Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Imase eden pop porano, frlase molitvi za ukazi.. aj ke go molam edna molitva za utre ako moze haha
Може вака нешто ?

Г-ѓо Јотова, која си на функција,
да се свети името Твое,
да дојдат указите Твои,
да биде волјата Твоја,
како во министерството за правосудие,
така и во ДАБЧ.
Пасошите наши насушни дај ни ги денес
и прости ни ги грешките во документите наши
како и ние што им ги проштеваме на нашите посредници.
И не нè воведувај во дополнителна проверка,
но избави нè од отказ.
Амин!
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
34
Фалш бугарски? Па ти и затвор можело да лежиш.
100% ти стои таму во досие, гледат се да знаете.
Јбг друже се бива у животот, шо е тоа , забраната е тргната од Германија , после тоа бев на брод , скоро пола и повише Европа ја поминав и уса , па ќе видиме шо ќе испадне
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Јбг друже се бива у животот, шо е тоа , забраната е тргната од Германија , после тоа бев на брод , скоро пола и повише Европа ја поминав и уса , па ќе видиме шо ќе испадне
Така е, живот... Ајде со среќа
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Здраво Другари и други мачни души на форумот. Во четврток на 1.10 ќе одам по указ во Софија. Закажав тест у Авицена на 29ти. Е сеа за на граница ми треба оригинал или може испринтаниот заедно со фискалната ? Некој што имал искуство у скоро време ?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Оригинал само! И фискална обавезно, плус преведен на англиски.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Овие прават превод, а оригинал ќе мора утредента да си го подигнам, ми беше проблен оти не живеам Ск, али јбг коа си се фатил на оро...
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Srcinja moojjj KONECNO POLOZITELNO KAIMENEEEE JEEEEEEEEEEEE od 20.05.2020 na finalnaaaaa zdravje i ukaz pobrzoooooo @Dronskittt moras da imas brat promena pred mene siiii ajde izraduvaj neeeee. @palekrstic i @Alexija ve sakam <3
Redno Bese ,cestitki bratce .....
Автоматски споено мислење:

@Alexija Ajde do kade sme .....ABE STO E OVA ZASPANI NA FORUMOV,KAJ VI E SILATA KAJ VI E MLADOSTA. ajde zivo zivo deneska ukazi kje frcat
.......;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom