Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
9 февруари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Тоа е pdf документ и не можев да го сменам, но ги следев од форумот последните бројки кои се сменија во положително и потоа секој ден проверуваш до последниот број од задње дополнително. Потоа продолжувате проверката за следните 500 броеви и соопштувате дали ги има. На пример, последниот положително беше 965/2020, а дополнителниот беше од 27 јануари 2023 година. 2104/2020 година. Така, вршите проверка од 966/2020-2526/2020 и објавувате доколку има дополнително објавено после датумот 27 јануари 2023 година. Или ако мразите да проверувате толку многу броеви секој ден, проверете само од последниот дополнителен број, односно бројот 2104/2020. И проверете после 17:00 секој ден и кога ќе се појави дополнителна после 2104/2020 објавувате дека знаете отприлика до каде е дојдено.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Автоматски споено мислење:

Jedno pitanje… Usao sam na sajt i dosao sam do mog broja ali par pre mene i par posle nisu u tabeli,o cemu se radi?
Kad ukucam broj i pin da proverim dokle je sve normalno stoji finalna
 
Член од
1 септември 2021
Мислења
40
Поени од реакции
27
Se e toa dobro no od kade ja prezimas koga ima novi promeni malce poveke info ako moze,fala ti
Da,molam i jas okolu ova poveke info,zasto mojata prepiska se blizi na red,i celo vreme sledam sto se slucuva
Автоматски споено мислење:

На истиот сајт каде што го проверувате вашиот статус. Преписки преку конзулатот, напишете во третото поле без пин кодот и проверете.


Sent from my iPhone using Tapatalk
G-ne,dali bi mozele barem na nekolku dena,ednas da objavite do kade se stignati so dopolnitelna,koga veke vi e dobro poznata rabotata,ova ne e obvrska, samo vasa pomos na nie sto sme vo iscekuvanje
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Во заокружениот дел ги проверуваме бројчињата на сите оние кои имале интервју преку амбасада/ конзулат.
Горниот дел не го чепкаме затоа што е исклучиво за лица кои биле на интервју во Софија и не располагаме со пинови.

Преписките што треба да ги проверуваме се објавени во пдф формат и оттогаш исто така има промени кои не се внесени во пдф форматот туку промените се напишани на форумов.

Кој сака да го следи своето бројче, нека се потруди да даде свој придонес, а не само да се чека на друг. Никој не е должен после своето бројче да води сметка за друг.

Еве уште еднаш се понудувам да прегледувам додека ми дојде и мојот ред. Кој се нафаќа со мене?


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Не знам бидејќи немам причина да проверувам затоа што се префрлив на положително. Сега на ред се вие останатите кои исто така чекате да ги проверите промените. Имаш список на форумот, затоа провери го.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Каде се проверуваат промените?
Автоматски споено мислење:

Не знам бидејќи немам причина да проверувам затоа што се префрлив на положително. Сега на ред се вие останатите кои исто така чекате да ги проверите промените. Имаш список на форумот, затоа провери го.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Објасни ми како се проверува? Дојдени ли се до 2550/2020?
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2021
Мислења
57
Поени од реакции
22
Neso iskustvo/sovet od nekoj. Mi stoi statusot na obrazuvana prepiska vekje mesec i pol. Ne treba vekje da e se smeni na zadolzitelna ?
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Ни чичко,ни вујко,вујна,стрина не признаваат.
Јас сум со документ Акт на раждане од чичко ми ама внатре го пишува името на дедо ми како го пријавил чичко ми пред селскиот матичар
Автоматски споено мислење:

Zdr sakam da prasam dali tie sto bile intervju vo ambasada i tie vo sofija. Se razgleduvaat isto bidejki jas sum 4172/2020. Na finalna. I od prilika. Koga da ocekuvam promena. Preku brat i poteklo so potvrda od klub
Каде беше на интервју и кој месец?
 
Член од
24 јануари 2023
Мислења
25
Поени од реакции
60
Јас сум со документ Акт на раждане од чичко ми ама внатре го пишува името на дедо ми како го пријавил чичко ми пред селскиот матичар
Автоматски споено мислење:


Каде беше на интервју и кој месец?
Mai 2020 vo hitola
Јас сум со документ Акт на раждане од чичко ми ама внатре го пишува името на дедо ми како го пријавил чичко ми пред селскиот матичар
Автоматски споено мислење:


Каде беше на интервју и кој месец?
Јас сум со документ Акт на раждане од чичко ми ама внатре го пишува името на дедо ми како го пријавил чичко ми пред селскиот матичар
Автоматски споено мислење:


Каде беше на интервју и кој месец?
Mai 2020 bitola
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Јас бев на интервју Амб Ск во февруари 2020, задолжителна од март 2020, а финална од април 2021.
Еве јас ќе разгледувам додека дојде мојот ред. Кој друг се нафаќа со мене?
Јас се нафаќам. Јас бев на интервју во Софија на 02.03.2020, на финална сум некаде од 15.03.2021 и сеуште сум на финална
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Јас се нафаќам. Јас бев на интервју во Софија на 02.03.2020, на финална сум некаде од 15.03.2021 и сеуште сум на финална

Повели листи за проверка на преписки

Секој кој што е заинтересиран, исто така може да придонесе.
 

