Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
14 февруари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
23
KE IMA LI NADEZ ZA NAS STO SME NA FINALNA VO NOVATA 2022 ILI KE SE UMIRA OD MAKA

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

ќе си пукнам од мака, ко само јас да останав со месеци на статусов... полесно ми е кога некој го дели истиот статус со мене, но не ми е убаво што е така
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
43
ќе си пукнам од мака, ко само јас да останав со месеци на статусов... полесно ми е кога некој го дели истиот статус со мене, но не ми е убаво што е така
Колку време си на финална? Јас сум од 24 август оваа година. Не си сам не имат еден куп на тој статус, само надеж и позитивна мисла. Само не знам дали требит да се вадит дополнителен документ, јас сум по стариот закон преку ДАПЧ.
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
KE IMA LI NADEZ ZA NAS STO SME NA FINALNA VO NOVATA 2022 ILI KE SE UMIRA OD MAKA

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Интервју 21 мај 2019, финална од минатиот декември. Не да ми е мака, ми се плачи. Секој ден по два пати проверувам, и сега ајде малку позитивно, ако оваа година ни беше ваква никаква, 2022 да ни биде СРЕЌНА и укази да излегуваат секојдневно. Поздрав друштво :)
 
Член од
1 декември 2021
Мислења
13
Поени од реакции
8
Колку време си на финална? Јас сум од 24 август оваа година. Не си сам не имат еден куп на тој статус, само надеж и позитивна мисла. Само не знам дали требит да се вадит дополнителен документ, јас сум по стариот закон преку ДАПЧ.
Ne ste sami drugari , jas sum od januari na finalna .
 
Член од
15 декември 2021
Мислења
10
Поени од реакции
13
barem imali nekoj nekoe info koga bi pocnale da rabotat da ja raskinat finalna

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
23
Колку време си на финална? Јас сум од 24 август оваа година. Не си сам не имат еден куп на тој статус, само надеж и позитивна мисла. Само не знам дали требит да се вадит дополнителен документ, јас сум по стариот закон преку ДАПЧ.

Интервју Јуни 2019, а на финална од демекмври 2020
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
135
Поени од реакции
252
Da se nadovrzam na postot od prehdodnata strana okolu procedurata za slikanje.
Vo policiska stanica na marija Luiza se rabotat isklucivo po brza postapka.
Odsekogas e vaka.
Taka da odete si vo Rejona Uprava pozadi princess Hotel kako sto objasni kolegata.
Pozdrav do site i site da si docekate pasosi vo novata 2022.
 
Член од
17 јули 2020
Мислења
32
Поени од реакции
65
Немам уште закажано, пробував да дознаам дали има шанса да се прати указот тука.
Апдејт - го подигнав указот на 10 декември во Софија.

Можеби се спомнало, ама не е лошо да се повтори - кога подигате указ, во Правосудие бараат тазе слика пасошки формат. Жената на шалтер ме врати дека „ми била стара сликата“ па трчав да се сликам во Софија и да се вратам назад во Правосудие за да го подигнам указот.

Да си дочекате сите.
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
135
Поени од реакции
252
Апдејт - го подигнав указот на 10 декември во Софија.

Можеби се спомнало, ама не е лошо да се повтори - кога подигате указ, во Правосудие бараат тазе слика пасошки формат. Жената на шалтер ме врати дека „ми била стара сликата“ па трчав да се сликам во Софија и да се вратам назад во Правосудие за да го подигнам указот.

Да си дочекате сите.
I mene me vrati. Mislam deka golem del od nas ja pravat istata greska kako jas. Nosat isti sliki kako sto se prikaceni vo dokumentite od intervju. Jas od tri para sliki bas tie dve gi pogodiv. :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom