Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 јули 2022
Мислења
45
Поени од реакции
60
Cuo sam neke informacije,da srbi sto su predali u skorije vreme da su odbiveni,jer ne idu preko poreklo nego nesto drugo ne znam ni ja,a mi sto cekamo dugo (evo vec 5 godina) da cemo dobiti samo da raciste ove sto hteli za dve godine da dobiju.
To su gluposti pa idem preko poreklo imam i bugarsko prezime i sve kako treba čist Bugarin čekam zadnji u redu...gluposti
 
Член од
31 јануари 2023
Мислења
11
Поени од реакции
4
Noemvri 2022 intervju, Dekemvri 2022 zadolzitelna, i uste ne mi e promenet statusot. Do koga se ceka, nekoj da znae? Ili nekoj sto bil toj period da spodeli na so status e?
 
Член од
7 јули 2023
Мислења
19
Поени од реакции
14
Polozitelno od 25 septemvri preku roditel da znam od prilika fala vi prepiska 1056/2021

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2023
Мислења
15
Поени од реакции
6
i jas bev septemvri 2022 i uste sum na ,,Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. ,,,
 
Член од
20 август 2019
Мислења
29
Поени од реакции
4
Здраво. Интервју 5.02.2021год. во Битола. Број на Преписка 79ХХ/2021 во април вратено од финална на задолжителна и сеуште нема промена. Незнам до кога би чекала за промена, веќе осум месеци на истиот статус.Доколку има некој слично искуство да сподели дали има промена во статусот што е близу со бројчето. Ви благодарам на одговорот. Поздрав!
 
Член од
10 јули 2023
Мислења
33
Поени од реакции
52
Здраво. Интервју 5.02.2021год. во Битола. Број на Преписка 79ХХ/2021 во април вратено од финална на задолжителна и сеуште нема промена. Незнам до кога би чекала за промена, веќе осум месеци на истиот статус.Доколку има некој слично искуство да сподели дали има промена во статусот што е близу со бројчето. Ви благодарам на одговорот. Поздрав!
Еве приближно , интервју бт. 12. 2020, образована преписка бр. 54.. 4. 2021. во 3.2023 вратен од финална на задолжителна и на 10.10.2023 вратен повторно на финална, преку родител , поздрав .
 
Член од
1 ноември 2023
Мислења
2
Поени од реакции
4
Zdravo

Ako moze nekoj da mi kaze kako da podignam udostoverenie vo ambasada. Momentalno slednovo mi izleguva na status "Образувана преписка N:27???/2019/02.01.2020 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 104 от 2023 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација."
Celata postapka preku ambasada skopje e isterana bez posrednik. E sega dali ako zakazam data i cas ke mora vo Sofija da podignam ili po avtomatizam ke mi dade vo ambasada skopje. Namerno cekav podolgo vreme bez da zakazam zosto porano znam deka za nekolku dena avtomatski gi isprakjaa vo ambasada, no eve ovoj pat si stoi vaka statusot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom