Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Не постои разум некој да ти е крив за твојата состојба.
Не пишам на форумот за занимација, туку што има доста личности кои ми пишуваат и не сакам да одговарам поединечно.
Доколку ти сметам стави ме на игнор и не замарај веќе
за мојата лична ситуација се кривам јас самиот,никој друг немие крив,и покажи понашање на ниво пошто ништо лошо не ти пишав напротив се грижам за тебе ти дадов совет(бесплатен)да си направиш проверка за да нескршиш врат некаде или да не убиеш некого плус да боцнеш нешто пошто гледам неси нешто во форма,и доста плашиш и нервираш луге на форумов ТАКА НЕ ПОМАГАШ одмагаш VIVA POZITIVA секој коментар твој е крајно некоректен,негативен безврска
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
за мојата лична ситуација се кривам јас самиот,никој друг немие крив,и покажи понашање на ниво пошто ништо лошо не ти пишав напротив се грижам за тебе ти дадов совет(бесплатен)да си направиш проверка за да нескршиш врат некаде или да не убиеш некого плус да боцнеш нешто пошто гледам неси нешто во форма,и доста плашиш и нервираш луге на форумов ТАКА НЕ ПОМАГАШ одмагаш VIVA POZITIVA секој коментар твој е крајно некоректен,негативен безврска
:pos::rolleyes:
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
jas so nekolku luge sto kontaktirav nikoj ne kaza takvo nesto preku deckovo sto sakam da podnesam moi prijateli imaat veke zavrseno rabota on ne spomna takvo nesto spomna deka se podnesuva vo sofija ne preku ambasada samo sakav da prasam dali ima nekoj koj podnel vo 2019[DOUBLEPOST=1551388934][/DOUBLEPOST]
ako si podnel vo mk preku ambasada se cekalo podolgo a ako podneses vo sofija pobrzo se dobivalo trmin za brojce
ok fala mnogu na informacija ke podnesam preku sofija
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Konecno promena na status Molbata vi e razgledana ot saveta po grajdanstvo s polozitelno stanoviste.Podadeni dok. 2015,intervju na 04 Oktomvri 2016.Dekemvri 2017 staven na dopolnitelna se do 28 Januari 2019.Deneska promena vo pozituvno Dokumenti krstenica od bg egzarhija na dedo.
Зошто беше ставен на дополнителна со стар документ? Не го предаде на интервју ?
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Pred dva dena zetot staven na dopolnitelna intervju noemvri 2017 Pocnata procedura so potvrda od klub i povrzan so prababa rodena 1912. Se javivme na posrednikot i toj rece istite dokumenti povtorno da gi dostavime so prepis od klubot, sto znaci cekanje plus uste edna godina i kakov ke bide ishodot ne se znae. Inaku licno jas veke go imam pasosot vo race i zemen mi e na isti nacin i so isti dokumenti kako zetot, so potvrda od klub i povrzana so izvodi so baba....Sto znaci sekoj so svoja sreka ili neznam do sto e ...loto
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pred dva dena zetot staven na dopolnitelna intervju noemvri 2017 Pocnata procedura so potvrda od klub i povrzan so prababa rodena 1912. Se javivme na posrednikot i toj rece istite dokumenti povtorno da gi dostavime so prepis od klubot, sto znaci cekanje plus uste edna godina i kakov ke bide ishodot ne se znae. Inaku licno jas veke go imam pasosot vo race i zemen mi e na isti nacin i so isti dokumenti kako zetot, so potvrda od klub i povrzana so izvodi so baba....Sto znaci sekoj so svoja sreka ili neznam do sto e ...loto
најверојатно не му била однесена потврдата оригинал при закажување на интервју ,туку само происходот.Така беше порано ,се носеше потврда само во ДАБЧ,но откако почнаа да редат на дополнителна,и од клубовите почнаа да издаваат по две потврди,една за во ДАБЧ и друга за Правосудие.
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
најверојатно не му била однесена потврдата оригинал при закажување на интервју ,туку само происходот.Така беше порано ,се носеше потврда само во ДАБЧ,но откако почнаа да редат на дополнителна,и од клубовите почнаа да издаваат по две потврди,една за во ДАБЧ и друга за Правосудие.
Znaci greska na posrednikot trebalo da ni kaze da se dostavi na vreme potvrdata ke bevme spaseni od cela godina ili kojznae kolku cekanje ...
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Za nie sto sme preku konzulat me interesira dali sistemot dava moznost da da registriras termin za podiganje vo Sofiia ili odma go pustat vo konzulat i ako veke go pustat kolku vreme treba za da se podigne dali znae nekoj .
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Za nie sto sme preku konzulat me interesira dali sistemot dava moznost da da registriras termin za podiganje vo Sofiia ili odma go pustat vo konzulat i ako veke go pustat kolku vreme treba za da se podigne dali znae nekoj .
Има оставено простор од два три дена откако ќе ти потпишат указ да закажеш за во Софија.Но доколку не закажеш за тие денови,автоматски ќе ти се смени дека ти е пратено во амбасада.Е тогаш неможе да се закаже веќе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom