Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
Здраво дечки, некој случајно да не има контакт/мејл од некого од општина (или кметовство, не знам како се води) Бело Поле?

Барам ама не можам да најдам ништо на нет, изгледа немаат веб страна.

Испратен ми е таму указот + адресата на крајот на јули, па не е лошо да се јавам да прашам дали е пристигнат за да одам за матичен, лк и пасош. Фала однапред!

п.с. Ако има некој отворано фирма во БГ, ќе го замолам да ми пише приватна порака
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
15
Праќат...со посредник што стварно може да ти заврше работа..јас сум веќе у процедура
Автоматски споено мислење:

Па добро е и од двајцата ако си доставила исто и од родителот за да се докаже сродство
Здраво, може ли објаснување како се зема државјанството во Битола или контакт од посредникот?
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Zdravo , i jas da se javam deneska ima ukazi . Da si docekate site. Pozdrav
Ај што се јави се јави, туку зш се јави знаеш ли? :) 1.Ако следиш 1 страна пред оваа ќе видиш дека знаеме дека има укази 2. Ако сакаше да се јавиш и да ни кажеш дека и ти имаш указ, кажи така. 3.Ако имаш указ зш не споделиш инфо кимшлетно како што прават 98% од членовите? 4.Тие 2% што не споделуваат и сакаат да ги препрашуваме по 10пати додека се изјаснат комплетно ИЧ не ги поштуам 5. Од кој си ти, од тие 2% или 98% ? ;)
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Zdravo , i jas da se javam deneska ima ukazi . Da si docekate site. Pozdrav

Аирлија кога беше на интервју и од кој месец ден чекаш за указ? Поздрав со убаво да се користи пасошот.
Автоматски споено мислење:



ЧУКААА СААТОТ ДО НОВИ УКАЗИ дали сте врзани следните членови

5:00 часа до почетокот на новите укази
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Ајмо сви по указ пополека ги отвараат папките прво странците па ние македонците
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
62
Поени од реакции
133
Здраво дечки, некој случајно да не има контакт/мејл од некого од општина (или кметовство, не знам како се води) Бело Поле?

Барам ама не можам да најдам ништо на нет, изгледа немаат веб страна.

Испратен ми е таму указот + адресата на крајот на јули, па не е лошо да се јавам да прашам дали е пристигнат за да одам за матичен, лк и пасош. Фала однапред!

п.с. Ако има некој отворано фирма во БГ, ќе го замолам да ми пише приватна порака
(073)861622 тешка работа некој да ти се јави на бројов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom