Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
9 ноември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
2
Здраво, поднесов молба во Амбасада указот да го земам во Скопје. Колку време ке се чека? Некое искуство?
 
Член од
24 август 2020
Мислења
44
Поени од реакции
68
Ke mi kaze li nekoj vo koja postapka ima rizik za stavanje na dopolnitelna ili nedaj boze otkaz? Na finalna ili na polozitelno?
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.508
Поени од реакции
1.862
Ke mi kaze li nekoj vo koja postapka ima rizik za stavanje na dopolnitelna ili nedaj boze otkaz? Na finalna ili na polozitelno?
Не ставаат веќе дополнителна, после финална следи или положително или отказ. Во секој случај на финална се поголеми шансите за отказ отколку на положително. Ако веќе пројдеш од советот на финална тогаш помали се шансите вицепрезидентот поинаку да реши.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
231
Поени од реакции
276
Drugar te molam bez gluposti da ne se posrednicite ke sanjame za bg pasos,bez posrednik ke zakazes za maticen i za slikanje za pasos i lk za 1 den,aj za ukaz ke cekas ama drugive so dobar posrednik za 1 den
pa i bez posrednik slikanje i tie raboti brzo idat.nie zborime za pismoto so se ceka 3 do 4 meseci.so ke ti naprai tuka posrednik ya da stigne pobrgu?'
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2020
Мислења
44
Поени од реакции
68
Не ставаат веќе дополнителна, после финална следи или положително или отказ. Во секој случај на финална се поголеми шансите за отказ отколку на положително. Ако веќе пројдеш од советот на финална тогаш помали се шансите вицепрезидентот поинаку да реши.
Fala @Bibo
Znachi sega ke bide gusto... praznici, novi godini, bozik, politicki previranja, korona... da se prezivee do mart, pa polesno ke se dishi cekajki potpis
Автоматски споено мислење:

Momentalno finalna ti e najopasna, ako ja pomines 90% dobivas drzavjanstvo.
Da preziveam do mart, april... pa lesno ke disam do potpis :)
Fala @Marakov
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.267
Поени од реакции
1.977
Член од
25 октомври 2019
Мислења
20
Поени од реакции
11
Дечки се сликав за ЛК и Пасош на 23 Септември во конзулатот во Битола, дали има некој некое инфо дали се стасани пасошите? Ми рекоа ќе ми се јават но сеуште се немат јавено.
Секој ден им звонам порано кај 10 часот, и ми велат јави се после 12-1 часот. Им звонам покасно и ми спуштат или никој не се јавува.
Dali seuste ne dobivte odgovor za pasosite?
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Здраво, поднесов молба во Амбасада указот да го земам во Скопје. Колку време ке се чека? Некое искуство?
Se e neizvesno. Može i za 10 dena, a može i za tri meseci. Zavisi od toa koga ja praćaat diplomatskata pošta, pošto taa se praća na sekoi tri meseci.
 
На врв Bottom