Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 октомври 2015
Мислења
398
Поени од реакции
362
Екипо,
Сега дури гледам на форумот и да ви кажам тоа вчера тука пред МП беше едно единствено лудило кое беше составено од безброј лудила собрани на едно место!
одам да си го фатам редот пред МП и да се надеваме на успех! ќе Ве известам како е ситуација денес!
Имајте најубав ден
Dobro bre ne mi e jasno nesto???Neli se zakazuva datum i cas za podiganje na ukaz???Kako toa se ceka po 10 casa????
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Екипо,
Сега дури гледам на форумот и да ви кажам тоа вчера тука пред МП беше едно единствено лудило кое беше составено од безброј лудила собрани на едно место!
одам да си го фатам редот пред МП и да се надеваме на успех! ќе Ве известам како е ситуација денес!
Имајте најубав ден
Значи вака! Гужва околу 200luge!
сите сто биле амбасада ги вракаат сите што немаат испечатено терминот исто ги враќаат!
ЈАС Завршив работааааааа
посредникот господ нека ми го благослови, за да не ја злоупотребат фората пишете ми у инбокс ќе ви кажам
идам сега у општина по матичен!!!
ауууууу ептен хепи
 

Attachments

Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Значи вака! Гужва околу 200luge!
сите сто биле амбасада ги вракаат сите што немаат испечатено терминот исто ги враќаат!
ЈАС Завршив работааааааа
посредникот господ нека ми го благослови, за да не ја злоупотребат фората пишете ми у инбокс ќе ви кажам
идам сега у општина по матичен!!!
ауууууу ептен хепи
Cestito brat bas mi e milo i tvojta golgota zavrsi konecno
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Cestito brat bas mi e milo i tvojta golgota zavrsi konecno
konecno bratuuuuu konecnoooooo
bidi mi taka
Автоматски споено мислење:

Daj Bozhe site da se spasat, ama @Генерал so izjavata deka ne chekal za nego na forumot, a najdosaden e, me razochara od dusha dlaboko... zamislete da chekase za nego duri togash ke izumrevme hahaha
General malko pisuva i koga ke iskomentira ama bas se do zbor mu e izdrzano! ne mi go napagaj tipot skoz ama skroz e u pravo za se sto ke napise i mene me "napagal" tuka na forumot ama bil u pravo i togas koga i mene me peel :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Значи вака! Гужва околу 200luge!
сите сто биле амбасада ги вракаат сите што немаат испечатено терминот исто ги враќаат!
ЈАС Завршив работааааааа
посредникот господ нека ми го благослови, за да не ја злоупотребат фората пишете ми у инбокс ќе ви кажам
идам сега у општина по матичен!!!
ауууууу ептен хепи
So zdravje da se sluzi drugar Ti pishav INBOX ako ne ti e problem da mi dadish Sovet
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
639
Поени од реакции
504
Здраво ми треба помош за промена на презиме по основ на сличен брак за пријатели. Таа има бугарски заверена е во Благоевград и живеј во Битола, а сопругот е со македонски пасош. Доколку некој можи да ме упати како да ја завршат таа работа? Сами преку конзулат во Бт, Скопје во Амбасада или дирек во Благоевград? Или со посредник? Исто така препорачајте и некој посредник од битолско по можнодт. Фала
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Me interesira kako da napravam polnomosno vo ambasada za zenami i za mene ziveeme vo germanija a polnomosnoto treba da bide za da im izvadime na decata bugarski drzavjanstva inaku i dvajcata imame bugarski drzavjanstva dali treba prethodno da bide napisano i samo vo ambasada ke go zaverat ili pak se pravat vo ambasadata ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
462
Me interesira kako da napravam polnomosno vo ambasada za zenami i za mene ziveeme vo germanija a polnomosnoto treba da bide za da im izvadime na decata bugarski drzavjanstva inaku i dvajcata imame bugarski drzavjanstva dali treba prethodno da bide napisano i samo vo ambasada ke go zaverat ili pak se pravat vo ambasadata ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ako se decata maloletni zasto da im vadis bg pass koga moze da dobijat aufenthalt vrz osnova na vas- spojuvanje na semejsto direkno vo germanija, ako se polnoletni ne ti treba polnomosno
 
Член од
10 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
3
Zdravo, dali e problem dokolku apliciram so dokument od pradedo roden 1891 godina? Ako znae nekoj?
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
4
Поени од реакции
5
Zdravo

-Intervju 08.01.2019 dokumenti od prababa rodena 1902
-Dostaveni dopolnitelni dokumenti vo MP na 19.02.2020- original izvodi+ potvrda od bug. zdruzenie duplikat
-Promena vo finalna 07-08.05.2020
-promena vo polozitelno 23.09.2020
-potpisan ukaz 69/2021 na 25.05.2020
-ispratena molba +kopija od pasos do MP na 27.05.2021 da se podigne ukaz od ambasada vo Skopje

Dali kje mi se promeni statusot vo isprateno drzavjanstvo vo ambasada ? Kako da znam dali e isprateno vo Skopje?
Odnapred Vi blagodaram

Izvinete za dolgiot post
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
462
Zdravo

-Intervju 08.01.2019 dokumenti od prababa rodena 1902
-Dostaveni dopolnitelni dokumenti vo MP na 19.02.2020- original izvodi+ potvrda od bug. zdruzenie duplikat
-Promena vo finalna 07-08.05.2020
-promena vo polozitelno 23.09.2020
-potpisan ukaz 69/2021 na 25.05.2020
-ispratena molba +kopija od pasos do MP na 27.05.2021 da se podigne ukaz od ambasada vo Skopje

Dali kje mi se promeni statusot vo isprateno drzavjanstvo vo ambasada ? Kako da znam dali e isprateno vo Skopje?
Odnapred Vi blagodaram

Izvinete za dolgiot post
bravo za detalno opisanoto treba da zemaat primer od tebe, inaku ke ti se smeni samo, ama najubavo ti e direkt u sofija da si podignes da ne se utepas od cekanje preku ambadada
 

Kajgana Shop

На врв Bottom