Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
24 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
43
Колку што гледам појќето што имале интервју во Софија им се сменал статусот на ПОЛОЖИТЕЛНО а ниеден шо бил на интервју во Битола. Ваљда потака ќе се сменит статусот на ПОЛОЖИТЕЛНО и кај тие шо биле на интервју во Битола.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
43
Добро гледам тие имале интервју 2019, а јас имав ноември 2021, но би требало и тие со имале интервју 2019 во Битола да имат промени на статусот. Така да требит да поминит некое време.
 
Член од
23 мај 2016
Мислења
51
Поени од реакции
109
Kako sto e krenato nema ni da ima promeni
. Agonija stana ova

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Mi se odmile da ti kazam pravo...i nekako seedno mi stana dali ke zemam ili ne...so se vika zaborev koga pocnav procedura...1god proishod 1god cekav za intervju 19 meseci zadolzitelno eve sega 8 meseci plus na finalno i koj znaj do koga...so moznost za dopolnitelna i kraj nema vekje eksik i pasos i sve...ostarevme od cekanje..

Sent from my SM-M515F using Tapatalk
 
Член од
17 септември 2021
Мислења
17
Поени од реакции
27
Mi se odmile da ti kazam pravo...i nekako seedno mi stana dali ke zemam ili ne...so se vika zaborev koga pocnav procedura...1god proishod 1god cekav za intervju 19 meseci zadolzitelno eve sega 8 meseci plus na finalno i koj znaj do koga...so moznost za dopolnitelna i kraj nema vekje eksik i pasos i sve...ostarevme od cekanje..

Sent from my SM-M515F using Tapatalk
Toa e jebiga . Zdravje neka ima
Nema nisto od ova

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
17 септември 2021
Мислења
17
Поени од реакции
27
Ајде бе доста спамајте во недела вечер како некои тетки. Ако ви е досадно пишете во ПП.
Тоа што се жалиме сите тука нема никако да го забрза процесот. Мир малку.
Pozdrav sine maka e ova jebiga

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
Имам закажано интервју на 13.10.2021 и ме интересира доколку некој бил во изминатиов близок период да сподели искуство како поминал на интервју.
Исто така би сакал да знам како поминувате граница и дали некој влегов во Бугарија без проблем за интервју.

П.С. Расположен сум и секако имам слободно време да помогнам во прегледување на преписки. Замолувам само да ми кажете како можам да помогнам за доброто на сите.
 
Член од
17 септември 2021
Мислења
17
Поени од реакции
27
Имам закажано интервју на 13.10.2021 и ме интересира доколку некој бил во изминатиов близок период да сподели искуство како поминал на интервју.
Исто така би сакал да знам како поминувате граница и дали некој влегов во Бугарија без проблем за интервју.

П.С. Расположен сум и секако имам слободно време да помогнам во прегледување на преписки. Замолувам само да ми кажете како можам да помогнам за доброто на сите.
Vakcina 2 dozi plus test . Za premin. Za int ke si odgovaras na prasanjata sto ke ti gi postavat i sto si gi ucil

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
115
Поени од реакции
428
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.646
Поени од реакции
4.950
Вујко ми извади бугарски пасош, брат на мајка ми. Дедо ми имал некој бугарски документ, лична карта или крштеница незнам што точно. Мајка ми нема да сака да зема бг пасош имам јас теоретски шанси да добијам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom