Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
22
Јас и сестрами чекаме веќе 4 месеци потпис со документи од чичко.Не не вратија на проверка кај вицепрезидент.На положително сме 4 месеци.Исто и татко ми со истите документи(брат на таткоми) само него го вратија на проверка од вицепрезидент.Тројцата бевме на интервју во софија мај 15 2017
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Јас и сестрами чекаме веќе 4 месеци потпис со документи од чичко.Не не вратија на проверка кај вицепрезидент.На положително сме 4 месеци.Исто и татко ми со истите документи(брат на таткоми) само него го вратија на проверка од вицепрезидент.Тројцата бевме на интервју во софија momentalno go razgledyvaat maj i jas cekam.podpis 3 ipol meseci taka da ovaj mesec ke bide kaj site od maj samo trpenie
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
21
Потпишан указ на 05.09.
Од прилика за колку време се закажува за подигнување на указот?
Кои се следните постапки? Колку се чека за сликање за пасош и за подигнување на пасош?

Инаку:
-9 декември 2015 поднесување за произход,
-22 март 2016 подигнување на произход и закажување интервју,
-22 март 2017 интервју и влез во задолжителна постапка,
-крај на јануари 2018 промена од задолжителна во финална проверка,
-24 април 2018 промена од финална во положително,
-31 јули 2018 промена од положително во проверка од вицепрезидент,
-28 август 2018 враќање од проверка од вицепрезитент на положително,
-05 септември потпишан указ.

Документи лична карта од дедо.

Поздрав.
Подигнат указ на 28 септември, сликање за пасош и лична карта на 11 октомври.

Поздрав
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Dali ima nekoj informacija do kade sw stignati so 2016,
imase pred edna nedela nekoj imase napisano molba 8###/2015 e razgledan..
jas sum intervju april 2016 ,broj na molba 107##/2015,
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Вчера проверив преписка 949/2016 беше на дополнителна а сега кога проверив истата ставена на финална проверка!Се движат работите!Јас сум преписка 14**/2016 се уште на дополнителна!
Преписка 1010 и 1011/2016 исто на финална!
1067/2016 се уште на дополнителна!
 
Последно уредено:
Член од
21 јули 2007
Мислења
6
Поени од реакции
6
Cestito. Koe brojce si otprilika? Od koga si na polozitelno?
Има шанси да ве одбијат.мене ме одбија во септември а брат ми зема веќе пасош а со исти документи бевме
Се е луда среќа
Сепак дај боже да ти потпишат[DOUBLEPOST=1539450980][/DOUBLEPOST]
Dali mozi da mi kazi nekoj kolku vreme se ceka za ukaz:molbata vi e razgledana s polozitelno stanoviste vi predstoi ukaz od viceprezidenta?
Околу 4 до 6 месеци
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Јас и сестрами чекаме веќе 4 месеци потпис со документи од чичко.Не не вратија на проверка кај вицепрезидент.На положително сме 4 месеци.Исто и татко ми со истите документи(брат на таткоми) само него го вратија на проверка од вицепрезидент.Тројцата бевме на интервју во софија мај 15 2017
ЛЕЛЕЛ МНОГУ БЕ,,,,те молам пиши штом имате промена на статусите јас сум одма позади вас почеток ЈУНИ интер.софија,таткови колку беше на положително и колку е на проверка!?
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Decki prijaviv adresa i mi kazaa za edna nedela ke imam maticen broj. Mnogu se ljubezni i kulturni vo opstinata i objasnuvaat so golemo trpenie.
Znae li nekoj sega sto mi treba za slikanje na licna karta?
Citav nekoi kopii na pecat od vlezovite vo Bg?
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Има шанси да ве одбијат.мене ме одбија во септември а брат ми зема веќе пасош а со исти документи бевме
Се е луда среќа
Сепак дај боже да ти потпишат[DOUBLEPOST=1539450980][/DOUBLEPOST]
Околу 4 до 6 месеци

So koi dokumenti te odbijale?
 
Член од
17 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
22
ЛЕЛЕЛ МНОГУ БЕ,,,,те молам пиши штом имате промена на статусите јас сум одма позади вас почеток ЈУНИ интер.софија,таткови колку беше на положително и колку е на проверка!?
Важи ќе пишам кога ќе имаме промена.Незнам кај таткоми кога се смена случајно проверив средината септември и беше сменат статусо на проверка,а кај мене и кај сестрами стои положително .Незнам зошто не не вратија нас на проверка
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Важи ќе пишам кога ќе имаме промена.Незнам кај таткоми кога се смена случајно проверив средината септември и беше сменат статусо на проверка,а кај мене и кај сестрами стои положително .Незнам зошто не не вратија нас на проверка
Moze direkno na ukaz kaj vas
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Ajde decki kade ste deneska?dali ima nekoja novost so dopolnitelnite od 2016,do kaj se stignati?pozdrav do site clenovi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom