Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Nie sto bevme intervju 28.11.2018 a finalna 1.4.2020 dali ima nekoj promena prepiski nad 220xx
 
Член од
5 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
15
Дечки, се извинувам, следново е надвор од темата, меѓутоа I'm almost out of options. Нели е наложен 14 дневен карантин за бугарски граѓани кои влегуваат од тука во БГ. Ми кажаа пријатели од Софија дека доколку влезеш во Србија со МК лична карта и после преку СРБ минеш во БГ е начин за да се заобиколи карантинот. Дали некој на форумов има некаква информација во однос на ова? И дали некој воопшто треба да оди за БГ? Се извинувам уште еднаш за отклонението од темата. Поздрав
Jas kako sto mi kaza posrednikot preku Srbija do Bg nema problemi samo sto e poskapo .
 
Член од
2 јули 2020
Мислења
28
Поени од реакции
52
@Pale.krstic jas sum so intevju 14.05.2019 Sofija status zadolzitelna, kje moze li da me dodades vo tvojot spisok
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
Intervju sofija 03.04.2019 uste zadolzitelna do kaj se stignat prepiski te za vo finalna?
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
24
Поени од реакции
20
Член од
18 ноември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
7
25/02/2019 intervju imali od febr drugi zaglaveni na zadolzitelna poz
 
Член од
13 јануари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
21
@palekrstic moze mala pomoc :)
Pre nekoliko dana si pisala o tome koja je procedura da se drzavljanstvo posalje u Ambasadu, ako sam te dobro razumela, kada vidimo da nam je potpisan Ukaz (ljudi koji su imali intervju u Ambasadi) nigde nista ne diramo, ne klikcemo da hocemo da zakazemo preuzimanje u Sofiji nego pustimo da prodje 2-3 sata i oni ce sami prebaciti na status da ce biti poslato u Ambasadu, jel tako?
Hvala punoooo na odgovoru i veliki pozdrav iz Beograda.
Mnogo si mi pomogla i ti i svi ljudi na forumu u ovoj celoj duuugoooooj proceduri :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
@palekrstic moze mala pomoc :)
Pre nekoliko dana si pisala o tome koja je procedura da se drzavljanstvo posalje u Ambasadu, ako sam te dobro razumela, kada vidimo da nam je potpisan Ukaz (ljudi koji su imali intervju u Ambasadi) nigde nista ne diramo, ne klikcemo da hocemo da zakazemo preuzimanje u Sofiji nego pustimo da prodje 2-3 sata i oni ce sami prebaciti na status da ce biti poslato u Ambasadu, jel tako?
Hvala punoooo na odgovoru i veliki pozdrav iz Beograda.
Mnogo si mi pomogla i ti i svi ljudi na forumu u ovoj celoj duuugoooooj proceduri :)
Da ,dobro si me razumela.
Pozdrav do sve Vas(y)
 
Член од
13 јануари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
21
Da ,dobro si me razumela.
Pozdrav do sve Vas(y)
Hvala punooooo!!! Nema veze sto sam ja iz Srbije, znaci ista je procedura za sve?
Автоматски споено мислење:

Ljudi ovo je neko napisao pre dva dana na Srpskom forumu pa mozda nekome pomogne.
"Burazer mi je danas isao u Sofiju da podigne proizhod i ujedno da preda dopunu za mene( originalne izvode). U ministarstvu je odneo moje prevedene izvode na salter i dobio je jedno kartonce kao dokaz da su dokumenta primljena. Svoj proizhod u DABC je podigao za 5min, s tim da ima odredjeno vreme kada moze da se podigne. Ne znam da li je o tome bilo reci ali trenutno se proizhodi podizu svakog dana od ponedeljka do cetvrtka od 15h do 16h , a petkom od 10h do 12h po bugarskom vremenu.
Na granici nije imao nikakvih problema, osim sto je morao samo da popuni nekakav formular sa licnim podacima. "
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom