u potpisivanju Ukaza.
Dakle, oni koji cekaju potpis viceprezidenta sada, nece ukociti parlamentarni uzbori u aprilu.
 
Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Ukazi po vreme na kampanja na izbori ne se potpisuvaat i objavuvaat znaci vkupno 2 meseci eden mesec pred izbori i eden posle info od ruse posrednik vcera razgovaravme so nego
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Ukazi po vreme na kampanja na izbori ne se potpisuvaat i objavuvaat znaci vkupno 2 meseci eden mesec pred izbori i eden posle info od ruse posrednik vcera razgovaravme so nego
Kakve veze ima kancelarija viceprezidenta sa parlamentarnim izborima u aprilu? Nema puno logike.
Isto tako je jednom clanu ovde rekao posrednik da posle ukaza 260 i nesto ide 1/2021, pa smo videli da ukupno ima 279 ukaza za 2020 godinu.
Zakljucak: ne verujte puno posrednicima.
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Kakve veze ima kancelarija viceprezidenta sa parlamentarnim izborima u aprilu? Nema puno logike.
Isto tako je jednom clanu ovde rekao posrednik da posle ukaza 260 i nesto ide 1/2021, pa smo videli da ukupno ima 279 ukaza za 2020 godinu.
Zakljucak: ne verujte puno posrednicima.
Do nekade si vo pravo no od prethodno iskustvo zatoa sto povekje od 15 god. raboti so bg drzavjanstvo govori deka prethodnite parlamentarni izbori imalo zastoj so site statusi i izdavanje proihod promenite na site statusi se objavuvaat vo Ministerstvo pravosudie taka da tamu e zastojot ne vo kancelarija na vizeprezident
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
69
Kakve veze ima kancelarija viceprezidenta sa parlamentarnim izborima u aprilu? Nema puno logike.
Isto tako je jednom clanu ovde rekao posrednik da posle ukaza 260 i nesto ide 1/2021, pa smo videli da ukupno ima 279 ukaza za 2020 godinu.
Zakljucak: ne verujte puno posrednicima.
Kakvi posrednici sve apasista,mene me stavi viceprezident na dopolnitelna proveraka pred 2 meseca,navodno dokumenti ne odnele od min za pravda,na mojot posrednidnik mu dadov plus 300e,za da se javi vo pravda da odnesat odma sve....a greskata nivna! I 700e cela postapka!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom