Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 март 2018
Мислења
15
Поени од реакции
10
Ова ти е почетниот статус. Со овој статус се чека 10 до 12 месеци.
После тоа на финален преглед 2 до 3 месеци, па на положително 2 до 4 месеци е после зависи со што документи си. Или ќе ти потпише вицепрезидента или ќе те стават на проверка од вицепрезидентот кој трае 3 м, оа потоа потоис.
Со какви документи си и каде?[DOUBLEPOST=1537291816][/DOUBLEPOST]
Ајде честито, ти потпишале указ можеш да си резервираш за да си го земеш. Со што документи си и каде?
Bev so dokumenti od dedo pred neznam koja godina chovekot sho mi brkashe pochina vo megju vreme
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Знае ли некој дали работи е-мајлот на
bgcitizen@justice.government.bg
bgcitizen2@justice.government.bg
се обидувам да испратам порака за да го испратат удостоверението во Битола кое го чекам скоро три месеци, но покажува дека пораката не е испратена, или адресата како да не постои?
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Kako be brat, koj status ti bese, so sto dokumenti[DOUBLEPOST=1537276552][/DOUBLEPOST]
Cestititam, na intervju si bil na 16 januari taka???[DOUBLEPOST=1537276623][/DOUBLEPOST]
Kakov status imase posledniot i preetposledniot pat, kolku cekase od status do status. Bravos
Интервју јануари 2014
Дополнителна проверка од 30.04.2015 со рок да однесам документи до 30.10.2015 до март 2017
Од март 2017 финален експертен преглед до март 2018
Март 2018 неколку дена бев на положително, па после се смени проверка од вицепрезидентот
Септември 2018 се смени пак на положително и за два дена се појави потпишан указ од 20.08.2018[DOUBLEPOST=1537385500][/DOUBLEPOST]Едно глупаво прашање... од каде се подига указот, дали од стаклената зграда на министерството каде што бевме на интервју или од другата на ул.Славјанска каде што првпат поднесовме документи????
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
12
Знае ли некој дали работи е-мајлот на
bgcitizen@justice.government.bg
bgcitizen2@justice.government.bg
се обидувам да испратам порака за да го испратат удостоверението во Битола кое го чекам скоро три месеци, но покажува дека пораката не е испратена, или адресата како да не постои?
Ne[DOUBLEPOST=1537388125][/DOUBLEPOST]
Интервју јануари 2014
Дополнителна проверка од 30.04.2015 со рок да однесам документи до 30.10.2015 до март 2017
Од март 2017 финален експертен преглед до март 2018
Март 2018 неколку дена бев на положително, па после се смени проверка од вицепрезидентот
Септември 2018 се смени пак на положително и за два дена се појави потпишан указ од 20.08.2018[DOUBLEPOST=1537385500][/DOUBLEPOST]Едно глупаво прашање... од каде се подига указот, дали од стаклената зграда на министерството каде што бевме на интервју или од другата на ул.Славјанска каде што првпат поднесовме документи????
Kade beshe na intervju isto to mesto na shalterite nadolu imas banka ke platis ima urnek I odis si go zemas
Pa odis vo opstina
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Знае ли некој дали работи е-мајлот на
bgcitizen@justice.government.bg
bgcitizen2@justice.government.bg
се обидувам да испратам порака за да го испратат удостоверението во Битола кое го чекам скоро три месеци, но покажува дека пораката не е испратена, или адресата како да не постои?
Edno moe iskustvo so e mailot!?Dva pati prativ meil da mi kazat dali posrednikot moj ,ima podneseno dopolnitelni dokumenti.I dva pati nekoj aleksandar mi odgovori deka nema dopolnitelni dokumenti vo mojata prepiska.Eden kup kavgi naprajv so posrednikot i na krajot ispadna vo pravo t.e gi podnesil dokumentite bidejki pred nekoj den mi se smena vo ppotpis od od jotova.Taka da ne se otslonuvajte mnogu na emailo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom