Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
16 септември 2019
Мислења
110
Поени од реакции
120
Во врска со копијата од пасошот — дали е потребно наново да приложам копија како дополнителен документ пошто меѓувремено морав да го обновам пасошот од кога ја почнав процедурата до сега? Моментално сум на финален преглед и копијата што ми е поднесена е од стариот пасош
Не би знаела да ти одговорам. Прашај го посредникот или некои од постарите што се на форумот. И мојот пасош ми истече во меѓувреме дури чекав происход ( дадена копија од стариот пасош) па на интервјуто однесов копија од новиот пасош

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
4
Знае ли некој дали е потребно наново да подавам копија од пасошот пошто морав да го обновам меѓувремено? Стариот пасош ми истече додека чекав на задолжителна, моментално сум на финален преглед.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Знае ли некој дали е потребно наново да подавам копија од пасошот пошто морав да го обновам меѓувремено? Стариот пасош ми истече додека чекав на задолжителна, моментално сум на финален преглед.
Zosto da podavas kopija? Nema potreba nisto da podavas ni da prakjas i mene mi istece eden i nisto ni prativ ni nisto toa nema vrska


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 април 2020
Мислења
23
Поени од реакции
3
Член од
17 април 2019
Мислења
13
Поени од реакции
39
Zdravo cekam veke edna godina na zadolzitelno preku roditel sto go ima zedeno pasosot uste kolku se ceka da se smeni?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Zdravo cekam veke edna godina na zadolzitelno preku roditel sto go ima zedeno pasosot uste kolku se ceka da se smeni?
Кој датум си била на интервју (и каде, во Софија или амбасада/конзулат)? Моментално до јули 2019 се стигнати со промена на финална.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.434
Поени од реакции
9.159
доколку си во почетна фаза влезен/а во финална прати ги дополнителните документи преку посредникот што е можно побрзо, Ништо не губиш.
Истиот посредник кој и кажа дека не мора дополнителни документи? Паметно. ;)

Ќе земи ќе ги фрли и ќе и каже однесено. Мал милион такви примери имавме тука.

Нека вади документи, нека ги носи лично. Посигурно амин.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Истиот посредник кој и кажа дека не мора дополнителни документи? Паметно. ;)

Ќе земи ќе ги фрли и ќе и каже однесено. Мал милион такви примери имавме тука.

Нека вади документи, нека ги носи лично. Посигурно амин.
Za toa si vo pravo ama ako mu dade brojce od negovata prepiska so pecat od min za pravda na bg togas e ok...
Jas koga podnesuvav dop dokumenti posrednikot sam mi donese brojce so pecat i znaev deka podnel...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom