Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
24 август 2020
Мислења
62
Поени од реакции
121
Не ставаат веќе дополнителна, после финална следи или положително или отказ. Во секој случај на финална се поголеми шансите за отказ отколку на положително. Ако веќе пројдеш од советот на финална тогаш помали се шансите вицепрезидентот поинаку да реши.
Fala @Bibo
Znachi sega ke bide gusto... praznici, novi godini, bozik, politicki previranja, korona... da se prezivee do mart, pa polesno ke se dishi cekajki potpis
Автоматски споено мислење:

Momentalno finalna ti e najopasna, ako ja pomines 90% dobivas drzavjanstvo.
Da preziveam do mart, april... pa lesno ke disam do potpis :)
Fala @Marakov
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Член од
25 октомври 2019
Мислења
22
Поени од реакции
12
Дечки се сликав за ЛК и Пасош на 23 Септември во конзулатот во Битола, дали има некој некое инфо дали се стасани пасошите? Ми рекоа ќе ми се јават но сеуште се немат јавено.
Секој ден им звонам порано кај 10 часот, и ми велат јави се после 12-1 часот. Им звонам покасно и ми спуштат или никој не се јавува.
Dali seuste ne dobivte odgovor za pasosite?
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Здраво, поднесов молба во Амбасада указот да го земам во Скопје. Колку време ке се чека? Некое искуство?
Se e neizvesno. Može i za 10 dena, a može i za tri meseci. Zavisi od toa koga ja praćaat diplomatskata pošta, pošto taa se praća na sekoi tri meseci.
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Дечки, поднесов за адреса пред 2 месеци. Посредников цело време ми вика не ти е стигнато, а со другар исти ден поднесовме, него му е стигната. Има некој начин сам да си проверам да не ме вози посредников?

Поздрав
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Дечки, поднесов за адреса пред 2 месеци. Посредников цело време ми вика не ти е стигнато, а со другар исти ден поднесовме, него му е стигната. Има некој начин сам да си проверам да не ме вози посредников?

Поздрав
Na 1 va strana imam pisano broj od opshtina sredec za adresa i EFN ,ke se javis i prasas..
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
Decki cekam okolu 3 nedeli da mi go pratat ukazot vo ambasada od sofija (so podnesena molba) Odprilika kolku se ceka ?
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Ајде со Господ напред нека биде неделава полна со укази. Честитки до сите кои добија укази, а ние што чекаме да си дочекаме што побрзо, сите до еден.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Дечки, поднесов за адреса пред 2 месеци. Посредников цело време ми вика не ти е стигнато, а со другар исти ден поднесовме, него му е стигната. Има некој начин сам да си проверам да не ме вози посредников?

Поздрав
+359 2 987 2801 oPstina sredec
 

Kajgana Shop

На врв Bottom