Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 март 2023
Мислења
7
Поени од реакции
6
поздрав. Кој има информации до кој број е проверен 2020?
 
Член од
27 април 2020
Мислења
89
Поени од реакции
111
Mojoj drugarici broj prepiske 65./2020 nakon placenih doprinosa za zdravstceno i dostavljanja uverenja iz suda i policije se status od finalna promenio na dopunitelna provera,sta se ovo vise radi verujem da ni oni sami neznaju
 

Attachments

Член од
8 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
39
Склучив брак пред некој месец, сакам да го пријавам во Бугарија. Која е процедурата? Можам во Битола да поднесам меѓународен извод? Освен тоа, што друго ми треба? Дали во Битола доколку може, морам да направам термин?
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Decki mi treba pomos deneska koga ja proveruvam vozackata ednes izlaga deka e izlezena sleden pat deka seuste ne e izlezena.. dali ima nekoj poveke info nesto ne e vo red so veb stranata mozebi?
 
Член од
8 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
39
Дали утре работни конзулатот во Битола? Не е празник во Бугарија утре, така?
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Друштво денес положително ја и брат ми !!

Интервју Скопје февруари месец, преку родител.

Број на преписки 35хх и 38хх.

Со среќа на сите !!
Честитки. Ти многу работеше на преписките објавување
Автоматски споено мислење:

Друштво денес положително ја и брат ми !!

Интервју Скопје февруари месец, преку родител.

Број на преписки 35хх и 38хх.

Со среќа на сите !!
Кога ќе има указ? Што се зборува?
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Честитки. Ти многу работеше на преписките објавување
Автоматски споено мислење:


Кога ќе има указ? Што се зборува?
Ти благодарам !!

Сега ќе чекаме на првото тромесечие, односно на крај на март месец како ќе стигнат со Укази па ќе видиме дали ние ќе бидеме во втора тура кон крај на Јуни месец


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Ти благодарам !!

Сега ќе чекаме на првото тромесечие, односно на крај на март месец како ќе стигнат со Укази па ќе видиме дали ние ќе бидеме во втора тура кон крај на Јуни месец


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Велат дека од 20ти март почнуваме со укази, а 20ти е во понеделник, најверојатно од понеделник па на таму ќе почнат. Може ли да ми објасниш како ги даваат на тромесечје? На пример крајот на март па почетокот на април? Па после крајот на јуни и почетокот на јули? Па септември крајот итн. Така ги даваат?
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Велат дека од 20ти март почнуваме со укази, а 20ти е во понеделник, најверојатно од понеделник па на таму ќе почнат. Може ли да ми објасниш како ги даваат на тромесечје? На пример крајот на март па почетокот на април? Па после крајот на јуни и почетокот на јули? Па септември крајот итн. Така ги даваат?
Вака се одвивале досега Указите. Од сликата самиот можеш да заклучиш како се движеле работите.
 

Attachments

Член од
10 април 2022
Мислења
17
Поени од реакции
38
Вака се одвивале досега Указите. Од сликата самиот можеш да заклучиш како се движеле работите.
Фала за информацијата, многу корисна.
Гледам дека бројките на указите не се по ред. Дали тоа значи дека меѓу нив имало и други укази кои не ги знаеме? Во 2022 година имало околу 131 указ.
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Gledam na fb izgleda i tie od dekemvri 2019 gi odbile celosno t.e. statusot im e ,,молбата не е уважена според ЗБГ''. Ima nekoj tuka od 2019 da kaze im se smeni li vaka ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom