Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јуни 2020
Мислења
3
Поени од реакции
5
Вчера и пишав на Л. Стојанова за да ми го испратат указот во амбасада во Скопје, но претходно имав закажано датум на 07.12.2020 и одби да го прати. Ми кажа да си го запазам терминот. Така да ако сакате да ви го испратат указот овде подобро да не закажувате датум туку веднаш да побарате указот да ви биде пратен во амбасада или конзулат.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.007
Поени од реакции
47
Дечки, а за продолжување на пасош, да не знае некој процедурата?
Треба ли да се закажува онлајн за сликање некаде, итн?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Вчера и пишав на Л. Стојанова за да ми го испратат указот во амбасада во Скопје, но претходно имав закажано датум на 07.12.2020 и одби да го прати. Ми кажа да си го запазам терминот. Така да ако сакате да ви го испратат указот овде подобро да не закажувате датум туку веднаш да побарате указот да ви биде пратен во амбасада или конзулат.
Do pred nekolku dena go prakase no izgleda se imaat zaleno od ambasada im se duplira rabotata a i se poveke luge toa go baraat pa sega ke odbivaat i selektiraat na kogo ke mu go pratat a na kogo ne,pretpostavuvam toa ti e prv termin sto zakazuvas ako site od prvo baraat da go podignat vo ambasada normalno ambasadata nema da moze da postigne.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
162
Поени од реакции
138
Do pred nekolku dena go prakase no izgleda se imaat zaleno od ambasada im se duplira rabotata a i se poveke luge toa go baraat pa sega ke odbivaat i selektiraat na kogo ke mu go pratat a na kogo ne,pretpostavuvam toa ti e prv termin sto zakazuvas ako site od prvo baraat da go podignat vo ambasada normalno ambasadata nema da moze da postigne.
Znaci sega mu doaga, ako ne gi otvorat grqnicite za nas sto imame zakazano preki Sofija edinstveno e koga ke pomine rezervacijata, da zakazame vtor pat za vo ambasada ili konzulat... Da ne rizikuvame pak da zakqzuvame vo sofija....a toa znaci 2021-2022
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Znaci sega mu doaga, ako ne gi otvorat grqnicite za nas sto imame zakazano preki Sofija edinstveno e koga ke pomine rezervacijata, da zakazame vtor pat za vo ambasada ili konzulat... Da ne rizikuvame pak da zakqzuvame vo sofija....a toa znaci 2021-2022
Ne, toj najverovatno prv pat zakazal termin i posle izracunal deka pobrzo mu e preku ambasada, no i tie izracunale deka ako na site im gi isprakaat vo ambasada ke se desi prenatrupanost na ambasadata,no ako prviot zakazan termin ti propaga poradi zatvoreni granici sigurno ke ti go pratat vo ambasada.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
398
Поени од реакции
281
Ајде денес петочки нека пуштат некој указ да се израдуваме малце :D
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
*****Апдејт 03.07.2020

Список на задолжителна проверка

2019 ИНТЕРВЈУ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА

ЈАНУАРИ

22.01.2019-инт СОФ @dexdex


ФЕБРУАРИ
11.02.2019-инт СОФ @Bojsa
20.02.2019-инт СОФ @vacimance -потврда
25.02.2019-инт СОФ @Rope
26.02.2019-инт СОФ @Milaema
27.02.2019-инт СОФ @lolita19 - потврда
28.02.2019-инт СОФ @9999

МАРТ
06.03.2019-инт СОФ @Simorg -со потврда
07.03.2019-(инт БИТ 08.01.2019) @kredit
25.03.2019-интСОФ @Blgarceto -крштеница и венчаница
27.03.2019- @Los-Che

АПРИЛ
03.04.2019-инт СОФ- @stojko96 -родител
08.04.2019 - @Altair75 -потврда
16.04.2019 инт СОФ @MargeSimpson -воена книшка
16.04.2019-(инт СК 21.01.2019)- @MarjanM -родител
24.04.2019 инт СОФ @Laze123

МАЈ
Xx.05.2019-инт СОФ @Paul Kersey - потврда
14.05.2019-инт СОФ @DanielKr
21.05.2019-инт СОФ @A.N.Z -преку брат
06.05.2019 -инт СОФ сестра на @Astrapa

ЈУНИ
19.06.2019-инт СОФ @@@@ -потврда
20.06.2019 -инт СОФ @Ivana2234

ЈУЛИ
03.07.2019-инт СОФ @man united@ -потврда
23.07.2019-инт СОФ @Diablo18
31.07.2019-инт СОФ @Miky -сведителство за занаетчија -прадедо роден 1908

АВГУСТ
12.08.2019-инт СОФ @Stojkovz -2 родитела
13.08.2019-инт СОФ @Tefko -родител

СЕПТЕМВРИ

19.09.2019- инт СОФ- @Bibo -двајца родители

ДЕКЕМВРИ
10.12.2019- инт СОФ- @Mitko 1992 -преку брат

_____________________________________________________________________________________________

СПИСОК НА ФИНАЛНА 2018 ИНТЕРВЈУ

НОЕМВРИ

28.11.2019- @Itsme1 -инт СОФ -11.09.2018-родител

ДЕКЕМВРИ
18.12.2019- @kantona - родител
18.12.2019- @t55 14.08.2018 -инт СОФ родител
18.12.2019- @gjokehv - јуни.2018-инт СОФ
24.12.2019- @Purfect 08.08.2018-инт СОФ родител
30.12.2019- @Tashov -07.08.2018-инт СОФ родител

ЈАНУАРИ 2020
10.01.2020- @Божино 08.08.2018-образ.преписка(март 2018 инт БТ) -родител
17.01.2020 - @Dance/88 - чичко и потврда - инт Соф
30.01.2020- @Ve19966 -24.09.2018- инт СОФ- родител

Фебруари 2020
05.02.2020 - @Bogdan12 -06.11.2018-инт СОФ
07.02.2020- @Ivana!rosa -31.10.2018-инт СОФ
14.02.2020- @vlado007 2 деца-11.2018 интервју
19.02.2020 - @Lucyyy -инт СОФ 09.10.2018
27.02.2020- @mindvision -16.10.2018- инт СОФ

МАРТ 2020

23.03.2020 - @Dimitat-15.11.2018 инт-потврда
24.03.2020 - @Poch сопруга-инт 21.11.2018
24.03.2020- @bossi -инт 21.11.2018
31.03.2020 - @Aliii29 -19.11.2018-инт СОФ-родител


АПРИЛ 2020


3.04.2020- @govani_p -инт 03.12.2018
03.04.2020- @Sloncece сопруг-03.12.2018-инт СОФ
09.04.2020- @Cufka 13.12.2018-инт СОФ
23.04.2020- @Джонката-19.12.2018-инт СОФ
23.04.2020- @Dragance Dac-19.12.2018-инт СОФ
24.04.2020- @Kikakikirika -образована преписка 28.11.2018-(инт Битола 25.0.2018)родител

MAJ 2020
07.05.2020- @Dronskittt -интервју СОФ -07.01.2019
13.05.2020- @Floyyd -инт СОФ-04.10.2018
13.05.2020- @Tose133 - xx.12.2018-инт СОФ -родител
20.05.2020 - @barselona123 13.01.2019-инт СОФ -крштеница и потврда
27.05.2020- @Ivanxxx111-14.01.2019-инт СОФ
27.05.2020- @Ana.fil - инт БТ -07.11.2018-родител
29.05.2020- @Obrazuvana prepiska -19.10.2019-инт БТ(11.01.2019 внесен во систем)- potvrda
29.05.2020- @Tina Gjo ( за Стефани) -17.01.2019-инт СОФ-родител

ЈУНИ 2020
08.06.2020- @Mile76 -16.01.2019 -инт СОФ
19.06.2020- @Miky1221 -18.03.2019-инт СОФ
23.06.2020- @mrki80 -21.01.2019-инт СОФ
23.06.2020- @Procedura 5 -23.01.2019-инт СОФ -потврда и сведителство
26.06.2020- @Starmax -22.01.2019-инт СОФ
30.06.2020 @mkdboy24 28.01.2019-инт СОФ
30.06.20202- @redbox87 мајка
30.06.2020 @Dionea -25.03.2019-интСОФ
30.06.2020 @@manzer@ 28.01.2019 -инт СОФ
30.06.2020- @xxx111 -интервју 04.02.2018

ЈУЛИ 2020
03.07.2020- @TasHee (мајка и сестра)- 31.01.2019 -инт СОФ
_________________________________________________________________________________________________________

ДОПОЛНИТЕЛНА

xx.04.2019- @BG_2016 -08.01.2018 инт СОФ-доставени дополнителни документи
01.05.2019- @Evggeo (И сопруга)-15.01.2018 -инт СОФ-доставени дополнителни документи
27.05.2019- @robertaleksovski -2.02.2018 -инт СОФ-доставени дополнителни документи
01.06.2019- @K.k. - 01.02.2018-инт СОФ -доставени плус потврда,изводи и ученичка книшка
ХХ.08.2019- @cona - 03.04.2018-инт СОФ -доставени плус потврда,изводи
09.08.2019- @007di -доставени дополнителни документи пред рок
0x.10.2019- @dule_bule - 0x.05.2018-инт СОФ -0x.07.2019-на финална-потврда плус доставена
 
Последно уредено:
Член од
18 февруари 2018
Мислења
34
Поени од реакции
35
*****Апдејт 03.07.2020

Список на задолжителна проверка

2019 ИНТЕРВЈУ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА

ЈАНУАРИ

22.01.2019-инт СОФ @dexdex


ФЕБРУАРИ
11.02.2019-инт СОФ @Bojsa
20.02.2019-инт СОФ @vacimance -потврда
25.02.2019-инт СОФ @Rope
26.02.2019-инт СОФ @Milaema
27.02.2019-инт СОФ @lolita19 - потврда
28.02.2019-инт СОФ @9999

МАРТ
06.03.2019-инт СОФ @Simorg -со потврда
07.03.2019-(инт БИТ 08.01.2019) @kredit
25.03.2019-интСОФ @Blgarceto -крштеница и венчаница
27.03.2019- @Los-Che

АПРИЛ
03.04.2019-инт СОФ- @stojko96 -родител
08.04.2019 - @Altair75 -потврда
16.04.2019 инт СОФ @MargeSimpson -воена книшка
16.04.2019-(инт СК 21.01.2019)- @MarjanM -родител
24.04.2019 инт СОФ @Laze123

МАЈ
Xx.05.2019-инт СОФ @Paul Kersey - потврда
14.05.2019-инт СОФ @DanielKr
21.05.2019-инт СОФ @A.N.Z -преку брат
06.05.2019 -инт СОФ сестра на @Astrapa

ЈУНИ
19.06.2019-инт СОФ @@@@ -потврда
20.06.2019 -инт СОФ @Ivana2234

ЈУЛИ
03.07.2019-инт СОФ @man united@ -потврда
23.07.2019-инт СОФ @Diablo18
31.07.2019-инт СОФ @Miky -сведителство за занаетчија -прадедо роден 1908

АВГУСТ
12.08.2019-инт СОФ @Stojkovz -родител
13.08.2019-инт СОФ @Tefko -родител

СЕПТЕМВРИ

19.09.2019- инт СОФ- @Bibo -двајца родители

_____________________________________________________________________________________________

СПИСОК НА ФИНАЛНА 2018 ИНТЕРВЈУ

НОЕМВРИ

28.11.2019- @Itsme1 -инт СОФ -11.09.2018-родител

ДЕКЕМВРИ
03.12.2019- @nasquez23 -19.07.2018-инт СОФ -родител
06.12.2019- @Bell -24.07.2018-инт СОФ родител
17.12.2019- @dac_kufer 06.08.2018-образ.преписак(инт.амбасада 4/2018)-родител
18.12.2019-@■■■ 06.08.2018-инт СОФ -родител
18.12.2019- @kantona - родител
18.12.2019- @t55 14.08.2018 -инт СОФ родител
18.12.2019- @gjokehv - јуни.2018-инт СОФ
24.12.2019- @Purfect 08.08.2018-инт СОФ родител
30.12.2019- @Tashov -07.08.2018-инт СОФ родител

ЈАНУАРИ 2020
10.01.2020- @Божино 08.08.2018-образ.преписка(март 2018 инт БТ) -родител
17.01.2020 - @Dance/88 - чичко и потврда - инт Соф
30.01.2020- @Ve19966 -24.09.2018- инт СОФ- родител

Фебруари 2020
05.02.2020 - @Bogdan12 -06.11.2018-инт СОФ
07.02.2020- @Ivana!rosa -31.10.2018-инт СОФ
14.02.2020- @vlado007 2 деца-11.2018 интервју
19.02.2020 - @Lucyyy -инт СОФ 09.10.2018
27.02.2020- @mindvision -16.10.2018- инт СОФ

МАРТ 2020

23.03.2020 - @Dimitat-15.11.2018 инт-потврда
24.03.2020 - @Poch сопруга-инт 21.11.2018
24.03.2020- @bossi -инт 21.11.2018
31.03.2020 - @Aliii29 -19.11.2018-инт СОФ-родител


АПРИЛ 2020

01.04.2020- @Nikolablaaa 03.12.2018-инт СОФ
01.04.2020- @Slagjann- 28.11.2018-инт СОФ-потврда и сведителство
02.04.2020 - @urke - 03.12.2018-инт СОФ-крштеница
3.04.2020- @govani_p -инт 03.12.2018
03.04.2020- @corvuscorax -12.07.2018
03.04.2020 - @Sloncece03.12.2018-инт СОФ
03.04.2020- @Sloncece сопруг-03.12.2018-инт СОФ
09.04.2020- @Cufka 13.12.2018-инт СОФ
13.04.2020- @Ksenija1973 -05.12.2018-инт СОФ
15.04.2020- @Macolce -16.10.2018-инт СК
23.04.2020- @Джонката-19.12.2018-инт СОФ
23.04.2020- @Dragance Dac-19.12.2018-инт СОФ
24.04.2020- @Kikakikirika -образована преписка 28.11.2018-(инт Битола 25.0.2018)родител

MAJ 2020
07.05.2020- @Dronskittt -интервју СОФ -07.01.2019
13.05.2020- @Floyyd -инт СОФ-04.10.2018
13.05.2020- @Tose133 - xx.12.2018-инт СОФ -родител
20.05.2020 - @barselona123 13.01.2019-инт СОФ -крштеница и потврда
27.05.2020- @Ivanxxx111-14.01.2019-инт СОФ
27.05.2020- @Ana.fil - инт БТ -07.11.2018-родител
29.05.2020- @Obrazuvana prepiska -19.10.2019-инт БТ(11.01.2019 внесен во систем)- potvrda
29.05.2020- @Tina Gjo ( за Стефани) -17.01.2019-инт СОФ-родител

ЈУНИ 2020
08.06.2020- @Mile76 -16.01.2019 -инт СОФ
19.06.2020- @Miky1221 -18.03.2019-инт СОФ
23.06.2020- @mrki80 -21.01.2019-инт СОФ
23.06.2020- @Procedura 5 -23.01.2019-инт СОФ -потврда и сведителство
26.06.2020- @Starmax -22.01.2019-инт СОФ
30.06.2020 @mkdboy24 28.01.2019-инт СОФ
30.06.20202- @redbox87 мајка
30.06.2020 @Dionea -25.03.2019-интСОФ
30.06.2020 @@manzer@ 28.01.2019 -инт СОФ

ЈУЛИ 2020
03.07.2020- @TasHee (мајка и сестра)- 31.01.2019 -инт СОФ
_________________________________________________________________________________________________________

ДОПОЛНИТЕЛНА

xx.04.2019- @BG_2016 -08.01.2018 инт СОФ-доставени дополнителни документи
01.05.2019- @Evggeo (И сопруга)-15.01.2018 -инт СОФ-доставени дополнителни документи
27.05.2019- @robertaleksovski -2.02.2018 -инт СОФ-доставени дополнителни документи
01.06.2019- @K.k. - 01.02.2018-инт СОФ -доставени плус потврда,изводи и ученичка книшка
ХХ.08.2019- @cona - 03.04.2018-инт СОФ -доставени плус потврда,изводи
09.08.2019- @007di -доставени дополнителни документи пред рок
0x.10.2019- @dule_bule - 0x.05.2018-инт СОФ -0x.07.2019-на финална-потврда плус доставена
@palekrstic само да додадам дека сум преку двајца родители
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
99
Поени од реакции
60
И ја сум на задолжителна , интервју 5 Март 2019, и посдреднииов ме отече за дополнителни документи, ама со ситуацијава тешко , па шо сака нека биде....
Автоматски споено мислење:


А кога беше на интервју ???
A zosto ne gi pratis dokumentite preku posta? Jas bev na intevju 23 mart 2019
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom