Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Pišuvav mejl na L. Stojanova da mi go prati Ukazot vo konzulat pred 15 dena. Dva pati i pišuvam. Nikakov odgovor nemam, Proveruvav vo konzulat ( i deneska bev), ništo ne stignalo. Prašanje, ima li šansi da mi go isprati ukazot? Za koe vreme stignuva, ako nekoj imal iskustvo?
Ne pustat poveke drzavjanstva vo bitola, ako vo molbata ti pisuva Deka drzavjanstvoto ke Go podigas vo Sofija
 
Член од
15 август 2019
Мислења
79
Поени од реакции
30
Некој да патува оваа недела за Софија? Да се организираме и да делиме превоз.
 
Член од
19 март 2018
Мислења
11
Поени од реакции
5
Zdravo decki da prasam za potvrda od zdruzenie kade treba da se obratam kontakt broj da mi dade ako ima nekoj.
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Дечки како може да ја најдам архивиранава тема? Каде се наоѓа во Општи муабети, Политика и вести или?
 
Член од
13 август 2020
Мислења
35
Поени од реакции
2
Ako saka nekoj da mi odgovori denes zdna mi dade intervju vo konzulat bitola preku tatko i brat . Koga bi trebalo brojceto da izleze i dokumentite da se pratat vo sofia
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Da da dopolnitelni dokumenti se umrenici od pradedo i dedo,izvod od majka ili tatko,i tvoj i plus od lazar pad dokumentot za poteklo i molba..ako sakas ke ti go dam mojot posrednik mene on mi sreduva sve i sum na polozitelno!
Автоматски споено мислење:


imas posrednici oni ke ti go zemat pobrzo nemoras da cekas do mart so tebe zaedno ke odat!
Drugar ajde te molam daj mi kontakt so nekoj takov posrednik koj moze da mi go zeme Ukazot. Važno mi e mnogu. Te častam za informacijata, a na posrednikot se znae.
 
Член од
10 ноември 2017
Мислења
7
Поени од реакции
2
Може ли информација за Петре Петковски или Зоран Петковски посредник, агенција во БГ имале за посредување дали е од доверба дали некој има преку него поднесено? Благодарам
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
152
Може ли информација за Петре Петковски или Зоран Петковски посредник, агенција во БГ имале за посредување дали е од доверба дали некој има преку него поднесено? Благодарам
Imate broj od mitko janev, ne vi treba drug posrednik da barate
 
Член од
13 август 2020
Мислења
35
Поени од реакции
2
Mitko janev strumica imate broj vi pisav status . I ako znae nekoj ova sto go napisav da mi odgovori fala
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Da da dopolnitelni dokumenti se umrenici od pradedo i dedo,izvod od majka ili tatko,i tvoj i plus od lazar pad dokumentot za poteklo i molba..ako sakas ke ti go dam mojot posrednik mene on mi sreduva sve i sum na polozitelno!
Автоматски споено мислење:


imas posrednici oni ke ti go zemat pobrzo nemoras da cekas do mart so tebe zaedno ke odat!
Daj kontat druze spodeli da zememe site ukaz nabrzina, fala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Ruse Guvernerot od Kratovo, star lisec mnogu pasosi izvadeno nikoj ne se pozalil od nego. Covekot kazuva se iskreno i kako e procedurata i ti ja tera po pravilo. Od organiziran prevoz do notari, dokumenti i slicno. Edinstven problem e sto koga ti treba nesto moze i edna nedela da ne go dobies na telefon, ama za toa ima edna bugarka koja raboti so nego i mozes da ja kontaktiras na mejl i na fb i ti odgovara vo prv moment koga ke moze. Jas idam preku nego i cekam ukaz od februar 2020, na intervju avgust 2018. Plus za pari ne pravi problem mu davas kolku imas i koga imas na sekoe naredno odenje. Procedurata do sega me kostase 430 evra so vklucen prevoz od kratovo do sofija i nazad.
Daj kontakt od nego


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom