Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

S#s

Член од
24 април 2018
Мислења
13
Поени од реакции
4
Edno prasanje dali moze negde od bugarija da se izvadi dokument deka dedomi e vencan vo bugarska crkva so baba mi moze li pomos ve molam
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
15
Поени од реакции
6
Да се собереме сите ние што не заеба Заев за пасошите да отидеме во нивата во Муртино, да чекаме да не црпне господ и да не однесе во Германија !!!
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Некоја бајачка за бугарски пасош знаете? :angel:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Некој на интервју април - мај 2016 да каже каков му е статусот. Поздрав
Avgust 2016 intervju ilma li na nekoj da e smeneto od dopolnitelna 1 god skoro na dopolnitelna
Јас бев на интервју на 30 Јуни 2016 со бројче 17xxx/2016 во Битола. Поднесов документи во Јануари и сеуште нема ништо. Ако се забрзат работите со тие од 2014, 2015 изгледа нема многу на дополнителна па ќе ни дојде редот на нас ... Ни останува само да си чекаме :)
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Да се собереме сите ние што не заеба Заев за пасошите да отидеме во нивата во Муртино, да чекаме да не црпне господ и да не однесе во Германија !!!
Nitu Zaev nitu Gruevski te ima zaebano tebe te ima zaebano nekoj posrednik koj pred da pocnes postapka za BG drzavjanstvo ne ti ja kazal vistinata
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
15
Поени од реакции
6
Nitu Zaev nitu Gruevski te ima zaebano tebe te ima zaebano nekoj posrednik koj pred da pocnes postapka za BG drzavjanstvo ne ti ja kazal vistinata
Заев чичо, Заев бе чичо, Заев ја заеба работата, и посредниците ги заеба Заев
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Zdravo, deneska promena na statusot, od dopolnitelna(posle 3 godini cekanje) na -По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. - 60xx/2014.intervju maj 2014god. so podneseni dopolnitelni dokumenti-izvod na rodeni na dedo mi od bugarska egzarhija(povrzan so izvodi) Se nadevam slednite promeni ke bidat pobrzo i pozitivni :)
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Еве една преписка за која еден посредник пред неколку месеци се лигавеше на фб профилот од петар колев дека е со положително и као тргнала работата конечно. Баш ја имав запишано да ја проверам до каде е со потписот. Дупење во здрав мозок.

otkaz.png
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Еве една преписка за која еден посредник пред неколку месеци се лигавеше на фб профилот од петар колев дека е со положително и као тргнала работата конечно. Баш ја имав запишано да ја проверам до каде е со потписот. Дупење во здрав мозок.

Прегледај го приврзокот 194333
Со какви документи беше ако се сеќаваш
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Прегледај го приврзокот 194338
Прегледај го приврзокот 194339

Веројатно со потврда, не знам... еве се фалат дека само со потврда од нив одобрено.
da ali so potvrda od negovoto zdruzenie :toe: Naskoro ke vidime od ovie sto se na dopolnitelna od 2014 so odnesoja potvrda i so im se smena na finalna valda ke kazat kakov ke bidit ishodot koke dojdat kaj jotova dali ke dobijat ukaz ili ne samo so potvda poso kaj niv mislam koke stignat kaj jotova pobrzo odi procedurata ne gi redat na proverka od vice prezident kako so imaja objaveno nekolku ovde so sledeja prepiski od 2014 deka mn brzo im se menvel statusot.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Еве една преписка за која еден посредник пред неколку месеци се лигавеше на фб профилот од петар колев дека е со положително и као тргнала работата конечно. Баш ја имав запишано да ја проверам до каде е со потписот. Дупење во здрав мозок.

Прегледај го приврзокот 194333
Belja rabota taman se izraduvavme
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
da ali so potvrda od negovoto zdruzenie :toe: Naskoro ke vidime od ovie sto se na dopolnitelna od 2014 so odnesoja potvrda i so im se smena na finalna valda ke kazat kakov ke bidit ishodot koke dojdat kaj jotova dali ke dobijat ukaz ili ne samo so potvda poso kaj niv mislam koke stignat kaj jotova pobrzo odi procedurata ne gi redat na proverka od vice prezident kako so imaja objaveno nekolku ovde so sledeja prepiski od 2014 deka mn brzo im se menvel statusot.
е така така уште малку и ке ја сватиш целата работа,кажи зошто тие со потврди не ги ставаат на дополнителна а оние со тетки баби стрини ги редат на проверка,КАЖИ зопшто,ајде...да не дојде от мене еве ти кажи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom