Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 август 2015
Мислења
270
Поени од реакции
294
Imase eden pop porano, frlase molitvi za ukazi.. aj ke go molam edna molitva za utre ako moze haha
Може вака нешто ?

Г-ѓо Јотова, која си на функција,
да се свети името Твое,
да дојдат указите Твои,
да биде волјата Твоја,
како во министерството за правосудие,
така и во ДАБЧ.
Пасошите наши насушни дај ни ги денес
и прости ни ги грешките во документите наши
како и ние што им ги проштеваме на нашите посредници.
И не нè воведувај во дополнителна проверка,
но избави нè од отказ.
Амин!
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
11
Фалш бугарски? Па ти и затвор можело да лежиш.
100% ти стои таму во досие, гледат се да знаете.
Јбг друже се бива у животот, шо е тоа , забраната е тргната од Германија , после тоа бев на брод , скоро пола и повише Европа ја поминав и уса , па ќе видиме шо ќе испадне
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
405
Поени од реакции
1.043
Јбг друже се бива у животот, шо е тоа , забраната е тргната од Германија , после тоа бев на брод , скоро пола и повише Европа ја поминав и уса , па ќе видиме шо ќе испадне
Така е, живот... Ајде со среќа
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
99
Поени од реакции
99
Здраво Другари и други мачни души на форумот. Во четврток на 1.10 ќе одам по указ во Софија. Закажав тест у Авицена на 29ти. Е сеа за на граница ми треба оригинал или може испринтаниот заедно со фискалната ? Некој што имал искуство у скоро време ?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
405
Поени од реакции
1.043
Оригинал само! И фискална обавезно, плус преведен на англиски.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
99
Поени од реакции
99
Овие прават превод, а оригинал ќе мора утредента да си го подигнам, ми беше проблен оти не живеам Ск, али јбг коа си се фатил на оро...
 

Bigo

Гњаватор :)
Член од
13 декември 2019
Мислења
394
Поени од реакции
640
Srcinja moojjj KONECNO POLOZITELNO KAIMENEEEE JEEEEEEEEEEEE od 20.05.2020 na finalnaaaaa zdravje i ukaz pobrzoooooo @Dronskittt moras da imas brat promena pred mene siiii ajde izraduvaj neeeee. @palekrstic i @Alexija ve sakam <3
Redno Bese ,cestitki bratce .....
Автоматски споено мислење:

@Alexija Ajde do kade sme .....ABE STO E OVA ZASPANI NA FORUMOV,KAJ VI E SILATA KAJ VI E MLADOSTA. ajde zivo zivo deneska ukazi kje frcat
.......;)
 
На врв Bottom