Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Бугарските пасоши секнаа. Тоа е неоспорен факт. Само некои бедни посредници тука на форумов се трудат да убедат некоја жртва во спротивното. Кој зеде до сега, зел а кој не, да сме живи и здрави. Барајте си други решенија. Не го губете времето во исчекување.
колку и да е тешко,јас баце не се откажувам,одам докрај:D:P:)силата нека е со мене...
 

Attachments

Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Pa ako znaes kazi za nas sto ne sme isfrustrirani i ve zamoluvam site spodeluvajte korisni informacii ako imate a ne koj sto mu teknalo toa pisuva ovoj forum e za da se informirame edni so drugi a ne za drugo blagodaram odnapred za informacijata koja ocekuvam da ja spodelis ako ne sakas za site da spodeluvas spodeluvaj na sekoj sto saka vo privatna poraka pozz
Ви кажав, едни јуни едни септември, и јас сум на положително и не очекувам пред јуни
Ако се што сум рекол испаднало така, не значи дека сум посредник, туку не ме лажат
Не сакам да именувам неколку членови на форумот кои бараа да им посредувам, и им кажав дека не сум и навистина не сум посредник.
Затоа и не пишам веќе не ми е што вреѓаат, туку македонска работа, на кој им кажваш, ај забележи колку од лицата што даваат точни информации ги снема???
Не пишат не се глупави, пак нека ве дупет посредниците
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
ova moe prasanje ne vazi za posrednicite.Ima li nekoj ili znae li nekoj na nekoj da mu se ima smeneto statusot od dopolnitelna proverka vo nekoj drug status bilo kakov.Vie posrednicite ne mora da replicirate !!!
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Ви кажав, едни јуни едни септември, и јас сум на положително и не очекувам пред јуни
Ако се што сум рекол испаднало така, не значи дека сум посредник, туку не ме лажат
Не сакам да именувам неколку членови на форумот кои бараа да им посредувам, и им кажав дека не сум и навистина не сум посредник.
Затоа и не пишам веќе не ми е што вреѓаат, туку македонска работа, на кој им кажваш, ај забележи колку од лицата што даваат точни информации ги снема???
Не пишат не се глупави, пак нека ве дупет посредниците
Се познава кои се посредници,батали ги таму, не им обраќај пажња,не им се замарај. Додека има овци за стрижење ќе ги има и нив.

Sent from my X6pro using Tapatalk
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Ви кажав, едни јуни едни септември, и јас сум на положително и не очекувам пред јуни
Ако се што сум рекол испаднало така, не значи дека сум посредник, туку не ме лажат
Не сакам да именувам неколку членови на форумот кои бараа да им посредувам, и им кажав дека не сум и навистина не сум посредник.
Затоа и не пишам веќе не ми е што вреѓаат, туку македонска работа, на кој им кажваш, ај забележи колку од лицата што даваат точни информации ги снема???
Не пишат не се глупави, пак нека ве дупет посредниците
Fatigoova aj daj info za nas sto sme na dopolnitelna od 2016 i sme odnele orginal dokumenti vo rok, rokot pomina a uste stoi status dopolnitelna, Koga ke ne razgledaat?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Fatigoova aj daj info za nas sto sme na dopolnitelna od 2016 i sme odnele orginal dokumenti vo rok, rokot pomina a uste stoi status dopolnitelna, Koga ke ne razgledaat?
Не сакам да повторувам, јуни ќе има поместување за сите, ако ме излажале ве лажам и јас
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Не сакам да повторувам, јуни ќе има поместување за сите, ако ме излажале ве лажам и јас
И мене ми кажаа дека сега моментално на сите работат (вклучително и сите преписки шо се на дополнителна) така да да се надеваме наскоро да има промени :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Еве овој го пратев чера не беше потпишан
денеска потпишан
Беше на проверка од вицепрезидента

8588/2016


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Abe se e ova ok, ama neznaeme so sto dokumenti se ovie potpisanive, ako se so roditel ili star dokument egzarhija vencanica itn togas toa kazuva samo deka vo momentot se raboti na prepiskite no toa ne dava odgovor dali ke im se potpise ukaz na onie sto se so drugi dokumenti. Ako ima nekoj informacija dali se ili dali ke se potpisuvaat ukazi so potvrdi, dokumenti od bratucedi, rodnini neka pise.
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
15
Ќе може ли некој да ми ги прати прашањата за интервјуто?

И дали е потребно да се носат некои документи на истото?
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
A dali znaes kolku kosta preku ambasada ukazot , licna karta i pasosot (mislam na embg slikanje i tie raboti)
35 evra mislam treba da se uplatat vo banka nemam poima tocno mene mi zakazaa vo petok da go podignam ukazot za toa i jas prasuvam nekoj sto ima iskustvto da kaze otkako ke go podignam ukazot dali odma moze da odam vo bugarija da se slikam za pasos i licna karta?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
И мене ми кажаа дека сега моментално на сите работат (вклучително и сите преписки шо се на дополнителна) така да да се надеваме наскоро да има промени :)
Ова го кажав пред месец дена, се што е во законските услови, нема што да се плаши.
Пазете се од демагогии на посредниците што ќе пробаат да ви продадат нешто
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Ќе може ли некој да ми ги прати прашањата за интервјуто?

И дали е потребно да се носат некои документи на истото?
Imas aplikacija na playstore.se vuka bg paspport interview[DOUBLEPOST=1523446902][/DOUBLEPOST]
Eve na mene denes mi e potpisan neka mi e so sreka


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
А со какви документи си???дали си ао потврда?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom