Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
NEKOJ OD 2014 DA SE POFALI, DA PRIJAVI PROMENA, DA KAZE NESTO, 2014?????? DO KAJ SME!!! !
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Odi na sajtot na min. Za pravosudie I se ke ti stane jasno .. Ubavo si pishuva koi se zakonskite normi za blgarin
Popaj ti ne kaza do kade si so postapkata,od koga cekas i so kakvi dokumenti,i edno nesto ne razbiras nov mi se gledas,vo Bugarija zakonot za drzavjanstvo si go citaat kako im odgovara koga sto im odgovara i vo zavisnost koj e premier ili minister,se e politika,taka sto ako denes nekoj go odbijat so edni dokumenti utre drug so istite dokumenti moze da dobie,zakonot si go citaat taka kako sto im odgovara, ima iljadnici sto dobile preku potvrdi,cicko,bratucedi,vujkovci,braka i sl,no ima i iljadnici odbieni,razberi se e lotarija i politika.
 
Член од
16 јануари 2019
Мислења
27
Поени од реакции
21
Popaj ti ne kaza do kade si so postapkata,od koga cekas i so kakvi dokumenti,i edno nesto ne razbiras nov mi se gledas,vo Bugarija zakonot za drzavjanstvo si go citaat kako im odgovara koga sto im odgovara i vo zavisnost koj e premier ili minister,se e politika,taka sto ako denes nekoj go odbijat so edni dokumenti utre drug so istite dokumenti moze da dobie,zakonot si go citaat taka kako sto im odgovara, ima iljadnici sto dobile preku potvrdi,cicko,bratucedi,vujkovci,braka i sl,no ima i iljadnici odbieni,razberi se e lotarija i politika.
Orelce dobivaa da preku cicko vujko braced...... No posle apsenjeto na 22cata vo dabc I okolu dabc se si dojde na normala.... Mislam po zakon....
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Orelce dobivaa da preku cicko vujko braced...... No posle apsenjeto na 22cata vo dabc I okolu dabc se si dojde na normala.... Mislam po zakon....
Popajce vrska nemas,koj zakon be,ako gledale zakon nema so isti dokumenti pred nekoja godina da gi odbivaat a sega da im davaat,se e lotarija i politika,najmnogu e do sreka,ako so potvrdi davaat nema problem 99.9% ovde imame odneseno potvrdi ama problemot e i so niv ima iljadnici odbieni
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Na intervjuto bev so kopija.Koga go vadev proushodot od DABC originalot mi go vratija a kaj niv ja zadrzaa kopijata.Posle originalot go odnesov koga me stavija na dopolnitelna proverka.[DOUBLEPOST=1551529121][/DOUBLEPOST]
Зошто беше ставен на дополнителна со стар документ? Не го предаде на интервју ?
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2018
Мислења
32
Поени од реакции
25
Zapocnato e so potpisuvanje ukazi, vi pisav i prethodno. E sega so koj intenzitet, so koj redosled i so koi dokumenti toa samo gospod znae
 
Член од
2 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo forumgjii. Ve citam i gledam deka ste dosta informirani na temava.Dali ke moze nekoj da mi odgovori na dilemava moja.Znaci vaka imam vojna kniska of dedo mi bugarska sluzel vojska vo bugarija od 1940-1943 .Prasanjeto mi e dali e ovoj dokumenti olesnitelna moznost za da se dojde do pasos i kade treba da zapocnam so procedura.Vi blagodaram.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo forumgjii. Ve citam i gledam deka ste dosta informirani na temava.Dali ke moze nekoj da mi odgovori na dilemava moja.Znaci vaka imam vojna kniska of dedo mi bugarska sluzel vojska vo bugarija od 1940-1943 .Prasanjeto mi e dali e ovoj dokumenti olesnitelna moznost za da se dojde do pasos i kade treba da zapocnam so procedura.Vi blagodaram.
Da so voena kniska bi trebalo da dobies drzavjanstvo,procedura mozis vo ambasada Skopje ili Bitola kade ke ti objasnat se sto treba,a mozis i direktno Sofija
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Здраво
Може некој прашањата за интервју да ги прати, барав не можам да ги најдам на форумов. На 11 март сум на интервју. Фала позз
 
Член од
26 февруари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
2
Zdravo na site, dali bi mozel nekoj da mi kaze dali moze da dopolnam document vo dosieto? Momentalno sum vo status obrazuvana prepiska, pred nekolku dena bev na intervju. Sakam da odnesam dopolnitelno potvrda od zdruzenie, imav edna ama taa ja odnesov vo dabc samo, a vo ministerstvoto imam ostaveno originalen document od bugarska egzarhija, strav mi e da ne ja zagubat pa da me stavat na dopolnitelna. I kako bi odela procedurata za dopolnitelen document.[DOUBLEPOST=1551537893][/DOUBLEPOST]
Здраво
Може некој прашањата за интервју да ги прати, барав не можам да ги најдам на форумов. На 11 март сум на интервју. Фала позз
Poveli D35AA4C1-5854-495D-90E4-935019973B08.jpeg 236B05CD-748D-4BC6-B426-33E7A9EA4CBF.jpeg E28213D9-1C03-4444-A37D-E3461F23E340.jpeg 4FE17307-D805-40CA-9846-4B1CFD3251E8.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo na site, dali bi mozel nekoj da mi kaze dali moze da dopolnam document vo dosieto? Momentalno sum vo status obrazuvana prepiska, pred nekolku dena bev na intervju. Sakam da odnesam dopolnitelno potvrda od zdruzenie, imav edna ama taa ja odnesov vo dabc samo, a vo ministerstvoto imam ostaveno originalen document od bugarska egzarhija, strav mi e da ne ja zagubat pa da me stavat na dopolnitelna. I kako bi odela procedurata za dopolnitelen document.[DOUBLEPOST=1551537893][/DOUBLEPOST]
Poveli Прегледај го приврзокот 205355 Прегледај го приврзокот 205356 Прегледај го приврзокот 205353 Прегледај го приврзокот 205354
Za dopolnitelni dokumenti se pisuva molba vo koja ke navedes ime, broj na prepiska i dopolnitelnite dokumenti koi gi dostavuvas,mozes da gi pratis po posta ili da gi odnesis na salter vo MP
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom