Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
28 јануари 2023
Мислења
1
Поени од реакции
1
dobar den pocituvani sakam da mi spodelite mislenja i znaenja kako se dvizaat procedurite za bg pasos. imame podneseno i jas i majka mi dokumenti za bg pasos vo ambasada vo Bitola intervju 08.04.2002 so licna karta bugarska od pra dedo preku majka linija od nekade okolu 20 noemvri se smeni statusot vo prepiskata se na mira v procedura po zadolzitelno soglasvane pa sakam da znam kako se dvizi sto sledi i koga moze da se ocekuva promena i kako odi do kraj procedurata vi blagodaram odnapred pozdrav do site i srekjno
 
Член од
6 април 2015
Мислења
10
Поени од реакции
2
За жал сите на нередовна ги ставаат со просиход/клуб/изводи. Само со стари док и родител поминуваат. Пак ќе има избори сега во април. Гледаме Борисов да се врати на пролет, бидејќи овие сега избори беа само за да изгласаат хартиено гласање т.е. изборниот правилник да го сменат. Таа царската НДСВ ќе се враќа од пред 15год. со ДПС и ГЕРБ ќе прават коалиција. Коски ми де тресат до мене има уште 14000 предмети. Гледам успорија пак по 1000 предмети месечно прегледуваат.
Најмногу и затоа ми беше, рачунај да стигнат до нас кои сме по стара процедура(џабе ќе ни биде чекањето 2 ипол год. до сега и целиот труд-трчање), се пропаѓа моментално, а доколку би се вратиле ГЕРБ претпоставувам ќе сме во подобра позиција и надеж, барем малку...затоа сега можеби и е во наша полза чекањето....ова се само претпоставки...
 
Член од
21 ноември 2022
Мислења
9
Поени од реакции
0
Здраво.Сакам да прашам што означува кога бројот е одминат?Бев на интервју 12ти февруари 2020та година, сеуште стои статусот на финална, а многу броеви пред мене се на дополнителна,што би можело да значи тоа? Инаку претходно носев дополнителни документи бидејќи пасошот ми истекуваше, имам оригинал документ воена книшка од прадедо кој се наоѓа во досието на мој братучед и го имам наведено тоа во молбата кога ги поднесував дополнителните документи.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
93
Поени од реакции
136
Здраво.Сакам да прашам што означува кога бројот е одминат?Бев на интервју 12ти февруари 2020та година, сеуште стои статусот на финална, а многу броеви пред мене се на дополнителна,што би можело да значи тоа? Инаку претходно носев дополнителни документи бидејќи пасошот ми истекуваше, имам оригинал документ воена книшка од прадедо кој се наоѓа во досието на мој братучед и го имам наведено тоа во молбата кога ги поднесував дополнителните документи.
Тоа значи дека ќе преминеш најверојатно на положително, дополнителна се околу 1000 преписки пред положително, но очекувај промена, не се секирај, штом си навела кај е оригиналот се е ок
 
Член од
25 јуни 2021
Мислења
81
Поени од реакции
181
Dopolnitelna

26.01.2023.

1424/2020, 1502/2020, 1503/2020, 1504/2020, 1507/2020, 1508/2020, 1509/2020, 1517/2020, 1520/2020

27.01.2023.

2052/2020, 2056/2020, 2058/2020, 2059/2020, 2065/2020, 2066/2020, 2067/2020, 2068/2020, 2069/2020, 2070/2020, 2100/2020, 2104/2020,Provereno do 2350


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ima li nekoja nova promena ili zastana rabotava?
 
Член од
22 октомври 2021
Мислења
62
Поени од реакции
288
Ima li nekoja nova promena ili zastana rabotava?
Не знам бидејќи немам причина да проверувам затоа што се префрлив на положително. Сега на ред се вие останатите кои исто така чекате да ги проверите промените. Имаш список на форумот, затоа провери го.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2023
Мислења
18
Поени од реакции
39
Не знам бидејќи немам причина да проверувам затоа што се префрлив на положително. Сега на ред се вие останатите кои исто така чекате да ги проверите промените. Имаш список на форумот, затоа провери го.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izvini kaj moze dase najde toj spisok
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
87
Поени од реакции
428
Јас бев на интервју Амб Ск во февруари 2020, задолжителна од март 2020, а финална од април 2021.
Еве јас ќе разгледувам додека дојде мојот ред. Кој друг се нафаќа со мене?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom