Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
28 декември 2020
Мислења
31
Поени од реакции
104
Член од
6 декември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
29
Pred izbori ke ima nekoj ukaz ili tesko ?
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Дечки знае ли некој дали вицепрезидентот има увид на прекршоци направени во подоцнежна фаза? Пример поминуваш задолжителна и финална проверка и меѓувремено додека си на положително те фаќаат дека работиш на црно во ЕУ. Знам имаше еден член што зема државјанство и со забрана за ЕУ но од како му беше одобрен указот.
Од кога е одобрен указот веќе си бугарски државјанин не е проблем што и да направиш после тоа, но ако си на претходна фаза тогаш е голем проблем мада нада последна умире :) Затоа пазете додека ве потпишат седете си мирни. Поздрав
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Temata e Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) ili ne si pismen
I toa kako sum, Kratok link staviv, ako malky razmislis tie sto ke glasaat ke ponognat na site tuka sto cekat. So dobra namera. Pozdrav I odnesuvaj se Kulturno. Za temata kniga mozam da napisam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom