Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
здраво дечки извинете ако може прашање за мои роднни кој ваѓаат пасоси преку конзулатот во Битола како се менуваат статусите моментално пишува "приета молба" колку време стои овој статус и кој е следен благодарам однапред и поздрав до вас
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Здраво да ве прашам има ли шанси да добијам порано термин во амбасадата во ск??.
Ми закажаа во август 2023
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Ако немаш стар документ ти одговара тоа да почекаш.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Лелееее тек 2023 август закажуваат
Да денеска се јавив и ништо порано неможе,
незнам овие веќе што имаат пасоши
дали по толку чекале или ова е ново,
и дали знае некој дали има опција како да се стигне побрзо до термин
Автоматски споено мислење:

Ако немаш стар документ ти одговара тоа да почекаш.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Ако добро разбрав сакаш да кажеш дека до тогаш може ќе се сменат и типот на документите кои ги бараат
 
Член од
3 април 2019
Мислења
19
Поени од реакции
15
Можеби најевтини преводи, последен пат кога преведував (месец март) беше 11лева од страна, ама можно е да има измени
ovie seriozni li se . nekako mnogu evtino. im pisav na viber isto mi odgovorija 11 lv PREVEDENO I LEGALIZIRANO. ti gi primija li tie dokumenti (prevodite) kaj sto gi podavase?
Автоматски споено мислење:

Болгарское гражданство - Гражданство Болгарии
+359 87 867 0732
Пробај овде, мислам дека се овие. Во Хотел Рила на 2 спрат имаат канцеларија, 30 лева за веднаш, 30 мин/1 час, 20 лева земат ако и пуштеш нрколку дена порано, па кога идеш да ги земеш. Јави се, прашај, договори се...имаш и пуно други низ Софија, побарај назад во коментари или барај на гугл.
ovie se tie pozdrav
Автоматски споено мислење:

ЛУЃЕ МНОГУ РАЗЛИКА ВО ЦЕНА ????? има ли финта каде ги легализираат нотар или институција, или од ракав цена
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
17 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
16
ovie seriozni li se . nekako mnogu evtino. im pisav na viber isto mi odgovorija 11 lv PREVEDENO I LEGALIZIRANO. ti gi primija li tie dokumenti (prevodite) kaj sto gi podavase?
Сите документи што ми требаа за постојано пребиваване, ги преведував тука и никаков проблем немав во миграција.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Како отидоа некои членови умре групава :(
Автоматски споено мислење:

ovie seriozni li se . nekako mnogu evtino. im pisav na viber isto mi odgovorija 11 lv PREVEDENO I LEGALIZIRANO. ti gi primija li tie dokumenti (prevodite) kaj sto gi podavase?
Автоматски споено мислење:


ovie se tie pozdrav
Автоматски споено мислење:

ЛУЃЕ МНОГУ РАЗЛИКА ВО ЦЕНА ????? има ли финта каде ги легализираат нотар или институција, или од ракав цена
10 евра ти е макс по документ, тие баснословните суми ти се трговци што мислат дека ништо не разбираш па ја имаат наоштрено секирата да те заколат.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
193
Поени од реакции
89
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Извинете повторно што досадувам со исто прашање, но сум збунет и некако не знам кај терам па да прашам, скоро и да ми е година и повеќе можеби и повеќе на еден ист статус
1640881082859.png

Колку време се чека отприлика за да се промени статусот односно според вас од овој статус колку време ќе ме фати додека да добијам пасош?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Извинете повторно што досадувам со исто прашање, но сум збунет и некако не знам кај терам па да прашам, скоро и да ми е година и повеќе можеби и повеќе на еден ист статус
Прегледај го приврзокот 317922

Колку време се чека отприлика за да се промени статусот односно според вас од овој статус колку време ќе ме фати додека да добијам пасош?
Jas cekav 8 meseci pa na dopolnitelna uste tri i sega sum polozitelno.
Ovoj status e malku podzakocen zaradi izborite i komisijata i noviot zakon za poteklo.
Ova ti e moe mislenje ako nekoj po upaten ima nekoi drugi informacii neka me koregira.
Автоматски споено мислење:

Samo da te prasam od koga si na polozitelno.Cestito

Da te prasam od koga si na polozitelno.Cestito.
IMG_20211230_173704.jpg
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
193
Поени од реакции
89

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Извинете повторно што досадувам со исто прашање, но сум збунет и некако не знам кај терам па да прашам, скоро и да ми е година и повеќе можеби и повеќе на еден ист статус
Прегледај го приврзокот 317922

Колку време се чека отприлика за да се промени статусот односно според вас од овој статус колку време ќе ме фати додека да добијам пасош?
Кој датум беше на интервју и каде?

Ако веќе си (минимум) година дена на овој статус тогаш би требало брзо (веројатно во јануари, ако конечно проработи асално советот следниот месец) да те стават на положително и после едно 5 месеци да добиеш указ, зависи како ќе се одвива темпото на потпишување укази и пред сé дали новиов совет конечно ќе се врати во нормална функција по скоро година дена пауза.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
8
Поени од реакции
15
UKAAZ 221
Kakva sluchka denes, slusam bugarska muzika imase vo komsii pusteno pregeska vo edna firma majstorite se veselea pred novogodisno i si vikam Ajde posleden pat za godinava da proveram da ne nesto ima promena i nesto zakoci malce stranava i opa rezervirane na termin….
Site raboti vo univerzumot se povrzani i Nisto ne e slucajno.
Ogromna blagodarnost do site clenovi za sovetite i odvoenoto vreme za da ni pomognat nesebicno da go zavrsime ovoj ciklus se do podiganje na pasos vo raka.
Posebno na Bibo, Altair, Generalot, Marin.Skp i site drugi. Se izvinuvam dokolku zgresiv tocen user na nekoj
Srekna nova godina i srekni praznici na site
 

Kajgana Shop

На врв Bottom