Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
20 септември 2020
Мислења
19
Поени од реакции
35
Мене од амбасада ми кажаа да пратам маил до министерството за правосудство и наредниот ден ми се јавија од амбасада дека го добиле(електронски и само го принтаат) да одам да си го подигнам и ми дозволија без чекање да го подигнам, многу брзо го земав откако го побарав тука. Позз
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Мене од амбасада ми кажаа да пратам маил до министерството за правосудство и наредниот ден ми се јавија од амбасада дека го добиле(електронски и само го принтаат) да одам да си го подигнам и ми дозволија без чекање да го подигнам, многу брзо го земав откако го побарав тука. Позз
На кој пушти маил? Во Скопје ли ? И кога тоа? Овој месец или летото?
 
Член од
20 септември 2020
Мислења
19
Поени од реакции
35
На кој пушти маил? Во Скопје ли ? И кога тоа? Овој месец или летото?
Пратив во Софија меил на овие L_Stoyanova@justice.government.bg" <L_Stoyanova@justice.government.bg>, "NeliTodorova@justice.government.bg" <NeliTodorova@justice.government.bg> тоа беше на 20 јули и следниот ден ми беше во ск пратено, електронски ги праќаат во амбасада затоа не се чека. Овие тука само го принтаат и даваат, на него стои дека е со дигитален потпис.
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Укази нешто ќе има или да се одморат малку, ептен се заморија последниов период
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Пратив во Софија меил на овие L_Stoyanova@justice.government.bg" <L_Stoyanova@justice.government.bg>, "NeliTodorova@justice.government.bg" <NeliTodorova@justice.government.bg> тоа беше на 20 јули и следниот ден ми беше во ск пратено, електронски ги праќаат во амбасада затоа не се чека. Овие тука само го принтаат и даваат, на него стои дека е со дигитален потпис.
Фала душо
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Пратив во Софија меил на овие L_Stoyanova@justice.government.bg" <L_Stoyanova@justice.government.bg>, "NeliTodorova@justice.government.bg" <NeliTodorova@justice.government.bg> тоа беше на 20 јули и следниот ден ми беше во ск пратено, електронски ги праќаат во амбасада затоа не се чека. Овие тука само го принтаат и даваат, на него стои дека е со дигитален потпис.
Тоа беше кога ги праќаа.Сега повеќе не функционира така.....
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Сигурен си? Прашувам зошто пред да станат гужвите лани во ДАБЧ мој пријател извади за помалку од месец(прв пат).Прашањето ми е дали да се истрчам да ризикувам со пари или се раб за некоја превара. (Не знам фалц произход или така нешто да не испадне).
Moe licno iskustvo duplikat proishod izleguva za 6 meseci moze i 5 a za pomalku nema sansi. Probav i so pari no nemase sansa.
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Мене од амбасада ми кажаа да пратам маил до министерството за правосудство и наредниот ден ми се јавија од амбасада дека го добиле(електронски и само го принтаат) да одам да си го подигнам и ми дозволија без чекање да го подигнам, многу брзо го земав откако го побарав тука. Позз
Pred kolku vreme go imate zameno
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Здраво,
Дали постои начин тој ЕГН да се добие по брза постапка .. од неколку саати а без посредник?
И ако не постои, дали може да ми даде некој телефон на посредник кој може да ми помогне да во ист ден аплицирам за ЕГН и го добијам, за да аплицирам за пасош?
фала многу.
071214978-gjorgi
Автоматски споено мислење:

Drugari dali covek moj prijatel ima mk pasos i crnogorski,saka da aplicira za bg pasos preku majka mu sto e od gevgelija bi mu dale pasos?
Da
 
Член од
16 март 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Vaka so srekja da te sluzi nas ni go potpisaa napraviv molba preku ambasada e Sega kolku vreme ke cekam da mi stigne drzavjanstvoto I potoa za EGN blagodaram ubav den
Автоматски споено мислење:


Kolku vreme cekase da go podignes drzavjansto blagodaram
Автоматски споено мислење:


Kolikoo si cekao do podiganje na ukaz of kako si podao molba iz ambasada
Ukaz sam izvadio u Sofiji, kao i adresu, izvinjavam se na zabuni.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Cekam brojce Za zena mi nema preku konzulat kako da go dobijam 2 meseci cekam.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom