Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Zdravo na site!
Dolgo vreme me nema na forumov
ne si go znaev pasvordot sega se vrativ ve pratam site i cestitki do site sto ste dobile ukazi! Ukaz imam uste od Januari,imav dva termini za vo Sofija za podiganje ama poradi situacijava ne bev vo moznost da odam.Sega poddadov molba preku Bitola dali nekoj znae za kolku vreme stiga ukazot vo Bitola? I dali posle toa procedurata prodolzuva od Bitola ili kje treba povtorno vo Sofija da se odi? Odnapred Vi blagodaram
 
Член од
8 јануари 2019
Мислења
13
Поени од реакции
52
Честитки луѓе, со среќа на сите со пасошите! Јас сум од 14ти јануари 2020 на положително, се надевам до кај октомври ќе се израдувам на указ.
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
77
Zdravo, nov sum na forumot, pa me interesira do koga ke bidam na status zadolzitelna proverka a na intervju bev na 23 mart 2018.seuste mi stoi toj status a posrednikot mi bara da mu pratam povtorno izvodi i pari. Dali e toa okej ili e nekoja prevara. Pozdrav
Моментално се крај на 02. почеток на 03. месец 2019 интервју До кога ќе си на задолжителна не се знае, но 2018 е доста долго за задолжителна. Тоа со изводите држи вода но мислам дека имаш поприоритетен проблем, односно зошто си две и пол години на задолжителна...

Не му беше тоа чудно на посредникот?
Дали може е некоја софтверска грешка и дали може да проверите што се случува со твојот предмет?
Онака од ракав ти предложи само изводи да носиш?
Луѓе почнаа укази да земаат што биле тоа време на интервју ако не се лажам...

Ако реално си сеуште на задолжителна тогаш носи што побрзо ( иако сега со овај наплив на укази неколку луѓе кажаа дека и без тие дополнителни изводи сепак земале државјанство, ама имаше и мн откази врз тој основ така да....)
 
Член од
22 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
5
Pozz do site
Imav zakazano vo maj da go podignam ukazot no radi situacijata nemozev da odam , imam sega prezakazano za noemvri
Dali ima sansi da propadne nesto (vashi soveti )
Dali moze da se podigne preko ambasada i kako e najdobro..
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Cela postapka ja vodev preku konzulat Bitola. Ne ojdov Sofija ni ednas.
Ukaz dobiv kraj na fevruar. Po eden den ojdov vo konzulat go podignav. Togas angazirav posrednik na koj vo Bitola mu gi dadov potrebnite dokumenti (ukazot, izvod kopija od pasos) i toj vo Sofija mi izvade EGN i adress i povtorno mi gi prati vo Bitola komplet dokumentite za slikanje. Toa traese 3 meseci na krajot od Maj gi imav dokumentite.
Vo konzulat bez zakazvanje se slikav na 2 juni. Vcera se javiv da prasam pa stignat bil pasosot i licnata karta. Denes gi podignav.
Ti blagodaram so zdravjee da si go koristis uste nesto da te prasam ako ne e problem koga go podignaa drzavjanstvoto sto dokumenti ti baraa prasuvam.za toa sto nie celata pstapka ja vodevme preku Sofia a Sega preku konzulat vo Germanija pa da ne treba nesto.dopolnitelno da isprakam blagodaram mislam na toa da mi baraat a da gi nemam dokumetite vo sebe..
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Screenshot_20200911_231811.jpg


Да и ја честитаме семејната веселба на Вицепрезидента на Бугарија, Јотова, со желби за уште поголеми веселби. :)

Ете од каде убави Укази деновиве. Хахах...нек се угоде! :)
 
Член од
23 јули 2020
Мислења
21
Поени од реакции
27
Прегледај го приврзокот 266045


Да и ја честитаме семејната веселба на Вицепрезидента на Бугарија, Јотова, со желби за уште поголеми веселби. :)

Ете од каде убави Укази деновиве. Хахах...нек се угоде! :)
Znaci sme go trefnale denot, zatoa tolku keiflika bila nedelava
Naredno izgleda raspolozena ke bide, prinova koga ke ima
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Cestitki do site denovive sto im bea potpisani ukazi,so zdravje da si gi koristat pasosite.I sto poskoro da zavrsi kalkavurata so korona virusot,pa da moze lugeto slobodno da patuvaat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom