Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Правам планови не се секирај ;) Ти до каде си со процедурата?
Na dopolnitelna,tamu koga ke se zaglavi rabotata tesko e.Baraj sega prijateli,rodnini da ti pomognat so rabota I smestaj vo EU dodeka se snajdis I posle polni ja bankarskata smetka,koga ke se vrakas vo Makedonija milioner da si.
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
175
Поени од реакции
90
Dali moze da pratam vo veliko trnovo edna data na borba vo koja ucestvuval pradedo mi i taka da mi kazat vo koja brigada i tie de informacii za nego
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Друштво дали би можел некој да прикачи слика од произход добиен преку братучед или здружение? Или да ми прати во ПП. Поздрав
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Друштво дали би можел некој да прикачи слика од произход добиен преку братучед или здружение? Или да ми прати во ПП. Поздрав
Јас немам слика ама убаво се сеќавам какво точно беше моето. Преку потврда од здружение ми е извадено. Што те интересира прашај.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.661
Поени од реакции
28.059
Јас немам слика ама убаво се сеќавам какво точно беше моето. Преку потврда од здружение ми е извадено. Што те интересира прашај.
Друштво дали би можел некој да прикачи слика од произход добиен преку братучед или здружение? Или да ми прати во ПП. Поздрав
Вo прoизхoдoт пишувa: Удoстoверение зa блгaрски прoизхoд издaденo oд Дружествo "Блгaрски културен клуб Скoпие"a пред тoa пишувa "дoкумент издaден oд oргaнизaцијa нa блгaрите кoи живеaт нaдвoр oд Републикa Блгaриa"
 
Последно уредено:
Член од
9 март 2018
Мислења
18
Поени од реакции
31
Prijateli , pocnuva peti mesec kako cekam potpis, i toa poteklo roditel.
Off sto da se pravi. Jas veke tri polni meseci cekam eve go pocna cetvrtiot. Zborev so nekoi celnovi na privatno mi kaza deka cekale 4.5 meseci za potpis. Se nadevam i kaj nas ke bide taka i deka za nekoja nedela ke ti izleze ukazot. :)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
i da li na kraj ti bese pozitivno,da li dobi bugarski pasos?[DOUBLEPOST=1538500094][/DOUBLEPOST]По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Mi pisuvaka na sajt , ako moze nekoj da mi objasni podetalno sto znaci ova i uste kolku se ceka posle ova za pozitivno dobivanje na ukaz od viceprezidenta....fala odnapred...znaci ako ima nekoj seriozen covek da mi odgovori...[DOUBLEPOST=1538500128][/DOUBLEPOST]По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Mi pisuvaka na sajt , ako moze nekoj da mi objasni podetalno sto znaci ova i uste kolku se ceka posle ova za pozitivno dobivanje na ukaz od viceprezidenta....fala odnapred...znaci ako ima nekoj seriozen covek da mi odgovori...
Да, следната недела ке одам да си го подигнам указот
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Дали по положително, се добива сигурно државјанство или може да се заглави?[DOUBLEPOST=1538637187][/DOUBLEPOST]
Друштво дали би можел некој да прикачи слика од произход добиен преку братучед или здружение? Или да ми прати во ПП. Поздрав
Хахахах
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom