Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
A tie sto zedovme drzavjanstvo preku konzulat, dali ima sansi da ni izdadat duplikat, ne vidov nekoj da spodeli tocni informacii.
Сеуште нема информации,ајде уште еднаш и јас да прашам само..........
Мене посредникот ми рече од следна недела ќе можело


Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
698
Поени од реакции
3.922
Сеуште нема информации,ајде уште еднаш и јас да прашам само..........
Мене посредникот ми рече од следна недела ќе можело


Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
Na vase mesto da sum, da mi e potpisan ukazo, sega odma palam kolata, pravam test, odam Sofija u MP, zimam go ukazo ako go dadat, ako ne go dadat, jadam kebapi, setam malku, pijam kafe, gledam jaki tetki :цицки:i se vrakam nazad.... i pisam so sum napravil...e**go e*es... 100 godini cekas ukaz i sega koga ima sansa da go zemes nabrzina, nikoj ne saka da dade use 100 evra... ako ne drugo barem da se proseta do Stolicata :sneaky: zaebi posredniko so ke kaze
Автоматски споено мислење:

Ne mu piseme :sneaky:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.995
Поени од реакции
3.661
Mene mi se smeni avgust 2020 a intervju 15.04.2019 i uste stoi kako tvojot status.Prasuvam sto e rabotata ne odgovara nikoj a sekoj den proveruvam pozz.
Е како не одговарал никој кога претходниот пат ти одговорив:
Zdravo drustvo 15.04.2019 finalna status cekam za polozitelno a pred dve nedeli odgovorivte deka se do sredinata na April a nema nisto smeneto ?Ako moze nekoj odgovor
Па уште се до таму, застанаа на тој датум и цел месец скоро нема промени од финална кон положително. Никој не знае зошто се закочи, проверувај ти редовно но не можеме да ти кажеме точен датум кога ќе бидне. Се надевам советот сепак си работи и каснат само со објава на статусот и дека наскоро ќе "експлодираат" со промени, но кој ги знае што прават. Ептен заглави работата со финална.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Самиот дури го лајкна одговорот и утредента пак истото прашање го постави.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2021
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo imam podignato drzavjanstvo vo bitola vo mart 2021 a seuste nema stignato pismo za adresa. Dali na nekoj mu ima stignato pismo sto ima podignato drzavjanstvo vo mart ??
 
Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
Na vase mesto da sum, da mi e potpisan ukazo, sega odma palam kolata, pravam test, odam Sofija u MP, zimam go ukazo ako go dadat, ako ne go dadat, jadam kebapi, setam malku, pijam kafe, gledam jaki tetki :цицки:i se vrakam nazad.... i pisam so sum napravil...e**go e*es... 100 godini cekas ukaz i sega koga ima sansa da go zemes nabrzina, nikoj ne saka da dade use 100 evra... ako ne drugo barem da se proseta do Stolicata :sneaky: zaebi posredniko so ke kaze
Автоматски споено мислење:


Ne mu piseme :sneaky:
Указот ми е земен преку конзулат,прашањето е дали можи да се земи дупликат итн.итн до сликање

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
789
Поени од реакции
2.318
Указот ми е земен преку конзулат,прашањето е дали можи да се земи дупликат итн.итн до сликање

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
ne se zima duplikat postoeckiot ukaz im go pokazuvas u min za pravda i ti davaat udomno pismo...i go nosis vo sredec
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
709
Поени од реакции
1.227
Na vase mesto da sum, da mi e potpisan ukazo, sega odma palam kolata, pravam test, odam Sofija u MP, zimam go ukazo ako go dadat, ako ne go dadat, jadam kebapi, setam malku, pijam kafe, gledam jaki tetki :цицки:i se vrakam nazad.... i pisam so sum napravil...e**go e*es... 100 godini cekas ukaz i sega koga ima sansa da go zemes nabrzina, nikoj ne saka da dade use 100 evra... ako ne drugo barem da se proseta do Stolicata :sneaky: zaebi posredniko so ke kaze
Автоматски споено мислење:


Ne mu piseme :sneaky:
Pa ima I sto Da Se vidi vo Stolicata :) potpolno Se slozuvam, barem kje prosetate malce Da si ja vidite rodnata drzava.... P. S AJ KAKO KJE KAZES NE mu pisuvame :)
 
Член од
28 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
10
Здраво, пред некој ден излезе нов закон, ако ти има излезено бугарското државјанство можеш да одеш директно да го земеш, чекаш ред и го земаш. Ќе го известеш твојот посредник тој ќе ти закаже и ќе отидеш да го земеш. На мене ми излезе државјанството пред 1 недела, веднаш закажавме за вчера да го земам. Вчера го земав и денес ќе одам да се сликам за пасош. Мора да се преноќева откако го зимаш државјанството за да можеш да се сликаш за пасош и лична карта, таква била процедурата.
https://www.justice.government.bg/home/index/229986ca-68b3-49d2-b804-33cb39ed6886
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
122
Поени од реакции
51
ZZdravo mi treba posrednik od istocna makedonija, nekoj da mi dade kontakt
 
Член од
15 мај 2021
Мислења
13
Поени од реакции
7
Kolku ke trae ova finalnava da se smeni vo polozitelno ima li nekoj odgovor?.15.04.2019 intervju a se smeni 2020 juli.
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
85
Поени од реакции
232
Ekipo vcera se slikav za 5 minuti zavrsiv rabota i vo sreda ke mi go pratat pasost i licnata karta ...... Za vozacki prasav posto jas gi imam B,C,E ke moze posle 6 meseci da se preflat do togas so MK ke se sluzime... Pozdrav i imajte ubav den
Ti cestitam od srce zasto znam od forumov deka si se namacil da dojdes do ova. Zasluzeno i uzivaj!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom