Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Денес промена на статус документи преку брат интервју мај 2017
Кога ти е образувана преписката? Јас бев Јули 2017 на интервју во амбасада, 1 Ноември внесен во систем и уште сум на задолжителна. Ти ептен брзо си стигнал до проверка од вицепрезидента.
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Не знам точно ова е на другарка само таа информација ми кажа, интервјуто и беше во софија ама чекаше негде околу години од подавање на документи до интерви бројчето и е од 2015та. 3 месеци беше на финална, а еден месец на положително. Претходниот статус и беше молбата ви е разгледана од совет претстои издавање на указ. Јас бев пред неа на интервју ама веројатно поради бројчето што ми е од 2016 уште сум на положително
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
HAHAHA, kamo da bese taka nemase ovde da se nervirame ama za zal ne e taka, si ima sekoja zemja odredeni profesii za koi moze da dade rabotna viza no toa se na primer doktori,medicinski sestri, programeri,inzineri I sl, no ima I mnogu uslovi, da najdis rabotodavatel od kogo ke se baraat iljada dokumenti pa retko se nafakaat, treba da znaes jazik a za toa treba I testoj da polagas I mnogu drugi prepreki ima. Dodeka so bugarski pasos slobodno zemisi kuferite I odi vo EU, skoro isto kako da si nivni drzavjanin, zavisno od zemjata pomagaat I so socialna pomos. Znaci razlikata e ogromna.
знаете кој се новите правила кој ги дознав за ЕУ,треба да живееш и работиш 5 год непречено за да имаш право на социјална помош,ОДМА НЕ ДАВААТ...рашпрашај се таму ке ти објаснат убаво
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.659
Поени од реакции
28.042
знаете кој се новите правила кој ги дознав за ЕУ,треба да живееш и работиш 5 год непречено за да имаш право на социјална помош,ОДМА НЕ ДАВААТ...рашпрашај се таму ке ти објаснат убаво
Тoa е зa Гермaнијa,не зa целaтa ЕУ.А и штo менувa тoa?
 
Последно уредено:

maac

evil scientist
Член од
10 март 2010
Мислења
134
Поени од реакции
61
Денеска промена на статус на сопругата од дополнителна на финалнана бројче 4260/2014 интервју Скопје амбасада јануари 2014, на дополнителна од септември 2015, од документи ништо освен изјавата што се даваше тоа време,не очекуваме нормално некој позитивен исход ,ама битно ја чепкаат 2014 :).
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Screenshot_20180608-155651.png Screenshot_20180608-155651.png
Juli 2017 na intervju vo sk .
Poteklo preku cico i potvrda od strumica
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Prijateli, ubav den denes :) potpisano drzavjanstvoto. Avgust intervju Bitola, potpis cekav od pocetok na fevruari, denes promena vo potpis. Poteklo dvajcata roditeli so bg drzavjanstvo. Sega kazuvajte za ponatamu, vo Sofija treba da go zemam ama dajte informacii kade i sto ponatamu. Inaku roditelite se vodat na adresa vo Blagoevgrad, dali ke moze i jas da se pisam tamu. Site da si docekade potpisuvanje na ukaz sto pobrzo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom