Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Jas patriotizam na svoi 20 god? Povekje zvuci smesno otkolku vistina.
Jas ja svativ poentata drugar ne e toa problemot,tuku samo bev dlaboko zaprasan zosto nekoi se tolku mnogu protiv bugarskite pasosi, kako da site nie sto imame ili cekame bugarski pasosi ne sme makedonci ili sme se otkazale od toa sto sme, i da pak ke kazam deka ne sakav nikogo da navredam ili da pokrenam nekoja tema za patriotizam, samo mislev deka nekoj sto e postar i pomudar od mene ke proba da objasni..
Kako i da e i jas kako mnogu ovde na forumot se nadevam deka za site nas ke stignat pozitivni vesti.
Batka dlaboko se zaprasuvaj u palanka pred kooperacija so ladno pivo vegeta i mesen narezok , tuka temata e taa ..
 
Член од
15 јули 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Batka dlaboko se zaprasuvaj u palanka pred kooperacija so ladno pivo vegeta i mesen narezok , tuka temata e taa ..
Batka iako 5 godini sum vo Svajcarija ne e taka kako sto mislis vo Palanka, ne sme nie simnati od planina,pretpostavuvam od Skopje si pa mozes vaka da zboruvas so nas " provincijalcite" iako i sam si zabega od temata ke ti kazam nesto i jas nastrana od temata, za nekoja godina ke go barate zivotot sto go ziveeme nie "provincijalcite". Ti vetuvam pozz
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
дај оставете ја темава исклучиво за која е и наменета (процедура и документација), тупете на ПП, немора да читаме тука офф топик.
 
Член од
15 јули 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
дај оставете ја темава исклучиво за која е и наменета (процедура и документација), тупете на ПП, немора да читаме тука офф топик.
Se soglasuvam i moja vina e sto voopsto pisav i malku zabegav od temata,se nadevam na razbiranje
 
Член од
24 август 2020
Мислења
3
Поени од реакции
11
Ve molam dali mozi edna informacija...
Od 05.02.2019 sum so status Izdavanje na ukaz na Viceprezidenta..od prilika koga bi trebalo da ima promena na statusot..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ve molam dali mozi edna informacija...
Od 05.02.2019 sum so status Izdavanje na ukaz na Viceprezidenta..od prilika koga bi trebalo da ima promena na statusot..
Да не имаш грешка во годината, да мислиш 2020? Оти ако си од 05.02.2019 на тој статус тогаш пред 6 месеци требало да добиеш указ.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
24 август 2020
Мислења
3
Поени од реакции
11
Да не имаш грешка во годината, да мислиш 2020? Оти ако си од 05.02.2019 на тој статус тогаш пред 6 месеци требало да добиеш указ.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Da greska....05.02.2020 god..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Во принцип се чека(ше) по 12 месеци но сега убрзаа па би рекол декември негде треба да добиеш указ.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Во принцип се чека(ше) по 12 месеци но сега убрзаа па би рекол декември негде треба да добиеш указ.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Така некако. Или ноември месец, најрано.

Зависи како ќе се движи објавувањето на Указите во следниов период. Ако ја завршат 2019 до крај на септември, има реални шанси за ноември.
 
Член од
9 јули 2019
Мислења
28
Поени од реакции
40
Така некако. Или ноември месец, најрано.

Зависи како ќе се движи објавувањето на Указите во следниов период. Ако ја завршат 2019 до крај на септември, има реални шанси за ноември.
Ме интересира по што гледат, година кога си бил на интервју или година кога прв пат си поднесол документи? Ако е по интервју, јас сум 2018, се надевам ја имаат почнато и неа. :)
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
15
Апдејт од моја страна.

Почнав со процедурата Јуни 2016, интервју имав Април 2018, Мај 2019 финален преглед, Септември 2019 статуст дека ми претстои издавање указ, Август 2020 потпишан Указ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom