Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.652
Поени од реакции
28.009
Мoже ли некoј дa пише кoлку чини превoд плус легaлизaцијa зa еден дoкумент? Дaли беше 15 или 30€
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Знам дека некаде имавте напишано колку пари е за еден ден да се сликаш и да го земеш пасошот ама не можам да го најдам може некој да ми ја каже цената? 27ми се сликам па сакам тој ден право да го земам
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Ako znaes nekoj - Dali Bugarija e vo sengen zonata. Slusnav nekoj informacija deka ne e, i deka od 1 septemvri ke vleze vo Sengen zona. Nekoe info
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Знам дека некаде имавте напишано колку пари е за еден ден да се сликаш и да го земеш пасошот ама не можам да го најдам може некој да ми ја каже цената? 27ми се сликам па сакам тој ден право да го земам
200 лв. пасошот и 90 лв. личната карта
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ako znaes nekoj - Dali Bugarija e vo sengen zonata. Slusnav nekoj informacija deka ne e, i deka od 1 septemvri ke vleze vo Sengen zona. Nekoe info
Не е во Шенген но е во ЕУ зошто ти е важен шенгенот ,ќе имаш контрола на граница тоа е све,освен ако си шверцер,хахаха
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ајде да се надеваме дека до октомври ќе се сменат работите и нема да добиеш Отказ. И после ќе му плачеш на Вангелис, а он ќе те теши дека си немал среќа во животот. А за лекови знаеш каде да се обратиш, имаш и дијагноза
јас велам дека таквите ко мене нама да ги одбиваат освен оние со неисправни документи,да почекаме да видиме јас веке славам знам дека сум успеал,ПАТЕМ ви должам извинување до некаде вие тројца сте во право,МИСЛИТЕМУЈА вие кој одуте преку тетки,баби,жаби и др..ова ке ти го памтам па здравје БОЖЕ за месец два да видиме кој најслатко ке се смее..
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Секој работен ден работат во конзулатот,треба заказувајне и дали има гужви,и дали имаш број од преведувачот
Ponedelnik ne rabotat so stranki eve broj od preveduvacot ovlasten od konzulat 078 560 089 Andrijana[DOUBLEPOST=1532156667][/DOUBLEPOST]
Секој работен ден работат во конзулатот,треба заказувајне и дали има гужви,и дали имаш број од преведувачот
Zaboraviv da napisam ne treba zakazuvanje i nema guzva
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Знам дека некаде имавте напишано колку пари е за еден ден да се сликаш и да го земеш пасошот ама не можам да го најдам може некој да ми ја каже цената? 27ми се сликам па сакам тој ден право да го земам
Mislam deka ne moze vo eden den posto e prv pasos za tri dena moze
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom