Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Имате претстава до која преписка се стигнати со последниот указ?
 
Член од
26 април 2021
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво
Извесно време ја следам групата и секоја чест.:aplauz:

Еве ќе се приклучам и јас
Интервју: 29.09.2020 - Битола
Финална: 18.08.2021
Гледам дека сите се жалат за тоа дека Финална е заглавена, во просек колку би се чекало за нареден статус? И дали во зависност од тоа врз која основа се бара бг државјанство.
Ви благодарам однапред :)
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2016
Мислења
335
Поени од реакции
395
Здраво
Извесно време ја следам групата и секоја чест.:aplauz:

Еве ќе се приклучам и јас
Интервју: 29.09.2020 - Битола
Финална: 18.08.2021
Гледам дека сите се жалат за тоа дека Финална е заглавена, во просек колку би се чекало за нареден статус? И дали во зависност од тоа врз која основа се бара бг државјанство.
Ви благодарам однапред :)
Кој број на преписка си?
 
Член од
9 февруари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
121
Здраво
Извесно време ја следам групата и секоја чест.:aplauz:

Еве ќе се приклучам и јас
Интервју: 29.09.2020 - Битола
Финална: 18.08.2021
Гледам дека сите се жалат за тоа дека Финална е заглавена, во просек колку би се чекало за нареден статус? И дали во зависност од тоа врз која основа се бара бг државјанство.
Ви благодарам однапред :)
Zdravo,
So ogled na toa deka momentalno se ceka 10 + meseci i deka ne ocekuvaat novi parlamantarni izbori vo BG vo sredina na Noemvri ocekuvaj finalna proverka da bide 12-18 meseci.Samo cudo da se sluci pa da se namali, vaka ne sum nekoj optimist.
Pozdrav i so sreka!
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.265
Поени од реакции
3.588
- Хотели (каде е најевтино, а пристојно, каде сте ноќевале)
Хотел Рила, дефинитивно најдобра цена за вредност, сеа лобито изгледа како на 4* хотел, собите и ходниците се Југословенски комунистички стил, ама за една вечер да преноќиш да се истушираш е добро. Не е дупка не е нечисто не е гадно, има интернет солиден. Не ми текнуваат цени ама мислам дека беше околу 45 лева вечер за 3ца у соба.

Останатото мене ми го заврши посредувачот, искрено имав еден од најдобрите посредувачи во државава од аспект на услуга спрема клиент. Човекот се ми заврши, кај можеше да ме протне преку ред ме протна, додека одредени носеа луѓе во дупки да преспиваат и делеа пари со тие таму, овој не однесе во хотел и ни рече ова ви е најдобро за у центар на град веднаш покрај општината.

Сам најде адвокати, нотари, заверки ја пиев кафе дури он трчаше низ Софија, ми отвори сметка не знам ни ја како хахах, битно се е средено со мое минимално залагање.

Доколку некој има потреба од посредувач, затоа што не му се оди сам, иако тука има повеќе од доволно информации за сам да си завршиш све. Слободно нека ме исконтактира ќе му дадам бројче.

Иначе секоја чест на вас момци и девојки за залагањето :)
 
Член од
21 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo na site :) Na 15.09.2021 dobiv ukaz i planiram vo oktomvri da odam da si go zemam drzavjanstoto. Dodeka traese postapkata se omziv, i sega drzavjanstvoto mi e so mominsko prezime.. Kako da go promenam? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom