Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
23 јуни 2021
Мислења
30
Поени од реакции
27
Da spodelam info za tie so PRIETA MOLBA status od april navaka za da ne gi fajka panika ili nekoi debili da ne gi dezinformiraat
Toj status e kako "ne azuriran'' i najverojatno ste vo zadolzitelna procedura, kako i jas.
Treba direktno vo finalna da se smeni a dali kje se smeni kje vidime kaj mene jas za 1 mesec ocekuvam da sum na finalna faza, a so status prieta molba od 20.07.21

Член од
11 јули 2018
Мислења
8
Поени од реакции
10
Кој ти беше претходниот статус, пред отказот ?

Иначе до сега не сум слушнал некој да успее со жалба да смени било што ... али сепак распрашај се по посредници за секој случај.
Prethodni status je bio Polozitelno. Svi statusi su mi isli normalno po redu, sve do danas. Nisam imao dopunu, ali sam odneo sve original dokumente u MP pre nego sto sam presao na finalni status, kao i svi.
Ne znam, nemam reci. Ja pratim ovaj forum sve vreme i srpski isto i jos nisam video da je neko dobio otkaz viceprezidenta. Znaci da sam toliki baksuz da sam u onih manje od 1% koje viceprezident odbije. Samo bih voleo nekako da saznam zbog cega mi nije potpisan ukaz, jer sam 100% cist sto se krivicne strane tice, a svi kazu da on uglavnom zbog toga ne potpisuje.
Moj posrednik vise ne radi to, otisao je covek za Svedsku, video je da nema vajde vise od toga jer kaze da ne moze vise nikome da garantuje da moze 100% da dobije. Danas sam se cuo sa njim i on isto ne moze da veruje, da je bio ubedjen da cu da dobijem 100% kad sam stigao do polozitelno. On uglavnom kaze da je to kraj i da nemam vise ni pravo zalbe niti da viceprezident daje info zasto nije potpisao. Ali sam ipak hteo da cujem i vasa misljenja jer ima i ovde bas doboro upucenih ljudi. Sta da se radi, Bog je tako hteo. Idemo daljee

Член од
23 јуни 2021
Мислења
30
Поени од реакции
27
Prethodni status je bio Polozitelno. Svi statusi su mi isli normalno po redu, sve do danas. Nisam imao dopunu, ali sam odneo sve original dokumente u MP pre nego sto sam presao na finalni status, kao i svi.
Ne znam, nemam reci. Ja pratim ovaj forum sve vreme i srpski isto i jos nisam video da je neko dobio otkaz viceprezidenta. Znaci da sam toliki baksuz da sam u onih manje od 1% koje viceprezident odbije. Samo bih voleo nekako da saznam zbog cega mi nije potpisan ukaz, jer sam 100% cist sto se krivicne strane tice, a svi kazu da on uglavnom zbog toga ne potpisuje.
Moj posrednik vise ne radi to, otisao je covek za Svedsku, video je da nema vajde vise od toga jer kaze da ne moze vise nikome da garantuje da moze 100% da dodanas sam se cuo sa njim i on ne moze da veruje i on kaze da je to to i da nema ni pravk zalbe niti da viceprezident daje info zasto nije potpisao. Ali sam ipak hteo da cujrm i vasa misljenja jer ima i ovde bas doboro upucenih ljudi.
Jesi ''baksuz'' sto mnogu malku dobivaat otkaz od Viceprezidentot.
Ali stom si vec 4 god u Nemackoj na legalno, onda uzmi direktno nemacko drzavjanstvo po naturalizacii.
Mislim za 5 godina legalan prestoj moze da se uzme.
^vidov deka za 8 godini prestoj se dobiva...

Член од
14 јануари 2020
Мислења
115
Поени од реакции
511
Inace sam predao preko ujaka koji ima bugarsko drzavljanstvo.
Не даваат државјанство преку вујко.
Мора да одиш преку мајка/тако - баба/дедо - прабаба/прадедо.
Посредникот би требало да го знае тоа.

Член од
13 август 2021
Мислења
75
Поени од реакции
163
Ali kako je onda stigao do statusa polozitelno?

Член од
14 јануари 2020
Мислења
115
Поени од реакции
511
Ali kako je onda stigao do statusa polozitelno?
Направиле пропуст на финална, на положително се поправиле. Еве има членови што повеќе пратат, ако грешам нека ме поправат.

Член од
11 јули 2018
Мислења
8
Поени од реакции
10
Jesi ''baksuz'' sto mnogu malku dobivaat otkaz od Viceprezidentot.
Ali stom si vec 4 god u Nemackoj na legalno, onda uzmi direktno nemacko drzavjanstvo po naturalizacii.
Mislim za 5 godina legalan prestoj moze da se uzme.
^vidov deka za 8 godini prestoj se dobiva...
Veliki baksuz brate! Ma da, posle 5 god. se dobije stalni boravak, a Nemacki pasos posle 8god. Ali mi krivo sto sam toliko cekao i nadao se, ali jbg. Ovo je vec drugi put da me odbijaju, prvi put sam 2015. predao, imao bugarski izvod od cukunbabe i nisu se poklapali neki datumi i konzul mi rekao da idem u sud da izvadim neku potvrdu i ja sam sve to uradio i na kraju predao, da bi posle 9 meseci dobio pismo od DABC-a da sam odbijen za proizhod jer se ne poklapaju datumi, a ja sam upravo zbog toga izvadio tu potvrdu.. KOMIKA!
A najsmesnije je sto je moj ujka dobio drzavljanstvo sa tim istim izvodom od cukunbabe, bez ikakave potvrde iz suda , bez icega. Vidis i sam kakve sam srece, od pocetka me nije htelo, ali idemo dalje.

Член од
11 јули 2018
Мислења
8
Поени од реакции
10
Imas pravo, oni su mi od pocetka rekli kao da ne moze, ali mi nije jasno zasto su mi uzeli dokumenta i zakazali intervju i tako sve na dalje. Kada sam video da sve ide svojim tokom, mislio sam da je sve ok. Sada ne znam da li moja majka moze da dobije samo preko ujaka, posto mu je ona rodjena sestra i posle ja preko nje ? Kada sam pitao za majku tada 2018.kada sam ja isao, rekli su mi da ne moze samo preko ujaka, nego da mora da preda ista dokumenta kao i on.. a oni taj stari izvod ne prihvataju vise kao dokaz, jer kao nije dovoljan. Ne znam da li se sada nesto mozda promenilo? Nisam pametan vise.

Uglavnom hvala svima na odgovorima i zelim vam svima puno srece od srca i da svi docekate pasos. Ja sam zavrsio sa ovim, sad bar znam na cemu sam i da definitivno nemam vise cemu da se nadam.

Puno pozdrava

Член од
23 јуни 2021
Мислења
30
Поени од реакции
27
Imas pravo, oni su mi od pocetka rekli kao da ne moze, ali mi nije jasno zasto su mi uzeli dokumenta i zakazali intervju i tako sve na dalje. Kada sam video da sve ide svojim tokom, mislio sam da je sve ok. Sada ne znam da li moja majka moze da dobije samo preko ujaka, posto mu je ona rodjena sestra i posle ja preko nje ? Kada sam pitao za majku tada 2018.kada sam ja isao, rekli su mi da ne moze samo preko ujaka, nego da mora da preda ista dokumenta kao i on.. a oni taj stari izvod ne prihvataju vise kao dokaz, jer kao nije dovoljan. Ne znam da li se sada nesto mozda promenilo? Nisam pametan vise.

Uglavnom hvala svima na odgovorima i zelim vam svima puno srece od srca i da svi docekate pasos. Ja sam zavrsio sa ovim, sad bar znam na cemu sam i da definitivno nemam vise cemu da se nadam.

Puno pozdrava
Ti si 4 godina u Nemacku, sta ce ti vise para ajde nazad u Srbiji

Член од
25 август 2019
Мислења
14
Поени од реакции
30
Zdravo, izvinete dali nekoj moze da mi pomogne za procedurata za intervju vo bg ambasada vo bitola za maloletni deca so bg pasosi na majka i tatko i koi se prasanjata za intervju..fala odnapred

Член од
6 октомври 2020
Мислења
75
Поени од реакции
398
@Altair75

овие ги најдов случајно

1474/2021- указ шпанија
3231/2021 - указ 167 вклучен
3379/2021 - указ германија
3392/2021-указ австрија