Attachments

  • 2 MB Прегледи: 149
  • 2,1 MB Прегледи: 145
  • 1,6 MB Прегледи: 127
  • 1,6 MB Прегледи: 129
  • 1,7 MB Прегледи: 123
Член од
17 септември 2021
Мислења
53
Поени од реакции
37
Во заокружениот дел ги проверуваме бројчињата на сите оние кои имале интервју преку амбасада/ конзулат.
Горниот дел не го чепкаме затоа што е исклучиво за лица кои биле на интервју во Софија и не располагаме со пинови.

Преписките што треба да ги проверуваме се објавени во пдф формат и оттогаш исто така има промени кои не се внесени во пдф форматот туку промените се напишани на форумов.

Кој сака да го следи своето бројче, нека се потруди да даде свој придонес, а не само да се чека на друг. Никој не е должен после своето бројче да води сметка за друг.

Еве уште еднаш се понудувам да прегледувам додека ми дојде и мојот ред. Кој се нафаќа со мене?


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Jas sum preku konzulantot mi dadoa i pin i brojce prasanje e dali ima razlika dali e zadozitelno onie sto se preku konzulantot da se proveruva vo dolniot del odnosno kade sto pisuva po konzulantski pat fala imajte ubav den
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Jas sum preku konzulantot mi dadoa i pin i brojce prasanje e dali ima razlika dali e zadozitelno onie sto se preku konzulantot da se proveruva vo dolniot del odnosno kade sto pisuva po konzulantski pat fala imajte ubav den
Твоето бројче можеш да го проверуваш и на едниот и на другиот начин, сеедно е што ќе избереш. Но, за да бидеме во тек како се движат туѓите бројчиња и за да имаме претстава кога ќе дојде нашето бројче на ред, пребаруваме само во долниот дел бидејќи немаме туѓи пинови.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
25 јуни 2021
Мислења
145
Поени од реакции
300
Во заокружениот дел ги проверуваме бројчињата на сите оние кои имале интервју преку амбасада/ конзулат.
Горниот дел не го чепкаме затоа што е исклучиво за лица кои биле на интервју во Софија и не располагаме со пинови.

Преписките што треба да ги проверуваме се објавени во пдф формат и оттогаш исто така има промени кои не се внесени во пдф форматот туку промените се напишани на форумов.

Кој сака да го следи своето бројче, нека се потруди да даде свој придонес, а не само да се чека на друг. Никој не е должен после своето бројче да води сметка за друг.

Еве уште еднаш се понудувам да прегледувам додека ми дојде и мојот ред. Кој се нафаќа со мене?


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Apsolutno si vo pravo, sekoj da doprinese . Moze da se podelime po broj od -do za pobrzo. Eve i jas se priklucuvam.
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Apsolutno si vo pravo, sekoj da doprinese . Moze da se podelime po broj od -do za pobrzo. Eve i jas se priklucuvam.
Одлична идеја.

Од 895 до 1533 се останати малку преписки кои ќе одат на положително претпоставувам.

Од 1716 па натаму преписките дополнително ќе претрпуваат промени.

Ќе треба човек што ќе проверува од 895 до 1533 и човек кој што ќе прегледува од 1716 до 2099.

Јас ќе пребарувам на дневно ниво од 2100 до 2500.

Проверката на преписки најдобро е да се прави после 15:00 часот.

Согласно промените ќе правиме нов распоред на преписки кои ќе ги прегледува секој од нас.



Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
17 септември 2021
Мислења
53
Поени од реакции
37
Одлична идеја.

Од 895 до 1533 се останати малку преписки кои ќе одат на положително претпоставувам.

Од 1716 па натаму преписките дополнително ќе претрпуваат промени.

Ќе треба човек што ќе проверува од 895 до 1533 и човек кој што ќе прегледува од 1716 до 2099.

Јас ќе пребарувам на дневно ниво од 2100 до 2500.

Проверката на преписки најдобро е да се прави после 15:00 часот.

Согласно промените ќе правиме нов распоред на преписки кои ќе ги прегледува секој од нас.



Sent from my SM-A525F using Tapatalk
I jas bi se nafatil samo so iskreno ne mozam da svatam kolku so svakam vie objavuvate broj i na dnevno nivo da se proveruvaat od taj broj do taj broj taka li i
 

Kajgana Shop

На врв Bottom