Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 октомври 2021
Мислења
166
Поени од реакции
133
Nekoj sto dostavil dopolnitelen dokument(nov pasos) moze da objasni kako pominal i sto pravel? Vo molbata pisuvas broj na pasos itn, ama koga si apliciral brojot na pasosot ti bil drug, dali treba negde da se pise i stariot za da znaat deka nosis nov i dali moze predvremeno da odneses pred da ti se pojavi na stranata koga proveruvas? Nekoj sto znae neka odgovori
 
Член од
30 мај 2018
Мислења
55
Поени од реакции
31
Nekoj sto dostavil dopolnitelen dokument(nov pasos) moze da objasni kako pominal i sto pravel? Vo molbata pisuvas broj na pasos itn, ama koga si apliciral brojot na pasosot ti bil drug, dali treba negde da se pise i stariot za da znaat deka nosis nov i dali moze predvremeno da odneses pred da ti se pojavi na stranata koga proveruvas? Nekoj sto znae neka odgovori
Predveme odnesovme vo konzulat, im kazavme deka e promenet. Ista molba kako taa pogore vo dokumenti kaj so nabrojuvas pisi samo deka dostavuvas nov pasos. Nie ne napisavme broj na pasos. Zenata napravi kopija od noviot pasos i od livceto so go davaat koga ti kazuvaat deka imas brojce, si plakjas i to e to
Автоматски споено мислење:

Predveme odnesovme vo konzulat, im kazavme deka e promenet. Ista molba kako taa pogore vo dokumenti kaj so nabrojuvas pisi samo deka dostavuvas nov pasos. Nie ne napisavme broj na pasos. Zenata napravi kopija od noviot pasos i od livceto so go davaat koga ti kazuvaat deka imas brojce, si plakjas i to e to
Isto vo konzulat imat svoja molba taka da ne ni mora da pravis tvoja samo nivnata popolnisi ja.
 
Член од
15 октомври 2023
Мислења
2
Поени од реакции
3
Podignat Ukaz od Konzulat-Bitola i prijavena adresa vo Blagoevgrad. Pismoto odnosno adresata za kolku Vreme pristignuva vo Opatinata ? Ve molam dokolku nekoj znae za odgovor. ?
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Имаш уште се на се 7 дена се да средиш, преведеш, најдеш, организираш и однесеш во софија, многу касно гледаш, нз дали ќе успееш за толку кратко само стар документ да најдеш, не па се да завршиш
 
Член од
26 април 2021
Мислења
5
Поени од реакции
2
Каде би нашла стар документ. Ти благодарам за одговор
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
По фиоки, по старите куќи на твоите предци....
 
Член од
26 април 2021
Мислења
5
Поени од реакции
2
Немам таков документ. Тоа значи дека тоа е тоа? Нема друг начин
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
43
Поени од реакции
45
Kako se presmetuva kolku treba da platis na intervju? znam deka pred intervju 16 evra vo banka. Kolku pari za vrema n intervju da se plati? Od dokument li se plakja ili kako ?
 
Член од
16 септември 2019
Мислења
110
Поени од реакции
120
Kako se presmetuva kolku treba da platis na intervju? znam deka pred intervju 16 evra vo banka. Kolku pari za vrema n intervju da se plati? Od dokument li se plakja ili kako ?
Јас кога бев на интервју крај на 2020 платив 15€ во уни банка и 50€ на шалтер, во амбасада во Скопје бев. Не се плаќа од документ, барем така беше...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
166
Поени од реакции
133
Predveme odnesovme vo konzulat, im kazavme deka e promenet. Ista molba kako taa pogore vo dokumenti kaj so nabrojuvas pisi samo deka dostavuvas nov pasos. Nie ne napisavme broj na pasos. Zenata napravi kopija od noviot pasos i od livceto so go davaat koga ti kazuvaat deka imas brojce, si plakjas i to e to
Автоматски споено мислење:


Isto vo konzulat imat svoja molba taka da ne ni mora da pravis tvoja samo nivnata popolnisi ja.
jas preku sofija aplicirav, ne znam dali moze vo ambasada ili konzulat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom