Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Aj nekoj od poinformiranite kolku ima od prilika od 2015 i 2016 na dopolnitelna staveni. Da si znaeme od prilika koa ke pocnat za kolku vreme ke ne razgledat.ovie od 2013/14 za 2 meseci gi razgledaa prilicno brzo ama nie so sme 2015/16 treba da sme pomalku.
jas sum 13xx/2016 na dopolnitelna so rok do april 2018 za dostava na dopolnitelni dokumenti, izgleda 2016 mozno e da ima samo 2-2500 na dopolnitelna staveno ne se mnogu posle to gi pustaja na sovet so polozitelno.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Edno moe iskustvo so e mailot!?Dva pati prativ meil da mi kazat dali posrednikot moj ,ima podneseno dopolnitelni dokumenti.I dva pati nekoj aleksandar mi odgovori deka nema dopolnitelni dokumenti vo mojata prepiska.Eden kup kavgi naprajv so posrednikot i na krajot ispadna vo pravo t.e gi podnesil dokumentite bidejki pred nekoj den mi se smena vo ppotpis od od jotova.Taka da ne se otslonuvajte mnogu na emailo.
Абе се јаувам во Конзузулатот Битола по преписката дека ми е потпишан указ и ми вика службеничката дека моето Удостоверение сеуште не било пратено да почекам...Е сега по скоро три месеци ми вели да сум напишел е-маил на посочената адреса и да ги замолам да го препратат во Битола нормално со бројот од преписката.....Испадна дека е-маилот како да не постои оти на поштава гледам повратна информација како да не е испратена...ете затоа прашувам некој да не знае што се случува...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Aбе од 01.01.2019 сите кој поднеле документи за Бугарско Државјанство а се Македонци ќе го добиваат по забрзана процедура, да не се секирате многу, знам оти чекањето убива......ама стрпете се малку....
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Како што читам по форумов 2014,2015,2016 80% оделе на дополнителна и таа дополнителна трае една година за жал,потребни се цврсти докази стари документи,прадедо,дедо,родител,брат сестра за се да тера како што треба,ако имате барајте по хаселите во време 1941 до 1944 администрацијата беше Бугарска така да сите документи се со печат Бугарски во тоа време...1945 дошле партизаните и ако затекнеле некој со документи Бугарски одма во затвор,ги уништувале со палење документите.
Кај мене 2 години беше дополниетелна, 1 година финален експертен преглед и 6 месеци проверка од вицепрезидентот
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
69
Dali e mozno posle finalna da me pustat da nosam dopolnitelni dokumenti,a imam podneseno samo od brat ?
 
Член од
10 септември 2018
Мислења
23
Поени од реакции
13
2017 година интервју до кај се стигнати со влез во финална? Некој со интервју лани во Ноември да не има?
Jas bev na intervju lani vo pocetok na noemvri, se uste stoi status zadolzitelno soglasuvanje.. pozzz[DOUBLEPOST=1537477818][/DOUBLEPOST]
Dali e mozno posle finalna da me pustat da nosam dopolnitelni dokumenti,a imam podneseno samo od brat ?
Ne bi trebalo nisto dopolnitelno da nosis , pa ti imas dokument po brat pojak argument od toa zdravje. Cekaj ukaz... so sreka. Pozzz
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom