Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
537
Поени од реакции
1.039
Moze toj Ukaz 211 e so polozitelno mart pocetok,a na forumov nema takov clen so toj datum nee prvpat da iskoci Ukaz so datumi sto ne se nasive clenovi
 
Последно уредено:
Член од
9 април 2006
Мислења
3.508
Поени од реакции
1.862
Член од
23 ноември 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo me interesira grubo uste kolku treba da cekam da go zemam pasosot vo race. Na intervju bev 14.05.2019. od togas statusot ne mi e smenet. Mu zvonev na posrednikot mi vika deka uste e rano. Fala odnapred
 

Attachments

Член од
9 април 2006
Мислења
3.508
Поени од реакции
1.862
Zdravo me interesira grubo uste kolku treba da cekam da go zemam pasosot vo race. Na intervju bev 14.05.2019. od togas statusot ne mi e smenet. Mu zvonev na posrednikot mi vika deka uste e rano. Fala odnapred
Имаш уште околу месец- месец ипол дена до финална, после уште 4 месеци до задолжителна, па уште 8 месеци на положително до указ. Но откако ќе го добиеш указот има уште чекање додека да го добиеш пасошот во рака, но тоа веќе не може да се прогнозира колку време би фатило оти не може да се каже како ќе биде со термини за подигнување на указ додека да стигнеш на ред.
 
Член од
23 ноември 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имаш уште околу месец- месец ипол дена до финална, после уште 4 месеци до задолжителна, па уште 8 месеци на положително до указ. Но откако ќе го добиеш указот има уште чекање додека да го добиеш пасошот во рака, но тоа веќе не може да се прогнозира колку време би фатило оти не може да се каже како ќе биде со термини за подигнување на указ додека да стигнеш на ред.
Znaci uste 1godina minimum, da ne se nadevam na pasosot. Ti blagodaram na odvoenoto vreme i na odgovorot. Pozdrav, se nadobro.
 
На врв Bottom