Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Izvini 20 meseci na zadolzitelna toa e mnogu brat mi bese 19 za toa izgleda kasnat so promena taka ocekuvam i kaj nego promena ovoj mesec
I @ZojaKojaZoja ne bila 20 meseci tuku tocno 19 meseci i 2 dena, kako i mnogu drugi, no interesno e kako site od avgust na finalna se uste na finalna a taa od septemvri e na polozitelna, no da se nadevame deka mozebi e ova znak deka ke se posvetat sega da ja sreduvaat finalna :)
 
Член од
28 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
45
I @ZojaKojaZoja ne bila 20 meseci tuku tocno 19 meseci i 2 dena, kako i mnogu drugi, no interesno e kako site od avgust na finalna se uste na finalna a taa od septemvri e na polozitelna, no da se nadevame deka mozebi e ova znak deka ke se posvetat sega da ja sreduvaat finalna :)
Da 19 meseci i 3 dena od 20ti mesec, zatoa opsto kazuvam 20 meseci, sepak zapocna 20tiot mesec
Red nema koj e sleden... ama ednas i mene da mi se posrekje rabotata
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Kolku za info denes ne bese objaven nitu eden ukaz!
Proveriv vo sistem i nemase objava za ukazi,samo promeni vo finalna.
Mislam za ovaa godina tolku bese so ukazi, mozno e 3do 4 do kraj mesec dekemvri..... Sledi pauza od 25 dekemvri do 14 januari.... Pozzz koj kako sala neka svati.... P. S prifakjam kladba :)
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Mislam za ovaa godina tolku bese so ukazi, mozno e 3do 4 do kraj mesec dekemvri..... Sledi pauza od 25 dekemvri do 14 januari.... Pozzz koj kako sala neka svati.... P. S prifakjam kladba :)
Ај да се кладиме дека и Јуни ќе го почнат? :))
Ќе има уште укази, ќе биде предновогодишна "треска".
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Toj covek veke nema da ima post na grupata blokiran e,otkril mnogu raboti sto ne treba javno i reagirala policija cuv...verovatno od bg ambasada reagirale
Haha me iznasmea epa zamisli ako e stvarno blokiran i uapsen znaci vistinata ja kazuval ... 2+2 ... 4 se hah makedonce bee ..... Od kaj pa znais deka e blokiran i uapsen bojko ti kaza..... Btf ne e blokiran tipot e uste aktiven samo postot go izbrisal za juni mesec nisto strasno
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Bespotrebno se raspravate,nema da ima mnogu ukazi mesecov se ispukaa 2 nedeli turbo nemoze sekoj den da ima ukaz ke zeeme site pasos kad tad...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom