Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Здраво друштво,
што документи се потребни за подигање на указ и колку се плаќа. Постапката ми е преку конзулатот во Битола
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Дечки денес промена во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија :vozbud:

Има шанси после ова отказ? Тханкс
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
Na finalna sum od pred otprilika 2 meseca, intervju vo Bitola vo juli 2018, obrazuvana prepiska 27.11.2018. Broj na prepiska 17***/2018. Nekoj dali znae otprilika koga da se ocekuva promena vo (daj Boze) polozotelno?
I jas juli 2018 bev na intervju bo Bitola, samo mene prepiskata mi bese od 28.11.2018 so broj 22... i mi se smeni pred mesec dena vo finalna ..ok mozebi posporo kaj mene odi bidejki sum preku roditel sto e nesto najbanalno ama toa e..a za promena vo polozitelno gledam ima nekoi sto bile od fev vo finalna a im se smeni mesecov :) taka da jas se nadevam juli da mi se smeni :) ...pozz do site
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Дечки денес промена во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија :vozbud:

Има шанси после ова отказ? Тханкс
a kolku vreme bese na finalna? od koga do koga?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Здраво, колку временски период треба да се чека за добивање на пасош одкако ќе се поминат прашањата ? во нормални услови а не моментално,секако. Минатата година во Ноември ги поминав прашањата, од прилика година ? година ипол ?
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Здраво друштво,
што документи се потребни за подигање на указ и колку се плаќа. Постапката ми е преку конзулатот во Битола
Dve sliki pasos format , dve kopii od pasos ,pasosot I izvod na rodeni SE plaka 36 evra za drzavjanstvo I 15 za legalizacija na izvodot
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво, колку временски период треба да се чека за добивање на пасош одкако ќе се поминат прашањата ? во нормални услови а не моментално,секако. Минатата година во Ноември ги поминав прашањата, од прилика година ? година ипол ?
Od intervju do pasos 2.5-3 godini ako ti e se vo red so dokumentite.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Дечки денес промена во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија :vozbud:

Има шанси после ова отказ? Тханкс
Od koga si na finalna
 
Член од
2 април 2020
Мислења
23
Поени од реакции
64
Posle podiganje ukaz kolku vreme treba za pasos vo raka da imas?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Dali seuste baraat dokument za adresa vo Bugarija koga se podnesuvaat dokumentite za intervjuto, i dali nekoj go ima toj obrazec?
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Od intervju do pasos 2.5-3 godini ako ti e se vo red so dokumentite.
Да така и јас пресметував според статусите.

Мај 2019та на интервју, АКО биде се во ред (да се запне некој на мали грешки на документите и да јадам отказ), ова време за 2 години (мај / јуни 2022) БИ ТРЕБАЛО да имам пасош у рака :)
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Здраво, колку временски период треба да се чека за добивање на пасош одкако ќе се поминат прашањата ? во нормални услови а не моментално,секако. Минатата година во Ноември ги поминав прашањата, од прилика година ? година ипол ?
Никој со сигурност не се знае. Од 2-5 години. Во тој временски рок ке знаеш на што си. Или ке земеш, или отказ.
Od intervju do pasos 2.5-3 godini ako ti e se vo red so dokumentite.
Не мора да значи. Никогаш не знаеш што ке измислат бугарите . Од година во година се менуваат правилата на игра, па знаат некои да заглават и доста подолго од тоа. Како на пример јас. Интервју 2016. Пасош во рака 2020. После 4 години. ;)
 
Член од
23 април 2020
Мислења
12
Поени од реакции
18
Да така и јас пресметував според статусите.

Мај 2019та на интервју, АКО биде се во ред (да се запне некој на мали грешки на документите и да јадам отказ), ова време за 2 години (мај / јуни 2022) БИ ТРЕБАЛО да имам пасош у рака :)
mnogu e toa :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom