Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Ama na polozitelno bil i koga Ilijana nebese vo plan za vice.
Далеку е од нормално и сигурно има некаква причина зошто толку време чека. Или не сакале да му потпишат и го зафрлиле некаде предметот или пак го заборавиле во некоја фиока.
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
42
Поени од реакции
13
Zdravo momci da prasam nosev dopolnitelni dokumenti uste vo januar mesec a rokot mi bese do 09 03 2018 i uste nema promeni so e rabotava kje dojdeme li nekogas na red a inace intervju 15 09 2016 pozz
 
Член од
29 ноември 2017
Мислења
70
Поени од реакции
21
Zdravo decki bev na intervju vo bitola tamu ima edna nezdrava sekretarka na umrenicata od pradedomi i na izvodot imalo nekoja bela linija koja ne e do mene nego do maticno petacot ne im bil ok izgleda so pecat stembil i se zema da se dere vnatre demek falsifikat e mi vika na svoja glava potpisi i otidov kaj konzulot prekrasen covek pominav intervjuto moze da napravi problem nesto toa deka taa stvarno ne e dobra
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Drugar saka da aplicira za bugarsko drzavjanstvo dali ova bi mu pomognalo za da aplicira i plus da pobara od veliko trnovo za voena kniska
Podobro da si prasa vo ambasada, spored mene so Snabditelna knishka koja najverovatno vo toa vreme I'm bila davana I na Srbi,Vlasi,Romi,Gupci,Turci I site ne se dokazvi deka ima Bugarsko poteklo, no najdobro da si prasa vo Ambasada
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Drugar saka da aplicira za bugarsko drzavjanstvo dali ova bi mu pomognalo za da aplicira i plus da pobara od veliko trnovo za voena kniska
"Главното комисарство на снабдјаването" (1941-1944) потпаѓало под јурисдикција на Мин. за трговијата, индустријата и трудот (1911-1944).
snabditelna.png
Имам видено вакви книшки во кои не пишува националност и ги издавале и во 100% бугарски села, и во 100% србомански села итн.
Ова не е документ со кој се докажува бугарско потекло. Исто како да има потврда дека купил крава и со неа да докажува дека е бугарин.
 
Член од
17 април 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Toa ke ti stoi 1-2 meseca posle zadolzitelna 1 godina kaj bese na intervju kako pomina so sto dokumenri si
Na intervju bev vo Sofija, pomina dobro mu odgovoriv se kako sto treba, a poteklo imam od tatko mi. Na krajot mi rece da proveruvam na linkot (http://publicbg.mjs.bg) i toa e toa. E sega ne kaza nisto konkretno ali pretpostavuvam deka sum pominal. Dali vie dobivte nekoja potvrda ?
 
Член од
16 април 2018
Мислења
15
Поени од реакции
31
Здрaвo нa сите, дa гo спoделaм и јaс мoетo искуствo, сo дoкументи oд брaт, интервју вo мaрт 2017 гoд. сменет стaтус вo финaлнa прoверкa oд вчерa.Oд дoсегaшни искуствa кoлку време се oчекувa дo следнaтa прoменa нa стaтус
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom