Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
75
07/02/2016 intervju, a cekam ukaz od 28/01/2019
Jas od 4.08.2016 bev na intervju, na na proverka i sega od istiot datum sum na polozitelna
Автоматски споено мислење:

https://www.president.bg/docs/1571664909.pdf
Ne znam dal je ubrzano, al vise ljudi sigurno...
Ova e staro, objaveno e prwd w-3 nedeli na forumov, taka da ne kazavte nisto novo
 
Член од
1 октомври 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
Zdravo
Imam edno prasanje dali ke mozi da mi pomognite dokolku znaete...
Jas i zhena mi imame Bg pasosh ..sega treba da vadime za dete od 1.5godina vozrast..kolku vreme ke odi procedurata za da zemi pasos..dali ima nekoj so vakvo iskustvo??
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Zdravo
Imam edno prasanje dali ke mozi da mi pomognite dokolku znaete...
Jas i zhena mi imame Bg pasosh ..sega treba da vadime za dete od 1.5godina vozrast..kolku vreme ke odi procedurata za da zemi pasos..dali ima nekoj so vakvo iskustvo??
Ako deteto e rodeno pred da zemite drzavjanstvo se ceKa do 18 mes a ako e rodeno otkako ste dobile drzavjanstvo e mnogu pobrzo
 
Член од
6 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
33
Ako deteto e rodeno pred da zemite drzavjanstvo se ceKa do 18 mes a ako e rodeno otkako ste dobile drzavjanstvo e mnogu pobrzo
posle toa e rodeno..
кога ке се роди дете на бугарски државјани се одио во општината каде што живеете во бугарија и пријавувате раѓање и упис во ЕГРАОН, нема шо да барате за детето државјанство, си има, само треба да се упише, без разлика што е родено во странство
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
20
Поени од реакции
40
Zdravo da prasam za iskustvo po vtor Pat mi se pojavuva Istiot status "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија". Znaci bese ovoj status potoa mi se smeni vo proverka od VP I taka bese okolu 7-8 I od deneska pak istiot
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo da prasam za iskustvo po vtor Pat mi se pojavuva Istiot status "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија". Znaci bese ovoj status potoa mi se smeni vo proverka od VP I taka bese okolu 7-8 I od deneska pak istiot
Znaci denovive ke dobies potpis najverovatno.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Zdravo da prasam za iskustvo po vtor Pat mi se pojavuva Istiot status "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија". Znaci bese ovoj status potoa mi se smeni vo proverka od VP I taka bese okolu 7-8 I od deneska pak istiot
Utre ke dobies ukaz... Toa znaci. A so sto dokumenti si?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
01.11.2017 intervju, od 10.10.2018 finalna, od vcera nov status: Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.
Sto sleduva posle ovaa I odprilika za kolku vreme promeni
Си чекала од крај на Ноември. Денес ќе имаш указ. Со среќа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom